Šta je novo?

Vas (ne)omiljeni copy klub

Amiga moze da radi sa flopijem sta hoce i kad hoce :) ali da pusta MP3... mislim da ni 040 nije dovoljno brz!

Kažu ljudi da može i sa 030 turbo kartom, na 22khz dok sa 040 može i 44Khz, a kako ide na Majstinom vampiru, mogu samo da pretpostavim. :)

 
Niko od "prozvanih" da se javi u temi :D.
 
MP3 na amigi prosao s viperom 030 na 42MHz moze da pusti mono i 11KHz da ne koci. Na 22 KHz mono ide ali treba dobar bafer da baferuje. Medju poslednjim plejerima koje sam koristio na 030 je mahom uspevallo da ide mono na 22khz . Ne mmogu da se setim imaena plejera ali je neko od nasih imao umesane prste. Na 040 se ne secam kako je to islo ali je poverpc to pustao skoro bez problema,pogotovo ako se koristile warp biblioteke. Mana je sto je to iskljucivalo powerlibraryje pa je morao restart da bi se iste ucitale.

Vezano za temu za s]ektruma je kupovano od Djenadica, duga soft iz Novog Sada i vec pred kraj od Joska Belica iz Sarajeva turbo loaderi za spektrumove igre i programe.
Za C64 sam kupio par kaseta ali su mi se slabo svidjale varijante s kompletima vise sam voleo da pravim svoje kombinacije srecom pa je okolo imalo c64 oko mene dovoljno da sam jos ispadao i posrednik za razmenu. Za amigu je bila slicna situacija i tek sam za 1200 kupio desetak CD-ova sa igrama i softverom. Na tim CD-ovima je bilo vise od 90% igara koje su izasle za amigu.
 
Da li sam ja bio jedini koji je bio toliko nestrpljiv pa igrice za spekija uzimao direktno od Rudija?
 
Rudy - Future soft... On ih je bese oslobadjao od zastite, krekovao ?

Bio je i neki, pazte , Satan soft...secam se poruke 'cracked by Satan soft':) Neki od ta dva bejase iz Ljubljane..

A sta danas radi pirat no1 iz Lazarevca ,Predrag Djenadic, zna li neko?
 
Rudy - Future soft... On ih je bese oslobadjao od zastite, krekovao ?



nema to veze... mislim da su i neki likovi iz beograda upisivali svoja imena/telefone na strane crackove za Atari ST...
 
Poslednja izmena:
Rudy - Future soft... On ih je bese oslobadjao od zastite, krekovao ?

Ma kakvi, nego je on bio direktno povezan sa inostranstvom pa je prvi dobijao krekovane igre, a imao je dovoljno "hakerskog" znanja da na njih nakalemi svoj intro. Nije ni bio jedini, sećam se Garfild softa i još nekih na spektrumu. Na komodoru su to radili svi živi, sećam se primera gde si morao da prođeš dva, tri introa raznih "krekera" da bi došao do igre :)
 
Predrag Djenadic, to je verovatno ovaj, nema ih puno

Novi direktor Pomoćne mehanizacije je mašinski inženjer Predrag Đenadić, dosadašnji tehnički direktor tog pogona,
To sve u Kolubari u Lazarevcu

Za spectrum sam kupovao igrice od Predrag Djenadica, ali sam kupovao i od D2Soft iz Smedervske palanke, snimao je direktno iz kompa, pojedinacne igre, ne komplete, uz svaku porudzbinu dobijem debelu kovertu sa katalogom i jos nesto materijala, extra. Uzeo sam neke komplete i od NIS SOft, neka Marina, svi su se ucitavali i bio je bas dobar izbor. Iz nekog razloga MC software, sta god sam uzeo nisam mogao da ucitam.

Rudy se cak potpisao i na jednom zidu u Target renegade 2 na spectrumu.

Pored njega Vatroslav je dosta igara razbijao
 
Rudy - Future soft... On ih je bese oslobadjao od zastite, krekovao ?

Rudi je bio jedno, Future soft drugo......
Iz Ljubljane su bile obe "grupe".....
On je bio bio poslednji dobavljac za spekija....
A krekovao je uz pomoc uredjaja koji je snimao celu memoriju ( nije bilo klasicno razbijanje ala Elisa Kabiljo... )
 
He he, ja sam pre par godina otvorio sličnu temu.
Nagradno pitanje (nemojte sada da pretražujete): ko je bio Geci soft za Amstrad/Schneider?
Hint: pojavljuje se često na TV-u-
 
Ja sam za Spektruma uzeo možda dve - tri kasete od Đenadića (pošto sam dosta kaseta dobio sa spektrumom), a relativno skoro sam dobio od prijateljice nekih 100 kaseta, sve snimljene u Duga softu.
Za C64 sam uzimao kasete u Allo-Allo, a diskete snimao kod TSSC (Saša Panić, pokoj mu duši) u Novom Sadu, Fanta soft (isto u NS). Jednu kasetu sam kupio od Transcoma sa "original" Flimbo's quest (a sa druge strane mega korisnički paket) koja se nikad nije učitala.
Na zalasku priče oko prodaje igara za C64 sam kupio od Vlasta M Soft-a nekih 200-300 disketa.
Amigu tad nisam imao, ali sam išao kod Pudrlje u Astro soft sa drugarima, a kasnije snimao i neke CD-ove za PC kod njega.
 
