Šta je novo?

Android do 150 eur?

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,415
Poena
390
Sta je najbolje od androida sto se moze naci za ove pare? Treba mi iskljucvo nov telefon, sa garancijom (moze sa Telenora). Bitno mi je da nije veci od 4.7 inca (manji moze).
 
Alcatel Idol 3 4.7...to je jedino čega mogu da se setim da ima novo za te pare, sa tom dijagonalom. Viđao sam ih na Kupujem-Prodajem za 130-150e nove, sim free, sa garancijom. Imaš i par Samsunga, Core Prime VE ili J2, zatim LG Spirit, poneki matori HTC ili Huawei, ali ovaj Alcatel je bo5i...
Imaš i Xiaomi Redmi 2, recimo, Redmi Note...možda (možda) naletiš na Redmi Note 2, ali to su mahom telefoni kup5eni u Kini, pitanje je šta bi sa garancijom. Možda je neko kupio Redmi 1s ili Redmi 2 na nekoj od akcija u Tehnomaniji...
Uglavnom, moj izbor bi bio Idol 3. Možda se neko seti još nekog telefona...

EDIT: sad videh, imaš u Tehnomaniji Xiaomi Redmi 2 za 17000.
 
Poslednja izmena:
Ako bi podneo 5' ekran, Sony M4 Aqua, Huawe P8lite, HTC Desire 626. Verovatno ima još neki ali recimo tako nešto.
Sad zavisi od tvojih potreba, šta ti je najbitnije kod telefona i ostalo
 
U smislu da Samsung TW na S4 se usporava i zakucava. Lično sam video. Z1c radi kao prvog dana jer je skoro stock Android. A i Z1c ima 5.1.1 dok je S4 na 5.0. Da, ekran nije loš na S4 ali to je jedino dobro kod njega. Izrada je užas, baterija osrednja, i performanse generalno loše osim ako želiš da ga fabrički resetuješ na par meseci.
 
Pa ni taj ekran nije ništa spec na s4... To su oni stari amoledi što dreče sa bojama, ne možeš nikako da ih podesiš, menjaju boju pod uglom i troše kao ludi...
 
Ne znam, voleo bih da vidim da li je ekran pristojan kod z1. Ako nije los onda bih on i mogao :) Kamera i zvuk su mi isto prioritet, a oba ova telefona imaju prilicno dobre te stavke tako d je to ok.

Inace sto se saturacije tice, samsung je u s4 stavio neki alat za kalibraciju i kome se ne svidja presaturirana slika moze da podesi kako hoce. Ja licno volim jace zasicenje :)

Ako nije bas velika razlika u brzini onda bih mogla oba da dodju u obzir :)
 
Z1 ima lutriju sa panelima (TN/VA) pa je pozeljno pre kupovine videti o kakvom panelu sa radi.
Onaj sa VA je i dalje solidan - boje, prikaz crne, kontrast ali sve to samo dok se direktno gleda ili iz manjih uglova, u prevodu uglovi gledanja su primetno losiji od IPS panela/amoleda mada nisu bas katastrofalan, u svakom slucaju ko je koristio amoled ili IPS naravno da ce primetiti razliku.

Steta sto postoji ta ''lutrija'' jer je u pitanju odlican telefon koj radi veoma brzo i fluidno, jedino mono zvucnik nije bas kvalitetan, vise je u okvirima proseka a i zastitna membrana ga gusi.

Koliko se secam ti si navikao na amoled a i Samsung jos od S2 pa mislim da bi ti S4 odgovarao.
Ako raspolazes sa 150e mozda ima jos nekih polovnih Samsunga sa amoledom za te pare. Realno najbolje bi bilo kada bi mogao da dodas jos 50-ak evra (200e ukupno mada mogu da se nadju i za 170, 180e) za polovan S5.

Na kraju mozes da kupis i S4 za nekih 130e (polovan naravno) pa ako ti odgovara onda je to-to, ako ti nesto bude smetalo prodaj ga i razmisli o S5 ili mozda nekom Samsungu odlicne A klase.
Uz to postoji sansa da bi bio zadovoljan i sa novim J5.
 
Poslednja izmena:
To je tacno ali mi se cini da je HAD bas navikao na Samsung i amoled. Poznajem nekoliko ljudi koji jednostavno ne mogu da koriste drugi telefon, nije im bitno koji UI je u pitanju (neki od njih ne znaju ni da postoji cist android niti koja je razlika izmedju aktuelnih skinova), IPS ekrani im ne odgovaraju..
 
Poslednja izmena:
Cinjenica je da su ostali pomenuti telefoni bar malo bolji od S4. Rade brze, fluidnije i uopste su softverski iznad S4, ima tu jos nekih hardverskih prednosti - M7 zvucnici su dosta bolji od S4 mono zvucnika, tu su i kvalitetniji mikrofoni (htc snima kvalitetniji zvuk) a ima i OIS (low light fotke su bolje ali je zato S4 kamera primetno bolja ''preko dana''), Z1/c imaju IP58 zastitu, dosta duze trajanje baterije i brzi cipset, primetno bolju stabilizaciju kamkordera i veci senzor, G2 ima takodje brzi cipset, malo veci ekran i dosta jacu bateriju.

Ali to ne mora da znaci da neces biti zadovoljan sa S4, posebno posle S2. Moja sestra ima S4 i njoj je taj telefon sasvim solidan i dalje a kamera na dnevnom svetlu je stvarno odlicna kao i panorama mod pa i kamkorder mada mu fali stabilizacija.
 
Poslednja izmena:
S druge strane to je blizu para za koje može da se uzme Redmi 3 koji je odličan za te pare.
Samsung ja ne bih uzeo niti savetovao, jer je jednostavno najgori izbor. Svi kupuju po automatizmu a postoje bolje opcije.
 
Samsung ja ne bih uzeo niti savetovao, jer je jednostavno najgori izbor. Svi kupuju po automatizmu a postoje bolje opcije.

Znas odavno moje misljenje o S4 :D a i o TW interfejsu ali mi se na osnovu HAD-ovih postova cini da bi mu S4 odgovarao. Ipak je prelazak sa S2 na S4 solidno unapredjenje s tim sto mislim da ne bi trebao da plati fon vise od 120-130e.
 
Poslednja izmena:
I ja sam prešao sa S2 na Z2. A S4 imam u okruženju i pre zamene, i samo sam se uveravao koliko loše radi.
Mislim da treba objektivno gledati šta ima za te pare. Bezveze je uzeti goru opciju jer misli da je navikao na to. Lako se navikneš na bolje. :D
 
Ma vidis da prvi put preporucujem S4 :d i to samo zato sto sam na osnovu onoga sto je HAD (ranije, u jos nekim temama) pisao stekao utisak da mu sve osim Samsunga/amoleda smeta na neki nacin.. pa ono, za 120-130e moze da proba S4 i ako mu nesto bude smetalo lako ce preci na N5/G2/Z1 ili neki Xiaomi/Meizu..
 
Nazad
Vrh Dno