Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Uf...Zotac 1080 AMP kod F za 660 evrića...muke starosavne.

Ili ipak štekati za Voltu? :d
 
Uf...Zotac 1080 AMP kod F za 660 evrića...muke starosavne.

Ili ipak štekati za Voltu? :d

Vec neko vreme ga ima za toliko.

Po meni najlepsa 1080 (lepse mi izgleda i od extreme varijante sa 3 ventilatora).

Kratak user review ne bas iskusnog korisnika:

https://www.youtube.com/watch?v=cdgBUwmohmE

Znas kako, Volta ne verujem da ce skoro (uprkos onom find-u da je pomeren za maj sledece godine).
S druge strane GTX 1080 ne verujem da ce ici mnogo nize od ovog, osim... mozda u narednih 6 meseci bude GTX 1080Ti za nekih 100 evra vise pa bi onda i GTX 1080 isao malo nize...
 
drustvo jel se zna kad izlazi 1080ti i cena plus minus ?

nadam se da nece biti preko 900e
 
Ajd malo da gledamo u 'solju'....;)
Mislim da zavisi od toga kada ce AMD da izbaci svoju najjacu karticu, pricaju da ce mozda da bude u oktobru ili tek sledece godine, po meni realnije je pocetkom sledece godine. Verovatno ce u isto vreme doci i 1080Ti. NV verovatno ne bi objavila 1080ti i do kraja 2017g., da se lepo naprodaje 1070 i 1080 kartica po visokim cenama.
Cena za 1080Ti ?
Morace da padne cena za 1080, na nekih 600E i mislim da ce 1080Ti biti oko 800E za referentne modele .......
 
Ovo anje nemoze da prebaci Max Boost Clock:2139 MHz:d,dali ima nekakve razlike pod Vodu,posto nisam pratio skoro Desavanja u vezi Natezanja::d
 
A opet šta se dobija 1080TI? Ta karta neće biti brža od Titana X (P), što znači da će je 4k gameri zaobići lagano.
Za 1440p je overkill.
 
Ne, gtx1080Ti ce da bidne' taman za 1440p na 60fps lock i maximum graficki detalji, za vecinu igara, ....gtx1080 jos uvek ne moze da se izbori sa tim.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Sta predlazete za 1080p gaming, upucavanje SweetFX-a mi je obavezna stvar, DSR mi zvuci jako primamljivo za starije naslove(+ SweetFX na to :) ) . Da li da idem na 1070 ili 1080 i na koji model konkretno(postoji li mogucnost modela sa Samsung memorijom)?
 
Nvida DSR, na starijim naslovima 'sljaka' neverovatno dobro. Pogotovo, na ekranima od 32-incha i vise, tako ako je gaming na tom tvom TV, bice super stvar, + SweetFX, mala kalabracija televizora i 'teraj'....:guitar:...
Igram dosta 'starijih' igara, i kada ih prebacis u 4K DSR, sa maximum grafika, te igrice stvarno dobiju jednu novu 'dimenziju', u grafickom smislu, a i u samom gameplay-u, kada se postavi V-sync i Triple Buffering, Game Mode na televizoru i eventualno Xbox 360 kontroler....:type:

Sto se tice graficke kartice.
Jasno je da je 1080 brza od 1070, kod overkloka, verovatno negde oko 20 - 25% ( naravno, u zavisnosti od klokova svake kartice ). Tako da, logicno da je bolje uzeti neku custom 1080. Verovatno, nije bas isplativo, dobiti vise 20 - 25% perfomansi, za oko 200E vise.
Ali, nije bas ni za bacanje tih dodatnih ( 20 - 25%) jacine, pogotovo, ako juris Ultra detalje i 60fps lock na svim rezolucijama itd...
 
Poslednja izmena:
Nvida DSR, na starijim naslovima 'sljaka' neverovatno dobro. Pogotovo, na ekranima od 32-incha i vise, tako ako je gaming na tom tvom TV, bice super stvar, + SweetFX, mala kalabracija televizora i 'teraj'....:guitar:...
Igram dosta 'starijih' igara, i kada ih prebacis u 4K DSR, sa maximum grafika, te igrice stvarno dobiju jednu novu 'dimenziju', u grafickom smislu, a i u samom gameplay-u, kada se postavi V-sync i Triple Buffering, Game Mode na televizoru i eventualno Xbox 360 kontroler....:type:

Sto se tice graficke kartice.
Jasno je da je 1080 brza od 1070, kod overkloka, verovatno negde oko 20 - 25% ( naravno, u zavisnosti od klokova svake kartice ). Tako da, logicno da je bolje uzeti neku custom 1080. Verovatno, nije bas isplativo, dobiti vise 20 - 25% perfomansi, za oko 200E vise.
Ali, nije bas ni za bacanje tih dodatnih ( 20 - 25%) jacine, pogotovo, ako juris Ultra detalje i 60fps lock na svim rezolucijama itd...

I nisi mi nesto pomogao sa odgovorom :) Sta je sa modelima sa Samsung memorijom, ima li ih?
 
