Šta je novo?

DDR4 vs DDR3

ivanlik

Poštovan
Učlanjen(a)
01.05.2016
Poruke
50
Poena
59
Kolika je razlika izmedju njih, i da li le bolje uzeti 8gb ddr4 ili 16ddr3 , posto je za igre dovoljno 8 gb , i da li se isplati uzeti 3000mghz ili je dovoljno 2100? I da li postoji maticna do 13000 za DDR4 po nasim radnjama posto je samo naznaceno "max 32gb ddr3"
 
16GB DDR3.
Kapacitet uvek na prvom mestu.

Za igre jeste dovoljno 8GB, ali nisi uracunao djubre iz Windowsa i pozadinske procese koji pojedu nesto, plus poneka lose optimizovana igra. I tako dodjes do toga da je malo vise od 8GB optimalno (10-12GB).
 
Poslednja izmena:
Ima ja msm Asus H110, od 10 do 15k kostaju.. ddr4 i 1151 socket.

Sent from mTalk
 
Uzmes 16gb i miran si. Ima za male pare crucial 8gb ddr4 na 2133mhz - 3200din jedan stap.
 
Poslednja izmena:
Slažem se, kapacitet na prvo mestu. Windows voli što više memorije.
 
Jeftine su bas zato sto su neupotrebljive za siroke mase.
 
Ne znam cime bi covek morao da se bavi da oseti razliku izmedju DDR3 i 4 memorije. Jedino sto je DDR 3 vec zastarela, inace, neki drugi poseban razlog za normalnu upotrebnu ne vidim.
 
Sa brzom DDR4 memorijom bi npr. imao benefita u igrama, da koristis graficku od 500+ evra. Uz noviji i7, podrazumevano.
 
Na koliko bi trebala ddr4 da bude da bi bila brza od ddr3 na 2800Mhz,sigurno iznad 3400mhz ili se varam mozda :trust:
 
Na ddr4 mora da se pređe kada se uzimaju novi procesori, od skajlejka i zena pa dalje... zato što neće biti ddr3 podrške. Ovako nema neke prednosti sa ddr4 bez lude grafičke ili par njih.
 
Znam ja da u praksi to se ne vidi ali me cisto zanimalo,necu jis na ddr4 jer su mi dobri ovi 16gb ddr3 na 2800Mhz

A sta je onda ovo:

CPU: xeon x5460/4.3ghz/H2O
MoBo: gigashit ep45d3p
RAM: hyperx 4x1gb/1066mhz
VGA: Power color R9 290 Turbo OC
MON: Philips 226Vla
HDD: 500gb
OPT: /
Case: HAF 932 advanced/CM V850w
OS: windovs 10
Ostalo: i ostale trice i kucine
?????
 
A sta je onda ovo:

CPU: xeon x5460/4.3ghz/H2O
MoBo: gigashit ep45d3p
RAM: hyperx 4x1gb/1066mhz
VGA: Power color R9 290 Turbo OC
MON: Philips 226Vla
HDD: 500gb
OPT: /
Case: HAF 932 advanced/CM V850w
OS: windovs 10
Ostalo: i ostale trice i kucine
?????

Zeko sryy ja toliko menjam brzo konfe da i zaboravim da promenim pod "moj komp" :D

Ostalo tu jos nesto sad sam na hasi :D
 
Ja sve "mislio" da se to moze promeniti... ;)
 
A sta je onda ovo:

CPU: xeon x5460/4.3ghz/H2O
MoBo: gigashit ep45d3p
RAM: hyperx 4x1gb/1066mhz
VGA: Power color R9 290 Turbo OC
MON: Philips 226Vla
HDD: 500gb
OPT: /
Case: HAF 932 advanced/CM V850w
OS: windovs 10
Ostalo: i ostale trice i kucine
?????

O boze gle cara sto ide i juri tudje konfe :d Da nece mozda da laze da ima 16gb DDR3 na 2800...
 
Nema tu neke velike razlike i mislim da se pridaje stvarno veliki znacaj tome zato sto je u pitanju novija tehnologija.
Uvek pre 16 gb ddr3.
 
A što "ili-ili" kad su cene skoro izjednačene?
 
Zato sto se on premisljao izmedju 16 ddr3 i 8 ddr4. Tu nema mesta a nekakvo razmisljanje. Neka kupi 16 gb ddr3 i resio je problem.
E sada ako kupuje novi kompjuter a ima dovoljno novca moze slobodno da kupi i 16 gb ddr4 jer ne kostaju vise od 7 hiljada.
I dalje su skupe ploce sa cetiri slota ddr4. One sa dva kostaju negde oko 7 hiljada.
Ne znam ja da imam ddr3 konfu i da mi je potrbno jos rama, isao bih na ddr a ne bih menjao sve ponovo. Stvarno u igrama ja nikakvu razliku nisam osetio ozbiljno.
 
Poslednja izmena:
Iz prvog posta je jasno da kupuje makar ploču, CPU i RAM, ako ne ceo komp. Ali to je bilo pre više od 10 dana, pitanje je da li će se uopšte više i javiti.
 
jeste jasno, ja sam samo ovo napisao pod uslovom da vec ima neku ddr3 konfiguraciju.
a ako mu budzet ne dozvoljava da kupi vise od 8 gb ddr4 zbog ploca koje su skupe a imaju 4 slota, onda mu je svakako bolje tih 16 gb ddr3 na nekoj kvalitetnoj a povoljnijoj 1150 ploci u odnosu na skylake. eto samo to sam mislio.
valjda ce doneti najbolju odluku za njega. nije on tu jedini koji postavi pitanje i nestane.
 
Tu sam :) , po onome sto sam procitao odlucio sam se za ddr3, hvala svima na savetima :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno