Šta je novo?

Ploca, napajanje ili graficka

mean_machine

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2006
Poruke
1,300
Poena
350
U zadnje vreme pocelo mi se desavati da komp iz cista mira ode u sleep mod ali ne klasican posto ventovi na grafickom krenu da se vrte maksimalnom brzinom (npr. kao kad upalite komp). Nece da izadje iz tog stanja cak i ako pritegnem reset dugme, samo power dugme pomaze (ugasim pa upalim). U biosu sam ucitao default podesavanja.

Primetio sam da mi se to desilo i jednom kad sam dotakao kable za napajanje graficke. Tako da sam sad u rebusu da li je ploca, napajanje ili graficka.

Graficka inace kad je opterecena ne pravi probleme.

Jel neko imao slican slucaj?

Instalirao sam nov win7 64bit cisto da i to eliminisem ali sumljam da win7 moze da onemoguce hardverski reset.
 
Prebaci na integrisanu koji dan pa ćeš videti da li je do grafičke. Meni je grafika povremeno smrzavala komp, pri čemu je u igrama i generalno radila skroz ok, pa sam jedva i otkrio da je ona neispravna.
 
Pa nema ta ploča itegrušu !!
Prepakuj ti to lepo prvo, sve sa čišćenjem kontakta pa ako nastavi to da zeza, prebaci GPU u drugi slot na ploči.
 
Mislim da ipak nije graficka jer ponekad zeza najobicniji restart.
 
Meni liči na ploču, samo da nije još nešto pored nje.
 
Probaj ti sa Windows 8.1 Pro x64 ili podesi tu sedmicu kako treba, tako sto ces ici Control Panel>Power>High Perfomance>Advenced Settings i pogasiti sve gluposti. Posle ides CMD i kucas powercfg -h off i lupis enter, naravno ako imas ukljucen ubogi UAC onda moras otvoriti CMD sa Adminstrativnim privilegijama.
 
Probaj ti sa Windows 8.1 Pro x64 ili podesi tu sedmicu kako treba, tako sto ces ici Control Panel>Power>High Perfomance>Advenced Settings i pogasiti sve gluposti. Posle ides CMD i kucas powercfg -h off i lupis enter, naravno ako imas ukljucen ubogi UAC onda moras otvoriti CMD sa Adminstrativnim privilegijama.

Nesto sam vec gasio (wake on lan) posto sleep nije radio. Inace cest je trip da posle reseta (zbog update-a) se ponasa ko da je u sleep-u i nece da se probudi ovo je radio i pre nove graficke. Mislim da ce morati win8.1 ali sad bas nemam vremena da instaliram OS.
 
Sličan problem imao sam na računaru koji je imao kratak 4/8 pin CPU kabl pre dve nedelje.

Napajanje je bilo dole pozicionirano u kućištu a konektor skroz gore levo na ploči tako da je kabl bio zategnut sve vreme. Kada se računar dovoljno zagreje, konektor se malo razlabavi i računar se upravo kao što si opisao ponaša. Praktično se ventilatori ubrzaju, na monitoru no signal poruka i samo isključenje napajanja i ponovno uključenje odradi posao.
Nakon zamene grafike i igranja sa drugim napajanjem i drugom konfiguracijom ukapirao sam da je do kratkog (jedva dovoljno dugačkog kabla). Secnuo sam vezicu koja drži snop kablova koji izlaze iz napajanja i dobio dodatnih pola centimetra koji su popravili situaciju.
 
Ako neko bude imao slican problem nek promeni bios. Danas sam flesovao zadnji bios i izgleda da problem vise se ne javlja, reset iz Win i na dugme radi kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno