Šta je novo?

Laptop u položaju knjige?

wwwz

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2011
Poruke
1,896
Poena
200
Da li laptopu smeta da se drži kao knjiga, tj. tako da mu tastatura bude npr. levo, a ekran desno? :)

Kad se tako drži, puno je zgodnije za čitanje PDFova i sličnih knjiga/časopisa. E, sad, mene interesuje šta se dešava u tom slučaju sa komponentama, naročito sa HDDom?

 
Шта би могло да се дешава?? Одавно хардовима не смета положај а једино не би ваљало да га треснеш на сто кад завршиш читање. ;)
 
hdd-u ne smeta kako god da ga postavis, samo da ga ne treses dok radi
 
Ako ga budeš držao kao na slici šarke će stradati. [emoji16]

Jedino da ga držiš kao bibliotekarka što drži knjigu. [emoji2]
 
Imam tablet, ali to nema veze sa ovom temom ;)
 
HDD ne sme naopacke da se okrece (mada za laptop diskovi treba da to detektuju i samo ne rade). Ali u ovom polozaju smeju.
 
Kako to misliš ne sme naopačke da se okreće?

Na gomili kućišta se diskovi montiraju tako da im je elektronika gore, a isto je i sa popriličnim brojem laptopova koje sam rasturao.

Svi HDD-ovi normalno rade kako god ga ih okreneš (dokle god ih ne treseš i rotiraš dok rade).
 
Upravo ovaj (kosi) polozaj je najgori za diskove. No, danas i za to ima leka - SSD.

Pozdrav
 
Za diskove (externe) sam uvek video natpise da ne smeju da se postavljaju vodoravno u "na gore" polozaju, tj. da je elektronika gore.
 
Slabo arčim eksterne diskove, ali za interne sigurno to ne važi. Piše u dokumentacijam/FAQ kod većine proizvođača, a i u praksi su jako česte kombinacije sa diskovima naopako ili na boku. Bitno je samo da što manje vibriraju.

Verovatno su kod eksternih diskova ventilacioni otvori sa gornje strane pa zbog toga.

A za wwwz je kao što reče rafiki prava stvar SSD - tada ne mora da razmišlja u kom je položaju disk.
 
Poslednja izmena:
+1 za SSD.

Za diskove, inace nikada nisam razmisljao da u laptopu oni padaju upside down kada se montiraju :D Ocigledno sam pogresio.
 
Da, pretpostavljam da je sa SSDom mnogo jednostavnija situacija ;) Ali, interesovalo me baš za standardni HDD :)

Hvala svima na odgovorima.
 
Još nešto, na nekim laptopovima ume da zveči ventilator kad ih okreneš u taj položaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzmeš thinkpad i možeš da ga držiš i da mu radiš kako hoćeš i šta hoćeš.
 
Uzmeš thinkpad i možeš da ga držiš i da mu radiš kako hoćeš i šta hoćeš.

paloma Kao da je Njegos, svaka na mestu :) , mozes drzati tako laptop bez da se nesto desi, nema sta da se izdesava, nemoj ga samo tresti ili naglo rasklapati/sklapat, proveri gde su izduvne resetke za hladjenje i samo sevaj.
 
OK, mućaK gracias :)
 
Nazad
Vrh Dno