Šta je novo?

prica o srpskom internetu,prvi deo.

kad budete ziveli u grckoj bicete kredibilni da pricate... ja zivim oko pola godine tamo uvek i znam sta pricam...ej poredis grcku u negativnom kontekstu u odnosu na srbiju...sada je dole stanje bolje nego sto je u srbiji ikada bilo
 
grčka nažalost ima sve znake raspada, kao i srbija. ja grčku gotivim, i stvarno sam želeo tamo da radim, ali truba.
 
Ma, kod nas na selu ili predgradjima ne treba 3G, a kamoli 4G. Samo centar, bajo moj, i oko Mcdonaldsa. Naravno niko nije kriv, najmanje Srbija, ali volimo da se divimo Siptarima, Sibircima, Amazoncima, Tunguzijcima kad uvode 5g u kurcije jazbine stotinama milja od civilizacije.

Koji komentar. Lepo.sam se nasmejao :D
 
kad budete ziveli u grckoj bicete kredibilni da pricate... ja zivim oko pola godine tamo uvek i znam sta pricam...ej poredis grcku u negativnom kontekstu u odnosu na srbiju...sada je dole stanje bolje nego sto je u srbiji ikada bilo
O čemu ti pričaš? Ne znam gde si, ali očigledno si u balonu. Ima takvih balona i u Srbiji. Poenta je da je Grčka u raspadu i da je Cipras uradio sve što nije trebalo, pogazio sve zbog čega su ga doveli na vlast. I da se zemlja guši i dalje, zato protestuju na ulicama. Zbog toga se i Varufakis ogradio od njega i rekao da više ne komuniciraju.
Grčka možda u nekim segmentima je bolja, ali je generalno potpuno razorena ekonomski. I putanja je na dole.
 
Koji komentar. Lepo.sam se nasmejao :D

Voleo bih i ja da mogu da se smejem, ali evo 6. godina zaredom kako je mreza katastrofa i to pogadja 2 naselja. 200 metara vazdusnom linijom je 3G bazna stanica od moje zgrade, ali dobijam 2G signal sa nekog brda koji pokriva nekoliko sela oko Nisa. Onda se setam kao lud po stanu dok ne dobijem 3G mrezu. Presao sam na VIP, ali mi je opet taj MTS neko nuzno zlo. Nekad i uhvati 3G mrezu, ali prijatelj koji je 100 metara dalje od mene pola dana je nedostupan, a pola da treba mu 20 puta da okrene broj kako bi dobio vezu. Dolazili inzenjeri iz MTS-a par puta, merili signal i preklapanje, na kraju ih zabolela ona stvar...
 
@cellex У праву си са становишта профита. Али онда ће се сви преселити у Београд и бићемо град-држава и то је то; а остале наше територије ће населити суседи, јел то решење?! Добар бизнис, и то опет не наш, а нација уништена! Има ли нешто што се не мери новцем? Има итекако! А новац ће, ако се овако настави, пре или касније уништити буквално све праве вредности људског друштва на целој планети...
Није 4Г приортет за живот, ни сами мобилни, али „они" се тако понашају према селу и малим срединама у вези било чега! А чиме се баве сад наши градови, кад је индустрија пропала? Пресипањем „из шупљег у празно"! Односно у „још празније", кад све продадоше/поклонише странцима...
 
Poslednja izmena:
O čemu ti pričaš? Ne znam gde si, ali očigledno si u balonu. Ima takvih balona i u Srbiji. Poenta je da je Grčka u raspadu i da je Cipras uradio sve što nije trebalo, pogazio sve zbog čega su ga doveli na vlast. I da se zemlja guši i dalje, zato protestuju na ulicama. Zbog toga se i Varufakis ogradio od njega i rekao da više ne komuniciraju.
Grčka možda u nekim segmentima je bolja, ali je generalno potpuno razorena ekonomski. I putanja je na dole.
Grčka je u svim segmentima bolja od Srbije.
Srbija nije ni za poredjenje sa Grčkom.
Mi se možemo porediti jedino sa MK, BiH i Albanijom u Evropi. Svi ostali su daleko ispred nas po svemu.
 
