Šta je novo?

Aktivni vufer+pojacalo?

Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
655
Poena
320
Drugari, jedno krajnje laicko pitanje:
Imam aktivni vufer iz 5.1 heco vogue sistema. Ima pozadi ulaze za risiver/pojacalo i izlaze za satelite. Da bi sistem uopste radio mora da bude zakacen na pojacalo. Ono sto me interesuje je da li u toj konfiguraciji satelite napaja pojacalo iz vufera ili ovo glavno pojacalo?

Sateliti su jbl one, pojacalo neki ubogu akai star 30god. Razmisljam da zamenim pojacalo sa onkyo 9010 pa me zanima da li da satelite vezujem direktno na njega ili da opet idem preko vufera..i naravno da li ista dobijam novim pojacalom..?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne razumem ako je aktivan vufer na koji se kace sateliti gde bi prikacio to pojacalo?
Imas kompletan 5.1 system koje ima svoje pojacalo.
 
Aktivni Subwoofer se kaci na predpojacalo a sateliti idu na pojacalo

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ne, ne, objasnio sam gore. Vufer je aktivan i ima izlaze na koje se kace sateliti. Ispod tih izlaza postoje ulazi preko kojih se vufer kaci na pojacalo. Ovo sto je bakara napisao ima smisla.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hoces da ti sateliti rade na pojacalu? Objasni za sta ti je namena tog sistema?
Pojacalo od 30 godina? kako mislis da razdelis tih 5 satelita na central, levi-desni zadnji/prednji?
 
2 jbl control one satelita su zakacena na heco sub (levi i desni kanal) a heco je zakacen na akai pojacalo. Pojacalo je cincevima zakaceno na TV. Znaci 2.1 je sistem i koristi se za muciku i filmove. Moje pitanje je bilo, da li satelite napaja pojacalo iz sub-a ili ih napaja akai, a sub je samo kao neki pass-trough. Koliko sam razumeo, u ovoj konfiguraciji akai sluzi kao predpojacalo, a sve napaja pojacalo iz vufera. U tom kontekstu novo pojacalo ima smisla samo ukoliko bih satelite kacio direktno na njega, a vufer povezao line out pojacala...rajt?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Satelite ti napaja aktivni vufer, njegovo pojacalo. Sta ti sa akai pojacala ide u vufer? Sta je izlaz?
 
Набави неки РЕЛ субвуфер, прављени да се могу закачити на било које стерео појачало као и авр.
 
Iz pojacala standardna 2 kanala za zvucnike (zabice) i naspram toga isti takvi ulazi na vuferu + izlazi za satelite.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cekaj opet te ne razumem, zabice tj. izlaz za zvucnik na sta? na iste takve zabice na vuferu ili na dvokanalni audio ulaz "line in"?
 
Iz pojacala standardna 2 kanala za zvucnike (zabice) i naspram toga isti takvi ulazi na vuferu + izlazi za satelite.

To znači da pojačalo služi za satelite, a sub uzima signal za svoje pojačalo. U samom subu postoji skretnica koja odvaja signale za sub i posebno za satelite.
Ako hoćeš da ti sateliti sviraju fullrange, tj. u celom opsegu onda njih veži na pojačalo direktno na recimo izlaze A a sub veži na izlaze B. (pod uslovom da pojačalo ima dva para izlaza za zvučnike).
 
Uh, al ste zakomplikovli jednostavnu stvar.

To što si pitao, da, tvoje pojačalo napaja jbl, a to kako si povezao vufer je high level ulaz/izlaz, signal sa pojačala prolazi dalje do jbl, a pojačalo u vuferu radi samo do opsega koji si podesio crossover potenciometrom. Na primer ispod 100Hz.

Uglavnom vuferi na high level ulazu nemaju nikakv filter, tako da ti verovatno ide full range zvuk na jbl, a vufer samo dodaje niske. To bi morao da vidiš u uputstvu.

Sve to važi ako je to ovakav vufer :)
 

Prilozi

  • HECO Vogue 5.1 b.jpg
    HECO Vogue 5.1 b.jpg
    70.9 KB · Pregleda: 275
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno