Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Poenta uzet najeftiniju kartu koga interesuju samo performanse, ako je nekom izgled bitan ili faze, bolje hladjenje ... onda samo naprjed :)
 
Ma ja samo okacio sliku lika sto je pregurao 2100Mhz, posto je pomenuto da ne prelaze taj klok. Za performanse ne znam ali tu sigurno nema neke debele razlike. GPU Boost 3.0 mi se isto ne svidja kako radi... Najvise zeza voltaza, to je sigurno ali i dalje sam misljenja da ove polu paskal kartice ne opravdavaju razliku u ceni u odnosu na prosli top Ti model.
Umesto da 1080 roka 980Ti u svakom testu po +30% po razlici u klokovima i generalno ceni pomenutih kartica to je realno nize i neisplativo, ali def cu morati da predjem na nesto novije posto sam sad bez icega. :D
 
Evo i sa vodenim..

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1080_sea_hawk_x_review,39.html

To sto pise 2150~2164 MHz bas nista ne vredi, konkretno u firestrike imam za 40 veci gpu scor nego ova sa vodenim, a to bi trebalo da je najbolja msi karta, sve na toj karti treba da je sam vrh i sta sa tim ??? Sem sto mozes da se vidi stabilan boost 2150~2164 nista vise od toga, performanse iste kao ova g1 od 660e ;) Mislim ne treba mnogo pameti da bi se to skontalo a ovo pisem eto mozda nekome pomogne da ne baca pare na ove skuplje modele zbog performansi... Ova g1 bez problema overklokovana drzi temepraturu na 65~70c zavisno od podesavnja venta, sta kome vise treba od toga...
 
Sad sam se malo igrao sa OC i GTA V Online :D U oba slucaju sam imao fps 58-60, ispod nije padalo. VSync mi je uljucen, rezolucija : 4K preko DSR-a, sve na max osim MSAA i Advanced Graphics. Ova igra svoje pravo lice ljepote pokazuje tek u 4K, ja sam odusevljen :D

Prvi OC nije bio stabilan dok je drugi bio super stabilan i nije bilo nikakvih problema.

1. OC (+100 GPU Core, +200 MEM = 2113MHz)

GTAVOnline_4_K_58fps_100_GPU_200_MEM_2113_MHz.gif


2. OC (+50 GPU Core, +100 MEM = 2037MHz)

GTAVOnline_4_K_58fps_50_GPU_100_MEM_2036_MHz.gif


Inace, ovim +50 GPU Core OC-om sam dobio samo ~40MHz jer ova moja boostuje na ~2000MHz bez OC.

I da, CPU je na STOCK frekvenciji :D
 
Skroz solidne temperature i fini klokovi pri tom opterecenju. Kakva je sto se tice buke na tih 70% ventova ?

Evo i sa vodenim..

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1080_sea_hawk_x_review,39.html

To sto pise 2150~2164 MHz bas nista ne vredi, konkretno u firestrike imam za 40 veci gpu scor nego ova sa vodenim, a to bi trebalo da je najbolja msi karta, sve na toj karti treba da je sam vrh i sta sa tim ??? Sem sto mozes da se vidi stabilan boost 2150~2164 nista vise od toga, performanse iste kao ova g1 od 660e ;) Mislim ne treba mnogo pameti da bi se to skontalo a ovo pisem eto mozda nekome pomogne da ne baca pare na ove skuplje modele zbog performansi... Ova g1 bez problema overklokovana drzi temepraturu na 65~70c zavisno od podesavnja venta, sta kome vise treba od toga...
Sve je to ok ali se ne slazem da je na ovoj Msi sve sam vrh. Dizajn referentni, blower vent duva u VRM znaci ne ide block preko njih, to samo Hybrid ako odradi koji bi trebao da ima isti dizajn i power delivery kao FTW model. Na ovoj samo odradili standardni blok preko jezgra sa 120mm radijatorom i to je to, nista specijalno.

Sad realno da se ne lazemo svi naj rezultati na HWBot stizu sa kartica tipa Matrix, Classified, Kingpin, HOF, Lightning.. Vidim i Strix izvlaci fine skorove.

Ako gledamo suve performanse meni je glupo davati dodatni kes za 1080 cak iako sam fino prodao 980Ti ali svejedno meni je to nerealno. Mada nesto cu morati pre ili kasnije kao sto sam vec rekao jer sklapam neki novi build pa nece moci bez grafe unutra :)
 
Bukvalno se ne cuju na 70%, nevjerovatno dobro hladjenje je ovde odradjeno. Inace, na ovoj FTW postoji switch sa dva BIOSa, jedan je stock a drugi daje mogucnost pomjeranja Power Limita sa 120% na 130%. Nisam jos probao ovaj drugi...
 
@DoX
Evo i Strix, sa losijim rezultato i od g1 i od ov MSI... Sta gledas na HWBot kartu koju mislis da koristis na klokovima za svaki dana :p Gledaj po zvanicnim testovima u realnim okolnostima ;)
HAWK X sam navo vise kao primer stabilnog boost kloka, a kakva je elektoronika ne znam nisam ni gledao, samo predpostavljam da je vrh zato sto je HAWK...

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_rog_strix_geforce_gtx_1080_review,38.html
 
Poslednja izmena:
Pa ovu Strix ce ova moja da pojede u GTA V :D Sad sa minimalnim OC-om u 4K imam ~60fps, doduse bez MSAA ali isto tako sa 3570K na STOCK dok oni testiraju sa 5960X 4.4GHz. Skylake ce ovo da pojede za dorucak.
 
