Šta je novo?

Ram memorija pomoc

dkecman

Poštovan
Učlanjen(a)
12.11.2015
Poruke
51
Poena
60
Imam 8.00 gb RAM memorije a pise 3.96 usable , 64 bit operativni sistem , pretraziovao sam po netu ali nisam uspeo da nadjem odgovor , u biosu mi pise da je memorija 4 gb ? Ne razumem se u racunare pa ako moze neko da pomogne sa nekim predlogom , hvala.
 
Probaj dva stika odvojeno, ako BIOS vidi samo 4GB moguće da drugi ne radi ili da je slot neispravan.
 
Ako windows vide svih 8GB a samo 3.96 kao Usable, pogledaj memory map, verovatno ostatak otišao na "Hardware reserved". Pogledaj i u msconfig-u šta piše.
 
Run > msconfig > Boot > Advanced options > Maximum memory, ili da nije štiklirano ili da je namešteno na količinu RAM-a.

Task manager > Performance > Memory > Hardware reserved.
 
Imam Asus x55a

Po specifikacijama, dozvoljeno je max 4 GB ram http://www.asus.com/Notebooks/X55A/specifications/
CPU-Z kaže ovako:
Untitled_2_copy.jpg

A Crucial:
Untitled_4_copy.jpg


I šta sad, 4 ili 8 GB?
 
Run > msconfig > Boot > Advanced options > Maximum memory, ili da nije štiklirano ili da je namešteno na količinu RAM-a.

Task manager > Performance > Memory > Hardware reserved.

Hvala puno ,
Jeste pise mi u hardware reserved 4,0 GB , jel to znaci da sve vreme koristim samo 4 GB memorije ?
Maximum memory nije štiklirano .
U bios mi pise 4 GB memorije da imam ???
Nisam dodavao memoriju tako sam uzeo racunar , ako to nesto znaci ...
Znaci jos pre 6 meseci sam probao da nadjem resenje ne netu i nisam uspeo , sad ponovo pokusavam da nadjem u cemu je problem ali ne uspevam ...
 
Poslednja izmena:
Pa ako u BIOS-u piše 4GB onda je samo toliko dostupno. Ako imaš više nego što BIOS pokazuje onda to očigledno ne radi.
 
Koja ploča, koliko štapića, neke ploče ne podržavaju 1x8GB, samo X puta 4GB. To proveri.

Ako ploča podržava 1x8GB, onda je problem u Windowsu, ažuriranje Windowsa, drajvera...
 
Proveri u BIOSu imas li opciju Memory Map i stavi na enable.
Vec ti je neko to predlozio.
 
Nema sta da proverava, ako ploca podrzava 4GB, nema te magije kojom je moze naterati da radi sa vise.
 
U BIOS pise 4 ali meni u sistemu pise :
Processor : AMD Athlon X4 840 Quad Core Processor 3.10 GHz
Instaled Memory RAM : 8,00 GB ( 3,96 GB usable )
Sistem type : 64-bit Operating System , x64-based processor
Imam windows 10 .

i takav sam racunar kupio , nisam dodavao memoriju ..
A kako da vidim koja ploca koliko stapica i da li je 1*8 ili 2*4 GB ?
Hvala svima.
 
Svakako je 2*4, to je neko dodao u neznanju jos jedan stap. Nikakva korist od toga sto Windows vidi memoriju, kad ne moze da je iskoristi.
 
Staviš Cpu-z i pročitaš model ploče, pa odeš na sajt ploče i vidiš šta piše u specifikacijama(koliko podržava maksimalno i koliko po jednom slotu). A koliko štapića imaš prebprojiš vizuelno, ili Cpu-z SPD kartica slot po slot, a treba da može negde u biosu.
 
Poslednja izmena:
Kaka su u radnji mogli da sloze takvu konfiguraciju u neznanju i secam se kad sam uzimao da je pisalo 8GB RAM , jel treba da reklamiram ?
Ja se stvarno slabo razumem u to , evo Rick probao sam taj program i napravio par slicica , ako je to to ?
Capture.PNGCapture 1.PNGCapture2.PNGCapture3.PNG
 
MSI ploca za desktop (i to AMD), a ti sve vreme pricas o Asus laptopu. Vozis nas od prvog vagona?
 
Au bre koja zabuna. Lackov se ubacio sa svojim Asusom. Tvoja ploca podrzava do 32GB memorije.
 
Ima samo 2 slota ploca, moze jedino da im zameni mesta :D
 
Probaj promeniti u biosu:
MSI_SnapShot.png
Stavi prvu opciju na Peg i isključi dual graphics.

Zatim ako ne pomogne, deinstaliraj grafičke drajvere , i ponovo instaliraj najnoviji. Ako traži da se instalira ili nešto slično .net Framework klikni na Da.

Ažuriraj Windows.
 
Poslednja izmena:
Prva opcija stoji na peg i dual graphics su na auto ,Windows mi se povremeno sam azurira , imam legalni windows 10 , bojim se da deinstaliram graficke drajvere , nisam nikad to radio , bojim se ne napravim veci problem , ostaje mi jedino da platim nekog majstora da mi namesti ..
Hvala svima .
 
Nazad
Vrh Dno