Šta je novo?

Test: Cooler Master Hyper 212X i Hyper TX3i

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,148
Poena
1,319
7bc07941205ebb2c107f9ed35cffe413.jpg

Kao što smo već rekli, Hyper 212X i Hyper TX3 su modeli koji su se proslavili zbog svog fantastičnog odnosa između uloženog i dobijenog. Posebno kada se Hyper 212 Plus pojavio, kuler je postao instant hit među naprednijim korisnicima koji su želeli "ozbiljan" kuler za ne tako ozbiljnu sumu novca. Hyper 212 je među prvima, ako ne i prvi, doneo tehnologiju direktnog kontakta heatpipe-ova sa procesorom u okviru Cooler Masterovih proizvoda.

Hyper TX3 je postao popularan prvenstveno zbog svoje cene, jer kada se pojavio, ukoliko nas ne vara sećanje jer je to ipak bilo pre oko sedam godina. Tada je koštao svega oko 15-ak EUR-a. Po toj ceni nije bilo ništa približno kvalitetno, posebno ne odličan "tower" kuler.

Pritom, Hyper TX3 je imao odličnu karakteristiku -pored jako dobrih performansi za svoju cenu, ovaj kuler se montirao poput box kulera bez obzira na to da li ste imali AMD ili Intel platformu i nije zahtevao backplate zahvaljujući tome što je bio lagan. Imajte u vidu da 2009. većina kućišta nije imala otvor za backplate, tako da je to značilo da ne morate da vadite matičnu ploču iz kućišta.
...
Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu
 
Da ste ubacili i budžet kinga - LC-cc-120 , test bi bio perfekcija.
 
Kokane,tebi udovoljiti...
 
Da li ima igde u Srbiji da se nabavi US verzija Hyper 212X tj. model RR-212X-20PM-R1 umesto ovog prikazanog ovde koji je RR-212X-17PK-R1?
Glavna razlika je u ležajevima ventilatora pa je ovaj sa testa predviđen za 40k sati dok je US model predviđen za 160k sati. 4x više nije za baciti, a cena bi trebala da je tu negde...
 
Previše hajpa (hype) za ovaj cooler, tek je 612 ozbiljan air cooler.
 
Da li ima igde u Srbiji da se nabavi US verzija Hyper 212X tj. model RR-212X-20PM-R1 umesto ovog prikazanog ovde koji je RR-212X-17PK-R1?
Glavna razlika je u ležajevima ventilatora pa je ovaj sa testa predviđen za 40k sati dok je US model predviđen za 160k sati. 4x više nije za baciti, a cena bi trebala da je tu negde...

Pozdrav,

US verzije nema u ponudi niti ce biti.
 
Pozdrav,

US verzije nema u ponudi niti ce biti.

Hvala puno na odgovoru! Razmišljam se da ga poručim preko eBay-a, ali za 65$ + koliko me god budu odrali na carini mi je malo previše..

Previše hajpa (hype) za ovaj cooler, tek je 612 ozbiljan air cooler.

Sa druge strane, ovo stvarno deluje primamljivo! Jedino nisam siguran da li bi uspeo da stane na moju ploču od RAM-a. Moraću to prvo da proverim.
Čudno mi je samo da ovaj cooler nije toliko popularan kao 212. Jedva sam našao tek poneki review za njega... :trust:

EDIT: Ok, vidim da 212 ima skoro duplo više rebara od 612 pa me zanima kakve su zapravo performanse i koji je od ova dva cooler-a bolji?
 
Poslednja izmena:
Prebroji heat pipes !!!! Biće jasnije.
 
Prebroji heat pipes !!!! Biće jasnije.

Prebrojao sam i tad, sve je jasno što se toga tiče, ali to mi i dalje ne govori mnogo o real life temperaturama, jer je tu i podatak o broju rebara koje treba uzeti u obzir.

Drugo što mi nije jasno je zašto je 612 toliko jeftiniji od 212, a opet, nije toliko poznat kao 212.
 
Prebrojao sam i tad, sve je jasno što se toga tiče, ali to mi i dalje ne govori mnogo o real life temperaturama, jer je tu i podatak o broju rebara koje treba uzeti u obzir.

Drugo što mi nije jasno je zašto je 612 toliko jeftiniji od 212, a opet, nije toliko poznat kao 212.
Previše hajpa (hype) za 212, čak ni to ne objašnjava cenu iako je recimo LC-cc-120 čak i nešto bolji a jeftiniji. Samo se drže stare slave kada je bio prvi sa dobrim odnosom performanse/cene. 612S je nešto skuplji ali veličina mu ne ide u prilog.
 
Nazad
Vrh Dno