Samo sam hteo da razgranicim top class kartice od ovih obicnih. Msi sigurno izvlaci konstantniji boost klok i ima top rezultat (mada ni to nije toliko bitno) zbog dobrih temperatura. Meni je najbitnije da nadjem neku da mi se uklopi u sistem i da je 2x8 pin i da nije nerealno skupa, nista vise.
Mozda ipak odaberem FTW posto je Kenzo nahvali fino a i realno skroz je korektna kartica, bar dok ne dodje Ti model.
 
Neces pogrijesiti sa FTW 100%, pogledaj malo i strane forume i njihova iskustva sa FTW. Mozda i EVGA GTX1080 Hybrid dolazi u obzir?
 
Koja je poenta da bude 2x8 ?
 
Ovo i mene zanima za 2x8
 
Ono sto se ne kloka meni ne treba u kuciste,to ti je kao imas zenu sa celicnim zakljucanim gacama.. u oba slucaja imas ih a ne mozes im nista ,,,nemas kljc ni za jednu suluciju :D
 
Neces pogrijesiti sa FTW 100%, pogledaj malo i strane forume i njihova iskustva sa FTW. Mozda i EVGA GTX1080 Hybrid dolazi u obzir?
Zasto da ne ali dok to stigne kod nas + odnos cena performanse izmedju te i "obicnijih" kartica...Jeste da se isplati zbog dodatnog bloka i otud i dodatna cena i nize temperature ali sta znam, videcu tek.


Koja je poenta da bude 2x8 ?

Ovo i mene zanima za 2x8

Ma vec sam radio neki Sleeve za proslu Matrix 2x8pin pa reko to da iskoristim ali nije ni to obavezno, bitnije mi je da nadjem karticu sa neutralnom semom da moze da se uklopi u build kako treba.

Strix u tom slucaju ne deluje kao los izbor ali je 6x8 pin pa bi morao ponovo da radim sleeve.

Da nisu slepili onu zutu straftu preko backplate-a Zotac Extreme modela to bi bila sigurno prva opcija jer mi je defitivno na prvom mesto sto se tice kompletnog izgleda kartice, jer ne volim kada se hladnjak previse vidi kao na nekim drugim modelima. Dok je npr. HOF mnogo retka kartica i nerealno skupa pa mi se nesto i ne juri takva opcija.
 
Izgleda da mi ne gine neka 1080, :banana:

Uvazili garanciju za onu moju 980Ti G1. Sredio mi nas prijatelj Fa.... sa KP. Povracaj love po ceni, za koju sam uzeo 980Ti G1, ( 660E ), pa reko', ajd da uzmem neku custom 1080......tako da, ce da bidne festa i dosta testova, :type:, po obicaju......:D

Da jos jednom pohvalim Fa...., stvarno me je ispostovao za rekalamaciju grafike maximalno, .......ne bih da ulazim u detalje, ali, bilo je malo problema zbog toga sto sam otvarao grafu i menjao pastu, ali je to F sredio da sve bude kako treba,.......... tako da, sa moje strane, sve preporuke za njega na KP.......
 
Poslednja izmena:
Izgleda da mi ne gine neka 1080, :banana:

Uvazili garanciju za onu moju 980Ti G1. Sredio mi nas prijatelj Fa.... sa KP. Povracaj love po ceni, za koju sam uzeo 980Ti G1, ( 660E ), pa reko', ajd da uzmem neku custom 1080......tako da, ce da bidne festa i dosta testova, :type:, po obicaju......:D

Da jos jednom pohvalim Fa...., stvarno me je ispostovao za rekalamaciju grafike maximalno, .......ne bih da ulazim u detalje, ali, bilo je malo problema zbog toga sto sam otvarao grafu i menjao pastu, ali je to F sredio da sve bude kako treba,.......... tako da, sa moje strane, sve preporuke za njega na KP.......
A sta ti bilo sa grafom ? Btw svaka mu cast kad je jos tako proslo.

Sent from my Lenovo YT3-X50F using Tapatalk
 
Sta ga briga uzece 1080 :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Čekaj sada, posle toliko ubeđivanja da je 980 Ti bolja karta, ti sada uzimaš 1080? Pa što ne uzmeš 980 ti, jeftinija je, a po tebi bolja? :d
 
Sta ima veze od cega je riknula,grafa nije pravljena da se nosi oko vrata ko ukras :p ,vazno da na grafi nema fizickih ostecenja,a da li si je klokovao ili ne to je apsolutno nebitno ;)

Slazem se. :D Super je prosao, sad bez doplate moze da uzme 1080 G1.



Čekaj sada, posle toliko ubeđivanja da je 980 Ti bolja karta, ti sada uzimaš 1080? Pa što ne uzmeš 980 ti, jeftinija je, a po tebi bolja? :d

:d
 
Pa, vec sam reko', da nisam planiroao da menjam 980TI za 1080, morao bi da dodam oko 350 - 400E vise za oko 15 - 20% vece perfomanse, potpuno neisplativo.
Ovo je druga situacion, imam mogucnost da uzmem lovu nazad po ceni za koju sam uzeo 980Ti ( 660E) i ako je 1080 oko 700E, dobijam novu grafu sa garancijom, vise memorije i nesto brzu ( nigde nisam rekao da je 980Ti brza, samo je bila rasprava koliko je klokovana 1080 vs 980Ti bolja :trust: ) itd.....
 
Hvala.
Pa, sad ako uzmem 1080, pa,...ono...mora malo gore da idu i ti procenti.....:rtfm: ;) :beat:

Inace, ako nije problem, kolege sa foruma, kolike su vam temperature na vasim custom 1080 kartama, u odnosu na broj rpm ventova i kolicinu buke koja proizvode ( ventovi)......koja li je custom 1080 kartica, najbolja sto se tice temperatura ?
 
Nazad
Vrh Dno