O čemu ti pričaš? Ne znam gde si, ali očigledno si u balonu. Ima takvih balona i u Srbiji. Poenta je da je Grčka u raspadu i da je Cipras uradio sve što nije trebalo, pogazio sve zbog čega su ga doveli na vlast. I da se zemlja guši i dalje, zato protestuju na ulicama. Zbog toga se i Varufakis ogradio od njega i rekao da više ne komuniciraju.
Grčka možda u nekim segmentima je bolja, ali je generalno potpuno razorena ekonomski. I putanja je na dole.

u atini i to sto se ovde prikazuje na televiziji nista nije istina u glavnom
gleda baba ovde u bg "uzivo" da su njima na ulicama u centru haosi i protesti, a ja za to vreme u istoj toj ulici sedim i jedem sladoled, protesta 0 u okolini

ovde nam se samo servira lazna i namontirana slika o svemu

ako je nesto dobro, predstavlja se 10 puta bolje
ako je nesto lose, predstavlja se kao da je 10 puta losije

srpsko novinarstvo at its finest

ovde je poenta bila prica o internetu, a internet u atini je relativno ocajan, kako mobilni, tako i kablovski i dsl i to je to
kod njih je trenutno ekonomsko stanje kakvo nikada nismo imali ni u najzlatnijem periodu, pa cak i ako je za njih najgore ikada i nema tu dalje diskusije
 
u atini i to sto se ovde prikazuje na televiziji nista nije istina u glavnom
gleda baba ovde u bg "uzivo" da su njima na ulicama u centru haosi i protesti, a ja za to vreme u istoj toj ulici sedim i jedem sladoled, protesta 0 u okolini

ovde nam se samo servira lazna i namontirana slika o svemu

ako je nesto dobro, predstavlja se 10 puta bolje
ako je nesto lose, predstavlja se kao da je 10 puta losije

srpsko novinarstvo at its finest
Čekaj, ako je ovo stvarno tačno, onda je zabrinjavajuće sa kojom namerom to rade? Koji je cilj tih dezinformacija?
 
Cilj je da prikazu da ima "gore" nego kod nas, i da budemo srecni odusevljeni i zadovoljni stanjem na terenu.
 
Истина је вероватно негде између. :) Зависи како за кога и са чим се пореди...
 
Treba porediti sa državama gde mobilna telefonija radi bolje i gde je pokrivenost bolja, i tome težiti. Bez obzira da li je ta država razvijenija od Srbije ili ne.
Uopšte me ne interesuje poređenja sa zemljama gde je usluga lošija, pa onda pričati "ima i gore". S druge strane, treba biti objektivan i reći da kod nas nije stanje uopšte loše. Opet u pokrivenosti mobilnim signalom, ne u ekonomiji i sl.
 
