Šta je novo?

Preporuka za budzet Mini-ITX sa 1150/Haswell podnozjem

seizmos

Slavan
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
5,093
Poena
480
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800X
Matična ploča
Asus B550M-K
RAM
32GB Kingston DDR4@3733
GPU
AMD Powercolor RX6600XT 8GB DDR 6
PSU
EVGA 850W G3
Monitor
Benq Zowie 144Hz 24"
Drugari,

dajte neku preporuku za povoljniju maticnu plocu mini-ITX sa podnozjem 1150, za Haswell, bilo bi pozeljno da ploca ima USB 3.0 konektor/header za kuciste, broj sata konektora, cipset nije bitan..


hvala
 
Da, tu sam i gledao vec, hvala za link sa EN i pretragom, ali znas sta sam zapazio...da se neke ploce ne pojavljuju zbog obelezene tacke mini-itx u dnu stranice, evo pogledaj ovaj link pa ces videti da ima tog formata i nekih jeftinih ploca kojih ovamo nema a trebalo bi da ih bude..

Evo vidi:
LINK
 
imao sam sličnu dilemu u vezi mini itx kućišta i za sada odložio kupovinu (kupio ipad air pa ponestalo novca).

cilj mi je bio da idem na 1151 i g4400 kao i 2x4 giga rama ddr3l, modularno napajanje i mini itx kućište. u mom slučaju bi to bilo raijintek metis zbog male veličine samog kućišta dok pored njega node 304, bitfenix phantom i ostali izgledaju kao da su pravljeni za micro atx (doduše bitfenix ima iste dimenzije kao i microatx samo je drugačiji raspored u kućištu kod mini rešenja).

namena bi mu bila htpc a kasnije da se dokupi 4k dell monitor kada malo spuste cene.

caka je u tome da su sve komponente preskupe kada se kupuje mini itx.

ploča u mom slučaju najjeftinija bi bila preko 80€ a sa displayport-om 1.2 preko 120€.

iscimao sam se samo tako kada sam tražio kućište. obrnuo brdo domaćih prodavnica telefonom, slao mailove ovlašćenim prodavcima, jedan ili dva su odgovorili ostali nisu, odlazim na kp, među najpoznatijim prodavcima neće da donese kućište (zbog veličine kućišta i jeftinog proizvoda, inače da je graička u pitanju i da košta 1000€a da je veličine kućišta doneo bi 50 takvih), tražim dalje i nekoliko prodavaca iz subotice umesto 50 i nešto € stavljaju cenu od preko 80€, totalno iživljavanje. imaju po više naloga pa kao jedan ponudi za 80 i kusur €, pa kada se ne javljam onda kao drugi odgovori mogu ja da donesem za 70 i kusur €, totalna folirancija. ne znaš gde je gore kupovati, u domaćim prodavnicama ili preko kp-a.

najviše sam odustao ne zbog novca, imao sam u datom momentu da iskeširam sve i sada bih već sastavio konfu, već zbog odnosa svih redom prodavaca. kada tražiš neku komponentu od par stotina € svi se utrkuju da ti prodaju, kada kažeš da praviš htpc i da ti treba jeftina komponenta (na kojoj bi malo zaradili) bukvalno kao da si ih opsovao. da sam prodavac zbog kupca bih naručio i šraf i kabl i ventilator od 100 dinara.

eto, htedoh da napišem jedno a otišao u sasvim drugu stranu :p
 
@seizmos , moguce, onda ces morati da trazis detaljno u gomili svih ploca... :D ali eto recimo ona asrock nije losa uopste,ima sve sto ti treba, jedino ako nadjes nesto jeftinije.

@makiacaveki jel ti bese volis/koristis mac,cini mi se da sam vidjao po forumu? evo usput,juce odgledah ovo, meni prelepo i prejednostavno, moguce da na jesen sklopim nesto slicno. pico-psu i to malo kuciste su gala kombinacija
https://www.youtube.com/watch?v=GRX-6rWkuzk
 
Poslednja izmena:
koristim sve šta stignem, sada koristim od apple-a ipad air, imao sam mac mini, apple tastaturu i trackpad, ipod shuffle imao sam davno.

navikao sam se na sve (windows, os x, linux distribucije), mac, pc, šta god da mi daš mogu da koristim, nekada sam odbijao bilo šta što nije windows kada sam igrao igrice, kada sam prestao da se igram posvetio sam pažnju drugim operativnim sistemima, mac os-u...

jedino znam da ću teške volje opet da se vraćam na nešto što nije retina sada kada sam probao air. slova su baš super, samo još da se naviknem na ios.
 
@seizmos , moguce, onda ces morati da trazis detaljno u gomili svih ploca... :D
da, morace tako :d

Dobar je taj asrock, e sad nije mi los ni ovaj Gigabyte GA-H81N-D2H, 50e je ploca, ali ona nema usb 3.0 port header za kuciste...da li dodavati 20eura i vise samo zbog te opcije...pitanje je sad :d
 
ja izbegavam novije budzet gigabyte ploce... ne znam konkretno za tu, ali ostale imaju gomile revizija i razne probleme...

ja imao itx sa integrisanim procesorom, pravila mi ogromne probleme oko dual monitora, hdmi cas radi cas ne (tj vise ne radi nego sto radi)... posle godinu dana crkla, dobio novac nazad... posle mi naleti ISTA preko oglasa,evo radi normalno par meseci, videcemo za dalje, cini mi se da je druga verzija u odnosu na prvu....
 
Ja ih imao 3 kom, za intele, bile su sve rev1, nisam siguran ni da su imale za njih rev 2,3 itd...ova gore konkretno je isto samo na rev 1. Manje vise sve je ovo slicno, male razlike u portovima, ali stvarno ispada da mora 20+ eura da se plati vise zbog usb 3 porta, mozda ga i prezalim, i tako ima dva na rear panelu a kuciste ce na stolu da bude pa ce i povezivanje eksternih da bude lako....
Mozda bih najpre na ovaj model isao bas zbog hackintosha jer super radi sve sa Gigabiteom, steta sto asus nema u cenovnom rangu nesto slicno, imao sam nedavno dobru itx asus, prodao odmah kako je stiglo sve, ali sad u ovako ovom rangu samo ova, ali je cena 70+ eur.

https://ipon.hu/webshop/product/asus_h81i_plus/506902
 
Nazad
Vrh Dno