Šta je novo?

Sata II na Sata III maticnu

ivanlik

Poštovan
Učlanjen(a)
01.05.2016
Poruke
50
Poena
59
Da li je moguce prikljuciti stari HDD Sata II , na novu maticnu , samo je napisano na specifikaciji SATA III , posto trenutno nemam za SSD da dodam , a kada kupujem hocu da uzmem neki od 500giga i kvalitetan?
 
Naravno. SATA standard je takav da su nove verzije kompatibilne sa starijim i obratno. Razlika je samo u brzini protoka podataka.
 
Ja imam istu dilemu kao "ivanlik" uzeo bih noviju generaciju procesora tj. ploce ali imam vec sata II hdd koji dobro radi ali sam negde procitao da moze da pravi problem sata II na sata III maticnu plocu, da li je to istina? Ako je moguce bez problema da se stavi sata II na sata II MB pao bih mi kamen sa srca. ;)
 
Licno nisam cuo da je nekome pravio problem sata 2 diskn na sata3 prikljucku.
 
E super, sad znam koju cu konfiguraciju da sklopim. :)
 
Imam 2 sata II harda kod mene u kucistu rade najnormalnije na sata3 ploci... Sklapaj slobodno..
 
Neces imati nikakvih problema. Taj problem postoji samo kada pokusavas neke sata 2 ili bilo koji sata 3 disk da ubacis na sata 1 via ili sis raid kontroler koji glumi native sata a ustvari su to prvi sata konektori na agp plocama sem 775.
 
Nikakvih problema nece biti meni je SSD radio na X58 ploci sa Sata2 bez problema i do dosta brzo :D
 
Neces imati nikakvih problema. Taj problem postoji samo kada pokusavas neke sata 2 ili bilo koji sata 3 disk da ubacis na sata 1 via ili sis raid kontroler koji glumi native sata a ustvari su to prvi sata konektori na agp plocama sem 775.

Da to je problem kod starijih chip setova, problem moze biti samo da ako je hdd veceg kapaciteta pa ga nece prepoznati zbog limitiranosti zastarelosti chip setova.
 
Nazad
Vrh Dno