ZASTO MRZIM SRBIJU

Nemas potrebe da mrzis SRBIJU,ni najgoreg neprijatelja nema potrebe da mrzis,pre svega zbog tebe.Ova nasa draga nam majka SRBIJA je nekome majka,nekome maceha....
Ja sam oduvek imao osecaj da meni dodje maceha,definitivno se uverio negde skoro,nekom davno odprilike 2001.Kada je bila jedna drzava,svi punoletni gradjani jedne republike dobise vaucer na 5000 maraka,kazes super majka Srbija ce i nama u Srbiji dati sviima isto,jel nas ne odvaja i svi smo joj jednaki ali ali....ne lezi vraze neki su dobili sve,kao da su oni od svojih para napravili fabrike,kao da sve sto su te fabrike napravile oni i kupili i sve je njihovo.Kazes sebi ok ja sam jevrejin u svojoj zemlji i ides napred.Jedino sto sam od majke dobio je 12 plata po 6 dinara (1 marka = 3 dinara),dok sam sluzio otadzbini vojni rok.Mada i to bi ukrali,da nam nisu neki nizi oficiri obasnili da nam sleduje.Ja nisam imao pojma da postoji plata u vojsci,navodno ta plata sluzi za nabavku licne higijene,ono nebitno.
Internet,telekom...kako god pogledas on je takav kakav je.Mozes to prihvatiti ili ne,lakse ti je da prihvatis zboge tebe.Lepa je ova nasa zemlja SRBIJA,imao sam prilike dosta da je obidjem nista lepse.Samo cim zakoracis u manja mesta ili zabacena sela.Slika se drasticno menja u svakom pogledu.Od lose infrastrukture,nemanja struje vode telefona prodavnica bilo cega.Signala negde nema uopste,negde se moras popeti negde da uhvatis signal i pricas,kad ih pitas kako se oni nose sa tim,kazu navikli i ne obracaju paznju.
Sad neki zaboravljaju da je "NAS" telekom u ne tako davna vremena uzimao i po 10000 maraka da ljudima uvedu jednu fixnu telefonsku liniju.Pa ono jos imas dvojnika,oces nece ljudi srecni bili sto za 10000 maraka imaju fixnu liniju.Sve se to zaboravlja.Ima taj telekom i te kako obavezu prema gradjanima Srbije da se potrudi maximalno,da obezbedi neki minimum minimuma,to je moje misljenje.
Pojavljuju se oni koji kazu hoces dobar internet,dobar signal,telefon... preseli se u grad....Sta bi trebalo da kaze covek sa sela onom gilibteru u telekomu,hoces mleko?Doji na selo,ustani ujutru u 6,izmuzi kravu i imaces mleko?Ne,ne nikad covek sa sela nece biti takav necovek (gebels).Radice on i dalje marljivo,koliko god ga SRBIJA ponizavla i otezavala mu zivot,od nikakvih uslova na selu,male otkupne cene mleka,skupog svega cega mu treba da proizvede to mleko,koje treba onaj gilibter iz telekoma da kupi i popije.Samo da znate to mleko da bi se proizvelo,seljak mora 365 dana,dva tri puta u toku dana da ode u stalu i polozi kravama.Nema za njega 1 januar,nema bozic,nema drzavnih praznika.Kad je krava steona,mora nocima da dezura,posao koji zahteva toliki respect da zasluzuje postovanje nad postovanjima.I na kraj? flasica vode od pola litra skuplja od litra mleka ili mu ovaj iz telekoma kaze preseli se u grad.Sta cemo jesti ako se preselimo u grad?Zidove i asfalt?A to sto telekom stavio neku antenu i neku centralu i sedi i pise astronske racune.To im posao,ajde malo da oladimo i sagledamo stvari realnije malo...
A ovi sto dizu glas nas telekom,nas nas...to nam je dedovina,imacemo korist.Korist da se dobit telekoma uplati u budzet SRBIJE,a iz budzeta se tim istim nasim parama subvencionisu sa po 30000 evra po radniku razne firme arapa i kineza...smejurija niti je telekom nas,a ciji je jos manje me zanima.
Tako nislija prihvati stanje,vidi gde si u sistemu,dal imas majku ili macehu,osmeh na lice i furaj u zivot,nema vajde od nerviranja ili mrznje veruj.....
 
Poslednja izmena:
neko je napisao nesto o predstavljanju lazne slike o srbiji...mediji pisu laznu sliku,a politicari govore o njoj. ali sve zavisi ko im izdiktira tekst i koliko ih plate. :/ nevezano za net,takodje pokusavaju da nam nabiju u mozak da je prosecna plata 40,eko ne i 45.000 dinara. lol. mozda i jeste,ali to je samo prosek,nista ne znaci...ko zna kako je to izracunato i da li je tacno...ne veruj nikom,sve je potplaceno! mnogo me to nervira,krastavac...:wall:
kuje se u nebesa to za procesne plate,samo da se sakrije realna slika toga,da smo najgori u regionu...da ne vide susedi nasi koliko smo jadni i bedni,a i da seopee mozak mladjim generacijama,da misle da smo SILA. i napisana je lazna istorija kako smo pobedjivali u ratovima,boze me sacuvaj...bila skoro i neka vest o tome kako srbija uopste ne zaostaje sa internet brzinama u svetu...nisam mogao da verujem sta citam...nisam mogao,nikako.kako mrzim takve lazi,to nije moguce...a ovo kad neko hvali drzavu kako je bolja u necemu od suseda ili ne zaostaje...to me izludjuje! jos me vise nerviraju pojedinci koji veruju u to! BUDALE NEPISMENE,SA TRI RAZREDA OSNOVNE SKOLE !
btw,istu ovu temu sam otvorio i na krstarici,istog dana kao i ovde. toliko su buknule strasti u roku od 24 casa,izasli nasi divni rodoljubi iz svojih misjih rupa i branitelji ovog poganog pacovskog sistema i nastala je svadja i strasne psovke...obrisali temu admini. :smoke:
 
Poslednja izmena:
Da li je moguće da, ti koji nisu u stanju jednu jedinu rečenicu da napišeš ispravno, nekoga prozivaš da je nepismen. :crash:
 
