Šta je novo?

Čudna konfiguracija

brancic

Slavan
Učlanjen(a)
30.03.2008
Poruke
789
Poena
330
Odma da objasnim da nisam lud ili barem mislim da nisam lud.Imam jednu konfiguraciju u pitanju je sklop sa Intel Pentium E6600, pločom As rock G41M-VS3 moje pitanje je da li ce uopste raditi sa nvidia GTX 950 ?
evo i raloga za tako glupo pitanje, imam laptop i želeo bih da u jednom trenutku se vratim na desktop ali novca odjedanput nemam. I sad mislio sam pošto ovu konfiguraciju dobijam za džabe da krenem lagano. Za početak novo napajenje i grafička, posle toga HDD . a na kraju kad lepo dodjem do novca kupim poštenu ploču kao i procesor.
E sad da li da uđem u ovakvu priču ili ne, voleo bih da čisto da znam . Volim da malo peglam igrice u niskim podesavanjima a i služio bi mi komp kao server i download .
FALA!
 
Radice ti, ali je pitanje kako, tj za sta ti treba. Neces se naigrati sa tom kombinacijom, a kad sredis sta si vec smislio, zeleces i drugu grafiku. Ako ulazes u jos rama, kad budes kupovao "krstenu" plocu, moraces i ram da menjas. Na kraju, u zavisnosti na sta pucas u buducnosti, takvo napajanje i kuciste uzmi. A ako si karakter, samo osposobi to da radi makar i sa polovnim delovima, i stekaj novce za nov sistem.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
ova konfiguracija kao sto rekoh me prakticno kostala nista, morao sam samo da dokupim HDD koji cu posle i koristiti za nov pc. Da skupim novac odjedanput za celu novu konfiguraciju nemam. Pa sam mislio da kupim jedan deo a to je napajanje, hdd i nova graficka i da koristim neki duzi period dok ne skupim za ostatak. Ali ako vi kazete da bi npr ta GTX radilo toliko ocaj da nemogu ni jedan naslov da poteram u bilo kojim podesavanjima onda cu definitivno odustati. Osnovna namena ovog racunara bi bila da zena pici na net,klinki da pusta crtace, ja skidam sa neta( da ne arcim laptop za to) i igrice bar u niskim podesavnjima.
 
Poslednja izmena:
Pa sredi ga da ti vrsi sve to, za zenu/dete ali nemoj previse ulagati u njega. Gladaj ako mozes nesto dzabe da dobijes, ili minimalno kesa da potrosis, jer to je iskreno, rupa bez dna. Mozes da pogledas ovo za xeon, a mozes i da potrazis neki povoljan q9550. Ali na kraju krajeva kad uzmes olovku i papir i stavis troskove (kuciste, napajanje, hd, nesto rama, grafika, procesor) videces da to ne kosta nesto preterano manje od neke konkurentnije masine (cak i nove) i da je bolje da si to stavio sa strane i/ili kupio nesto drugo, makar polovno. Ovog trenutka na bench oglasima imas masine koje su svetlosnim godinama ispred toga sto ti planiras, za nekih 100tinjak evra. Ne provodim previse vremena na forumu, u prevodu, nisam bas upoznat sa pravilima, pa ne znam dal bi bilo ok da ti linkujem, ali baci pogled sam. Pa onda imas i 'jeftine' a novije varijante tipa amd/i3...

Vidi ako poznajes nekog ko ima solidnu grafiku, pa probaj, to te makar nista ne kosta.
 
Xeoni su sada na KP jeftiniji no ikad. Daleko manje od 5000.
Ako ne,narucis sa aliexpressa,stizu za 20ak dana. Imas 771 mod temu,pogledaj tamo o cemu se radi.
Kakav q9550,bacanje para...
 
Xeon i GTX950 će raditi posao odlično. Ja sam uzeo 950-ku da je uparim sa E5450, ali mi stoji već nedelju dana, nisam je montirao.

https://www.youtube.com/watch?v=J-PS--MNhPY

Bitno je samo kakvo napajanje imaš, iako je GTX950 relativno mali potrošač u te Core2Duo konfiguracije su obično ubacivana krš kineska napajanja. Proveri.
 
Sa pomenutim xeon-om I 8gb RAM memorije ta masina ce te sluziti sasvim lepo jedno duze vreme.
 
Da li misliš da smo svi kompletne budale i prosipamo gluposti na 200 strana? Naravno da nije realan test. Lepo je neko skoro rekao da je cpuboss zlo.
 
dragi prijatelji, ipak sam odlucio posle mlacenja sa ovim starim racunarom da uzmem novu konfiguraciju. Hvala vam u svakom slucaju na savetima.
Sad prihvatam nove savete . Lomim se da uzmem i5 i neku plocu sa ddr4 podrskom
 
Budzet nije problem ,budzeta nema :))))
salim se . Ma imam mozda 200 e u kesu i ostalo bi bio prinudjen na rate. I isao bi na varijantu bez graficke ,znaci koristio bih graficku integrisanu u procesor za pocetak.
HDD imam kao i napajanje chieftec 700w kao i neki krljavi monitor koji sam cornuo od drugara. Znaci ploca ,proc ,ram i kuciste. Kako stvari stoje moracu da se ipak opredelim za i3 procesor . Samo mi je bitno da EDIUS kao i premier rade korektno .
 
Za premier ako radis sa kratkim klipovima nije ti potreban i3 moze i pentium novije generacije. RAM mislim da je jeftin tako da ce ti 8GB biti super, kuciste moze bilo koje pa cak i od 300 dinara to je vec stvar tvog ukusa, ploca 1150 ako ides na DDR3 ili 1151 ako ides na DDR4, cena procesora neka presudi.

EDIT : Nemoj nikako AMD zbog Premiera, Intel radi mnogo bolje.
 
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5606#ov

Ljudi kakvo je misljenje o ovakoj ploci , uzimao bih i5 6400 . Znaci netreba mi vise od dva slota za memoriju , ne zanima me klokovanje ili bilo kakvo ceprkanje. Znaci samo mi je bitno da jednog dana moze da se zbudzi neka graficka na nju i ssd i to je to.
Da li je ovaj cipset dosta losiji u odnosu na z170 ? Cena ove ploce je 7000din sa DDR4 podrskom
 
ljudi ne znam da li da pisem ovde ali izludeh, uzeo sam ovu plocu i nemogu nikako sta god da postavim u biosu da pokrenem instalaciju windowsa sa USB-a. jednostavno kao nije nista ubaceno .
Imali neko resenje? probao isti taj USB u laptop i bez problema je pokrenuo instalaciju.
 
Nazad
Vrh Dno