Ja sam polovinom osamdesetih uzimao kasete za C64 od Ozrena Đukića iz Zagreba (Zagreb Cracking Service). Što bi rekli na KP... "korektan prodavac, čista 10-ka!" :)
 
krastavac, kad je spectrum u pitanju, đenadić je mnogima od nas bio jedini iole siguran izbor. jeste, imao si da se cimaš oko štelovanja azimuta, ali uglavnom je skoro sve radilo, a imao je i daleko najveći izbor.

amigine diskove sam prvo snimao u takovskoj u T.A.C.T-u, ali se lik kada je počeo rat preselio negde u zapadne nam dijelove nekadašnje domovine. mislim u sloveniju. posle toga sam bio redovan kod njegovih komšija - amiga magic club ('bem li ga da li sam tačno pogodio naziv firme) kod braće farčić. stariji je išao sa mnom u četvrtu, pa smo se na kraju čak i lepo izdružili. tu sam svojevremeno upoznao drugog najboljeg kick off igrača u beogradu, stevu iz hilandarske. i on je presnimavao igre, ali mu nisam bio mušterija.

na kraju su svi nekako izašli iz posla i kad sam se vratio iz vojske, drugari su se već prešaltovali na čika svetu i strahinjića bana. super čiča, nego sam stalno imao problema da identifikujem šta je on to izgovorio na svom engleskom :)

niko tu nije mnogo odskakao, odnosno, svi su oni bili cool ako si redovan, ali ako nisi, skoro sigurno neće čekirati verify, pogotovo ako je još neko došao da snima. krastavac to je, što bi rekao elvis j. - čudesan svijet privatluka :)
 
Niko da mi odgovori na pitanje, pa ću sam sebi odgovoriti:
u pitanju je Jovan Palavestra, poznati novinar.
 
Већ има слична тема за називом пц пирати, али се последњих неколико година тамо слабо писало.

Спектрума 48кб сам добио негде почетком 1986. године и игре сам наручивао од Предрага Ђенадића из Лазаревца, и колико се сећам снимао је квалитетно, све су се учитавале. Можда сам једном наручио комплет, иначе сам игре бирао појединачно. Тада нисам имао другова који су имали компјутер, па сам једино куповао касете са играма. Последњу касету за спектрум сам купио 1988. године. Мислим да сам једном узео од неког касету која је од неког другог пирата била, не сећам се којег, и већину игара нисам успео да учитам. Нисам знао да су неки и за спектрум штеловали главу касетофона, код мене су се игре учитавале без штеловања, а користио сам неки грундигов касетофон.

Негде 1988. сам купио половног Комодора 64 (дебељка) са око 6, 7 касета са играма. Имао је уграђено ресет дугме и у доњем десном углу налепницу максел, тај комодор је после мене променио још три власника. После сам докупио епром модул са неколико турбо програма и штеловањем главе. За комодор сам се углавом размењивао касетама са другом, једном или два пута сам куповао од пирата. Једном су игре биле снимљене на касетама из Дискотона (неке плаво љубичасте налепнице), мислим да је то било од Чајковског.

1990. сам продао Комодор за око 450 марака да би могао да купим Амигу која је тада коштала 1350 марака. За Амигу сам се доста размењивао дискетама са друговима, а куповао игре код Пудрље из НС. Имали су повољне цене, а радили квалитетно. Редовно су ми слали списак нових игара и програма. После вишегодишње паузе, чак и око 2000. године сам једном (или више пута) ишао код њих да купим игре за Амигу. Тада игре није више копирао са дискета него је имао архиву дискета на ЦД-има и копирао на моје дискете преко ПЦ-а. После 2000. године сам од њих куповао игре и програме и за ПЦ. Мислим да сам задњи пут куповао тамо 2002 или 2003.
 
Poslednja izmena:
Да ли се сећа неко хумористичког текста Киком пирати из Света компјутера у рубрици Цвет компјутера? Један од најјачих текстова у СК.