Da li je moguće da, ti koji nisu u stanju jednu jedinu rečenicu da napišeš ispravno, nekoga prozivaš da je nepismen. :crash:

ja jedino koristim mala slova,mrzi me da stiskam shift stalno. a inace ovako,ne vidim neke posebne gramaticke greske...ja sam iz srpskog jezika oduvek imao ocenu 5 i to mi je jaca strana. ali dzaba kad nam buducnost kroje neka tamo trojica,sto sede ispred zadruge i imaju zajedno dva i-po razreda osnovne skole. :)
 
Није баш за тему али би било добро да видимо и те наставнике српског који су те оволико научили. ;) Мада ... у претходној поруци си имао и нека велика слова што значи да те не мрзи ако хоћеш нешто да истакнеш а мрзи те када би требало да пишеш писмено.
 
Koliko ja znam pravopis nije preduslov za izrazavanje misljenja...da je los kvalitet signala (interneta) van gradova...los je. Da teba da bude bolji....treba. Da je normalna drzava nam Srbija, ona bi to omogucila. Ali nije....Neke stvari treba da budu bolje u ruralnim sredinama da bi ljudi ostali tamo. Pa cak i na ustrb drzave....jer ako mogu sunvencije za raznorazne gluposti moze i za ovo...
 
Ипак може да буде предуслов да се неко други, небитно ко, опише као BUDALE NEPISMENE,SA TRI RAZREDA OSNOVNE SKOLE ! Што се интернета и сигнала тиче, ту смо у вероватном просеку, као што је свуда у руралним срединама сигнал слабији, тако је и код нас па смо по томе слични осталима. Да може да буде боље, може али да је толико битно поред оноликог лошег што је свуда око нас ... није. Можда је боље да се размишља да ли може нека распродата фабрика да се опет врати у живот а не да ли у малим руралним срединама може да се скида порњава великим брзинама.
 
Фабрике су објективно много важније, али субјективно, данашњем обичном човеку зараженом мобилним, интернетом и телевизијом, ово друго ;) Све су мање разлике између становника „круга двојке" и најзабеченијих села, сад сви знају о свему...
А све потиче од неозбиљних институција, безакоња, али и лоших утицаја са запада путем медија (док се добре ствари „не примају").
 
Poslednja izmena:
Screenshot_80.png

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=05&dd=24&nav_category=12&nav_id=1135570

Valjda cemo nekad shvatiti da smo mi poljoprivredna zemlja,i treba da pravimo zito,kukuruz,jabuke,kupus,mleko,jaja,sir i milion drugih poljoprivrednih proizvoda koji se traze u svetu i za kojim ima traznja a imamo sve uslove.Neko rece fabrike?Bila jednom velika fabrika televizora u Nisu,ali sad je u Beogradu.Zar nije bilo logicnije da se nastavi proizvodlnja televizora u fabrici koja vrec postoji,nego da se pravi nova?Ne, morala je to da se preseli u Beograd,zna li neko zasto.....
Los dobar signal,nema ima interneta,iz svega goreg navedenog iz teksta o okupaciji.Razlog vise da telekom pocne ulagati,a para ima.Koliko je dato Zvezdi i Partizanu?Niko ne sme da gleda Novi Pazar,Spartsk,Vojvodina,,Metalac,Javor,Radnicki,Jagodina......fudbal postoji samo u Zvezdi i Partizanu?Pricamo o milionskim ciframa koje daje telekom,a ostalima nema,ostali mogu samo da daju placaju pretplatu a zasto?Ima para za Kineze i arape,arapi ce naseg domacina da uce kako se pravi krastavc i zito,a albanci ce da gledaju fudbal na jugu.Super nam je ta demamogija titova, oteraj seljaka sa sela u fabrike i unistio sam Srbiju.Ja kao klinac sam mislio, to je samo neka fora.......
 
Poslednja izmena:
Tako je i Kosovo prodato. One najglasnije patriJote imaju najviše koristi od prodaje.

Užas. Osećam transfer blama.
 