Meni u 'glavu' sve jasno.....:smack:....ako nesto treba preciznije........ali, nista ne garantujemo....:bottle:
 
Poslednja izmena:
Opet sam izgleda kurate srece... Imam najverovatnije opet problem sa novom grafickom. Radila je ok do pre tri, cetiri dana, a sada kada upalim neku igricu naprimer Just Cause 3 krenem da igram i posle par minuta izleti black screen,a u pozadini se jos cuje igra ali slike nema i mora da se restartuje komp da li je neko imao slicno iskustvo???
Probao sam reinstalaciju drajvera ali nista nekad radi po pola stata bez problema a nekad odma pukne
 
Nije klokovana desava se i u ostalim igrama i 3d testovima, kad se to desi ventovi na grafi se vrte na 100% probao sam i drugi izlaz DP ali ista stvar
 
Deluje, kao da je grafika u pitanju.
Pretpostavljam da su stariji drajveri ocisceni sa DDU....Jel koristis neki program za monitoring kao MSI AF ? Moze da se desi, da nesto 'izbaguje' ili slicno. Jel si updatejtovao DirectX na windowsu.
Po meni, najjednostanije je, da probas grafu na nekom drugom komjuteru, da li ce i na drugoj konfi, grafa praviti iste probleme .
 
nemam vremen da testiram u drugom kompu videcu sutra, cistio sam drajvere DDU-om pre instalacije i sredjivao registre malo duze izdrzi sa ovim najnovijim sada skidam neke sa asus-ovog sajta stariji su pa cu da probam i njih, koristio sam MSI af sada sam ga obrisao da vidim dal nije nosto do njega... posto nema pravila kad baguje
Sinoc sam igrao naprimer gta 5 jedno pola sata bez problema dok JC3 nemogu da igram ni punih 10 min Heaven Benchmark 4.0 nekad izvrti do kraja, a nekad pukne na pola
 
Proveri kabl od napajanja. Ja sam imao slican problem na GTX570. Jedan od kablova nije bio utaknut do kraja. Takodje, pogledaj event log (run -> eventvwr.msc -> Custom Views -> Administrative Event), naraocito Error stavke.
 
Meni mirise na memoriju grafe,na mojoj 980ti skori isti slucaj,poslao na reklamaciju...
 
Screenshot_13.png
ko ume ovo da rastumaci???
 
Svasta toga ima da se vidi. Pogledaj redom od Event ID 13 (poslednji na ekranu, pise nvlddmkm) pa na gore. Ovo je vezano za NV drajver. Posle toga je sve, verovatno, posledica toga i tako sve do restarta (Event ID 6008).
 
Poslednja izmena:
Sad se nesto razmisljam imao sam problem sa starijom 780 ti grafom samo sto je ona pucala i u igrama i van njih ali nije gasila ekran vec je bio BSOD i nemogu da se setim kako sam to resio posle toga nije nista zezal veceras moram da probam na drugom racunaru grafu da bih bio siguran da li je ona ili nesto trece
 
Sad se nesto razmisljam imao sam problem sa starijom 780 ti grafom samo sto je ona pucala i u igrama i van njih ali nije gasila ekran vec je bio BSOD i nemogu da se setim kako sam to resio posle toga nije nista zezal veceras moram da probam na drugom racunaru grafu da bih bio siguran da li je ona ili nesto trece

Procitaj pazljivo temu na nVidia forumu, nesto slicno se desava i sa 1070 kartama, uglavnom baci pogled nema mnogo 7 strana.

https://forums.geforce.com/default/topic/963768/geforce-drivers/gtx-1070-memory-vrm-driver-or-bios-bug-in-micron-memory-1070-cards-/1/
 
Mislim da sam resio problem igrao sam evo do malo pre JC3 punih sat vremena bez problema, obrisao sam drajvere koje sam skinuo sa nvida sajta i pustio win 10 da instalira njegove i sada sve radi misli da su 369.09
 
Lazna nada sutra je nosim na reklamaciju nema mi druge
 
Evo sada sam stavio staru 780 Ti u komp i ona radi bez ikakvih problema cak ni drajvere nisam obarao nove da instaliram, mislim da mi nova Asus 1080 ima problem sa memoriom slican sam problem imao sa starom MSI ati 6850 karticpm koja je radila sve dok ne pustis neku igru e onda ide crni ekran.
Po pdne je moram nosim da je reklamiram jedino me sada muci sto se pitam koliko cu da cekam dok mi je zamene, za ovu MSI sam cekao jedno mesec i jace koliko se secam definitivno sam baksuz...
 
nemam vremen da testiram u drugom kompu videcu sutra, cistio sam drajvere DDU-om pre instalacije i sredjivao registre malo duze izdrzi sa ovim najnovijim sada skidam neke sa asus-ovog sajta stariji su pa cu da probam i njih, koristio sam MSI af sada sam ga obrisao da vidim dal nije nosto do njega... posto nema pravila kad baguje
Sinoc sam igrao naprimer gta 5 jedno pola sata bez problema dok JC3 nemogu da igram ni punih 10 min Heaven Benchmark 4.0 nekad izvrti do kraja, a nekad pukne na pola
Kod mene je bio slican Problem kada sam uzeo Grafu,sada nema nikakvih Problema,resio tako sto sam Instalirao Winver.1607,dok je bila Winver.1156 primer BF4 uvek je bio DX Crash i to nezavisno koliko dugo igrao,a bilo je BS u drugim igrama i Test.
 
Koliko znam zadnu verziju wina i imam
Sreca pa nisam prodao staru 780ti pa sam nju ubacio u komp i sve radi bez problema klinac se juce celi dan igrao
Ovu novu nisam juce stigao da nosim na reklamaciju pa cu morati sledeci vikend
 
Trebalo bi da uzmem 1080 karticu, ići će preko Mađara, budžet je 750-800e, koja je po vama najbolja po pitanju odnosa hladjenje/performanse? Svakako bih izbegao coil whine modele.
 
Nazad
Vrh Dno