SK_90_06_060.jpg

SK_90_06_061.jpg

За остале из текста не знам, али овај пират за Комодор и пиратица за Амигу су очигледно Душан и Соња из "Југослав крекинг сервиса" о којима су неки писали на теми пц пирати. Нисам од њих куповао, а један друг са којим сам се размењивао дискетама за Амигу је имао игру испред које је био њихов интро (YU.C.S - Дуто и Соња) са модулом „Марш на дрини“.
 
Poslednja izmena:
Да ли се сећа]

За остале из текста не знам, али овај пират за Комодор и пиратица за Амигу су очигледно Душан и Соња из "Југослав крекинг сервиса" о којима су неки писали на теми пц пирати. Нисам од њих куповао, а један друг са којим сам се размењивао дискетама за Амигу је имао игру испред које је био њихов интро (YU.C.S - Дуто и Соња) са модулом „Марш на дрини“.


Ma kačili su oni introe na mnoge igre, čak i programe, prava pošast ti introi na komodoru :) Pirat što im nudi starog popaja mislim da je bio markiz (i vojvod) dok onaj sa papagajem nemam pojma ko je
 
Jedan od antologijskih tekstova. Imao sam tu sreću da drugar na tavanu nađe ogromnu kolekciju SK koja ga nije zanimala, tako da sam sredinom/krajem devedesetih sa uživanjem čitao ta stara izdanja. :)
 
Ovaj drugi A.... je verovatno Aston soft. Kod njega sam uglavnom isao za Amigu. Secam se da sam ga i ja pitao za sve te igre iz cuvenog aprilskog broja. Mene je takodje ubedjivao da samo sto nisu stigle. I tako sve do narednog broja ili kad smo vec provalili stos.
 
Прегледао сам мало огласе у неколико бројева из 1990. године, тај А.... је гарант Астон, јер се уклапа у пиратицину причу. :)

А и једни и други су себе у огласима називали јединим правим изворима програма.
 
Poslednja izmena:
А и једни и други су себе у огласима називали јединим правим изворима програма.
Uh, hvala što si me podsetio na ovo! :) Sećam se da je bila gomila oglasa koji su bili "jedini pravi izvor", od onih velikih, do maleckih :)
 
Evo malo nostalgije , danas sam stigao da pregledam staru archivu sa kasetama od Beosofta i Allo Allo pre 25 godina, i sve radi jos ok. Moj prvi katalog od beosofta s kraja 1990.g.koji je i jedini preziveo ostali oni mesecni su nesrecno zavrsili prilikom spremanja.IMG_0831.JPGIMG_0838.JPGIMG_0839.JPGIMG_0843.JPGIMG_0837.JPG
 
Hah.. Džejms Bond i Nindže. :D
Imao sam i ja par kaseta iz Beosofta, al' da me ubiješ, ne mogu da se setim šta beše na njima. Na jednoj je sigurno bio Express Rider, ostalo se i ne sećam.
 
Da li je Beosoft prodavao i hardver (konkretno Amige i prosirenja razna za njih)?
 
Koliko se secam za Amigu nisu nista prodavali u to vreme ,bar ja nisam video nikakav njihov oglas u vezi Amiga racunara.Prodavali su originalne kasetofone za c64 ,moze se videti na prvoj stranici njihovog kataloga iz 1991 na poslednjoj slici koju sam okacio .Secam se da sam zadnji mesecni kasetni komplet, bese neki 60 i neki broj nesecam se tacno od njih narucio negde pocetkom 1994.godine.Javila se neka zenska i rekla mi da vise nesnimaju igrice za C64 i prodaju samo ono sto im je ostalo na lageru.Mislim da nisu prodavali ni igrice na disketama za C64.Posle toga su presli na konzole Sega Mega Drive,Game Boy ,Sega Dream Cast, mozda Sony Playstation 1 ali se toga nesecam.Znam da je bilo negde u NS u Maksima Gorkog Beosoft lokal za prodaju i iznajmljivanje igrica za Sega Mega .´90s i neke.:)
 
Poslednja izmena:
Nisam u to vreme imao A500 pa mi verovatno promakao ovaj oglas.Bas u to vreme mogao sam da biram izmedju Amige 500 i profi BMX bicikla ,otprilike bila ista cena a ja se ipak odlucio za famozni Bmx GT pro, mozda sam pogresio. Prvi put vidim ovaj oglas ,samo jedan oglas dali i nestali sa Amiga scene.I nisu se nesto proslavili sa Amigom kao npr.Computer Dream... Kasnili nekoliko godina i preskocili najpopularniju A500.;)
 
Poslednja izmena:
Nije baš samo jedan, možda nekoliko. Uz to su sponzorisali nagradnu igru barem pet puta sa po jednom Amigom 500.
 
Nazad
Vrh Dno