Pogledajte prilog 200972

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=05&dd=24&nav_category=12&nav_id=1135570

Valjda cemo nekad shvatiti da smo mi poljoprivredna zemlja,i treba da pravimo zito,kukuruz,jabuke,kupus,mleko,jaja,sir i milion drugih poljoprivrednih proizvoda koji se traze u svetu i za kojim ima traznja a imamo sve uslove.Neko rece fabrike?Bila jednom velika fabrika televizora u Nisu,ali sad je u Beogradu.Zar nije bilo logicnije da se nastavi proizvodlnja televizora u fabrici koja vrec postoji,nego da se pravi nova?Ne, morala je to da se preseli u Beograd,zna li neko zasto.....


zato sto su ljudi po manjim mestima cesto kompleksasi pa hrle u beograd samo zato sto je glavni grad i onda je "logicno" preseliti fabriku tamo gde ima vise onih koji hoce da rade, a niko ne shvata da se time samo pravi sve veci problem u beogradu

znate li kako je beograd lep i miran grad kada za praznike "beogradjani" odu kuci? ne mozemo da se odbranimo od ljudi koji zive duple zivote, koji su jednom nogom u selu, a drugom u beogradu ili koji su jednom nogom u manjem gradu, a drugom u beogradu...

posle isti ti ljudi kenjaju kako cela srbija izdrzava beograd, a u stvari izdrzava sedace na dve stolice...

tako da se manite tih prica o tome kako je sve u beogradu...meni prvom smeta zivot u ovakvom gradu, ali mi ne pada napamet da idem u neko manje mesto, samo zato da popunim mesto nekog ko je pobegao ovde i pritom i dalje prica sve najgore o gradu u kome trenutno zivi


da je situacija drugacija, sutra bih otisao da zivim u somboru ili vrscu

e sad ko hoce da me napada, slobodno...ja znam sta sam napisao i onaj ko nije ostrascen ce videti da nisam napisao nista sa zlom namerom, niti da vredjam nekog
 
Poslednja izmena:
najvise volim vas sto znate sve o svemu citajuci dnevnu stampu

da ne verujes mozda i u to da je srbija najjaca zemlja u regionu i u sve ostale gluposti koje se serviraju na televiziji?

covece jel shvatas da postoji nesto sto se zove spinovanje, gde se bitni problemi u nekoj zemlji stavljaju u drugi plan bombardovanjem "ekskluzivnim" vestima o tome kako je neko drugi los ili jos gori
ili gde se kradja na izborima stavlja u drugi plan zbog "iznenadnog" rusenja objekata na savamali "preko noci"

-.-

ne znam da li si bio skoro u na severu evrope?
da li znas da oni i dalje misle da smo mi u ratu sa bosnom?
da li znas da je kinez koji je dosao firmu pre mesec dana bio u strahu da ce ga neko ubiti u srbiji, jer se u engleskoj, gde je on ziveo pre toga, prica da ovde ljudi idu sa pistoljima po ulici?

e to je moc i svrha novina
 
Poslednja izmena:
Baš dobih utisak da si ti taj koji zna sve o svemu.

Mislim logično je da signal nije isti i da nikako ne može biti isti u selu i gradu, ali da jedni imaju sve uslove, drugi nikakve to već nije u redu.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ma bre čoveče nema nikakvog spinovanja za Grčku država je u neviđenoj buli godinama.
Što uopšte ne menja da smo i mi.

A što se tiče nas spreman sam da se kladim da su isti bageri koji su i srušili posle čistili.

Kad kažem da je Grčka propala ne uključuje da se primam na naše gluposti. Uostalom N1 je i jedina televizija koja valja pored RTV (a i to je pitanje kako stvari idu).
 
@mrtavker ne razumem na koga mislis i ko to nema iste uslove?

ja sam za ove sto se ovde zale, dao primer da u drugoj zemlji koja je u doba krize, mocnija nego sto je ova zemlja ikada bila, internet ne radi kako treba cak ni u gradu

ali ne, svuda osim u srbiji postoje leteci tanjiri, svabo placa milion evra platu, svake godine se kupuju nova kola i ide se dvaput godisnje na more, odes sa evrom u dzepu, do kraja dana imas petsto, internet besplatan, telefoni besplatni, avionske karte besplatne, internet veza se prenosi pogledom...

@dark magician

hocu da ti kazem da je u ovakvom stanju kakvom je sad, grcka razvijenija i bogatija nego sto je srbija ikada bila i samim tim se moze i te kako uzimati u konekstu kao bolja zemlja, koja za cudo mnogih ima probleme sa internetom isto kao i mi ovde
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno