Šta je novo?

i5 2500k i z77x up7 stabilan oc - losiji primerak cpu-a

dowlamen

Poštovan
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
379
Poena
69
odlucio sam da klokujem procesor i stavio sam na extreme llc i ostale postavke za regulaciju napona!!!! poceo sam sa default voltazom i mnoziocem na 40 izvtreo 60 krugova linxa,,sasvim stabilno!!! temperature 64c !!! polako sam podizao mnozilac ,a napon ostavljao isti da vidim kako se ponasa u linxu i kad ce da pukne,,,1.295v za 4.3ghz temperature 66c !!! onda sam stavio mnozilac na 45 i linx je pucao dok nisam nasao tacku napona od 1.368v uz cpu pll 1.900v i cpu vtt na 1.150v !!! linx vrti normalno 20 krugova ,,a sad cu i prime da ukljucim na nekih minimum 3 sata!!! kazite mi jer vam ovo deluje ok,,mislim jel su voltaze i temperature opasne!!! znam da ima i mnogo zahvalnijih cipova koji traze manji vcore za istu frekvenciju,ali kod mene je stigao ovakav,,i sad se snalazim!!! eto pitam za misljenje ,pomoc,,sta mislite da jos treba da uradim da bih dosao do stabilnog oc 24/7 na 4.5 ghz

Screenshot_2.jpgScreenshot_3.jpgScreenshot_4.jpgScreenshot_5.png
 
Otprilike to je to za taj CPU,vidi se da nije neki primerak,nije to ni veliki napon a ni temperature,vozi tako jer nikada nece videti ni priblizno te temperature u ostalim aplikacijama koliko je na linx-u...
 
e hvala,samo jos jedno!! cpu vtt sam pojacao sa defaultnih 1.050v na 1.150v i cpu pll sa 1.800v na 1.900v !!! jel da ostavim i to,,evo izvrteh prime,,temperature su 65c - 70c - 70c - 68c po jezgrima mereno realtempom!!!
 
CPU VTT sam ja drzao na 1.200, za potrebe testova i 1.300,tako da je to ok probaj CPU PLL da smanjis ja sam drzao na 1.160 na mojoj maximus extrem,i ta je plojka vrh,msm najbolja sa extrim,sto manji PLL manje se CPU greje,mada i tako je dobro...

I ukljuci c1e nema potrebe da ti radi na max CPU (ne utice na OC)
 
Poslednja izmena:
ee sad sam opet izvrteo linx i nije bio stabilan,pa sam pojacao vcore na 1.4v da vidim koliko trazi i hwmonitoru povuce citavih 1.416v sto je stvarno mnogo a i temperature u linxu su sad vece za 4 stepena!!! cekaj cpu pll da smanjim,,sad je 1.900v,a fabricki je 1.800v ,,a ti kazes da ga smanjim,,jel to preporucljivo? moguce je da trazi vise struje jer sam utako jos 1x8 cpu u plocu umesto standardnih 1x8 cpu pa ploca trazi vise struje nego obicno!!! stvarno ne znam sta je u pitanju jer na prethodnoj gigabyte plojci z77 ud5 je na 1.2 isao na 4.4ghz
 
sve sam uradio bas tako kao na video klipu,,sta vise evo jurim linx na default bios settings i pogledaj vcore za default brzine Screenshot_7.jpg
 
vcore - 1.380v
cpu pll - 1.800v - enabled
cpu vtt - 1.150v
c states izgaseni
xmp profil ukljucen
llc - exteeme
phase control - extreme
voltage response - extreme

i puca blend prajm nakon 2 do 3 sata i custom sa 14gb ram memorije posle 4 sata, temperature nisu nikad presle 68c za najtoplije jezgro ,a ploca drzi napon 1.380 bez dropova!!

eto krajnja podesavanja posle kojih nisam uspeo da stabilizujem cpu na 4.5ghz ,,sad cu da ga prodam za 100 eur i nek se nosi!!!
 
Nazad
Vrh Dno