Šta je novo?

Asus Xonar DX problem

evilmc

Poštovan
Učlanjen(a)
21.06.2014
Poruke
565
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 8400 & LC Power LC-CC-120-ARGB-PRO
Matična ploča
Asus z370-A
RAM
G.SKILL 32GB Trident Z RGB DDR4 3000MHz CL16
GPU
ROG Strix GeForce® GTX 1060 OC edition 6GB GDDR5
Storage
SAMSUNG M.2.1TB 980 PRO & 7TB HDD
Zvuk
LOGITECH Z623 2.1
PSU
Corsair 850
Kućište
DARK BASE PRO 901 Black
Monitor
Dell P2719H x2
Miš & tastatura
Mx Master 2S & Anne Pro 2
Ostale periferije
BeQuiet 140mm x3
Mobilni telefon
iPhone 12 Pro Max
Pametni uređaji
QNAP TS-253Be-8GB
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Danas mi je stigla kartica i ubacio sam je u računar i povezao sa napajanjem (probao oba flopi kabla) i uopšte ne mogu da instaliram drajvere, niti znam da li je vidi ploča?

''Asus Xonar DX Audio does not exist''

521b1e5e4d499fbb44e26fcaefabca19.png


Imam ploču ASUS P5K SE sa zadnjim flešovanim BIOS-om:
https://www.asus.com/Motherboards/P5K_SE/

Takođe sam isključio u BIOS-u, default HD Audio i opet nije htelo da isntalira i pronađe karticu:

Evo šta kaže Device Manager:

799b29017efb5a007e574a5d585b437f.png
 
Poslednja izmena:
Skini novi drajver za dx sa asusovog sajta, probaj drugi slot. Ili probaj onaj unixonar drajver.
 
Probao drugi slot, isto sve se dešava. Kao i taj drugi unixonar drajver.

Jedino mi preostaje da probam karticu u drugoj masini.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
imao sam slican problem ali se ne secam tacno poruke.
uglavnom, pokusao sa vise drajvera i menjanje slota je pomoglo ( ali ne iz prvog puta ).
mislim da sam koristio i drive sweeper da bih pobrisao sve ostatke drajvera.
 
Tako je i kod mene bilo! :)

Tek iz nekoliko menjaja slota i čačkanja biosa i čak probao u drugom računaru i tamo odma prepoznalo i kod mene posle :)

Da li je bolje da se instalira drajver sa asusovog zvaničnog sajta ili ovaj unixonar drajver???
 
Ako ti radi zvanični nema potrebe da vijaš drugi. Slične probleme prave i Creative kartice. Ne znam zašto.
 
Neviđena glupost :S

Svakako, sada posle upgrade-a zvučne, zvuk ne može da se uporedi sa integrisanom :shock:
 
Nema, samo DG ima ali ona je losija od DX.
U7 npr je karta koja u sustini predstavlja eksternu (usb) verziju DX sa pojacalom za slusalice.

Ali ako ti treba dobro pojacalo za one specificne 600 omske AKG slusalice koje si pominjao da imas.. e za njih je potrebno nesto bolje i skuplje (poznato je da su takve AKG probirljive kada su pojacala u pitanju)
 
Ima valjda i D2X.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
Dobro, imaju i STX mk1/mk2 ali sam mislio na ove jeftinije asus po oglasima.. mada videh i neke polovne STX za 120-130e, to je samo malo vise od nove U7 a bolja karta je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Da li imaju neka podešavanja za front audio od kućišta? Priključio sam HD Audio u karticu, ali mi ne daje uopšte zvuk preko slušalica kada ubodem. Ne kapiram u čemu je problem.
 
Hvala, nisam znao da mora preko softvera da se podešava. Sve radi. Hvala! :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno