Šta je novo?

šta nedostaje da bi se slušala muzika na hifi sistemu preko ipad-a?

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,944
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
pozdrav,

kupujem ipad i imam pojačalo i dac. šta nedostaje u sistemu da bih slušao flac bežično na sistemu preko ipad-a?

marantz pm5005 i dacmagic 100.
 
Nedostaje neki transport, rpi 2 recimo. Njega u ruter putem lan, ili usb wifi dongle pa na ruter veza, dac na rpi usb i pustas muziku sa ipada, mozes i rack zadenuti u rpi sa sve hddom i onda je storage na rpi a ne na ipadu, ipad ti je tu samo da browsuje numere.

Poslato sa Surface Pro
 
A koji tačno softver služi u svrhu browsovanja numera?
 
da li mora dvojka ili može i kec/trojka raspberry pi?

i da li će se čekati par sekundi ili će istog momenta pustiti flac kada pustim sa air-a?
 
kupujem ipad i imam pojačalo i dac. šta nedostaje u sistemu da bih slušao flac bežično na sistemu preko ipad-a?

Gde ti je muzika? Na iPad-u, ili na nekom drugom mestu?!? Tj. gde ti je storage muzike?
IPad ako bude sve vreme strimovao, požderaće bateriju vrlo brzo. Varijanta gde ti je sam (...neki media) player na rpi, storage na nekom HDD-a a Ipad samo "daljinski upravljač" ti je najpogodnija.

Takođe, svi iXXX uređaji, ne znam da li mogu nativno da puštaju FLAC, ili mora da se konvertuje kroz onaj njihov iTunes. Mene je iPod koji posedujem, baš zbog toga smorio.
 
pitam čisto informativno zato što danas trebam da kupim air a sve sam rasprodao diskove i nas (qnap), dobro ostao je jedan disk od 3tb i sada gledam kada kupujem šta da kupim (mislio sam ovaj put da prođem bez nas-a, neka kombinacija rpi+eksterni disk 2.5").

da, tako sam i ja hteo, da mi ipad bude samo daljinac, a da se sve strimuje na drugom mestu, ali bez čekanja, tj. želim kada kliknem na ipad-u da u istoj sekundi pusti pesmu na zvučnicima, ne bih da on nešto konveruje u letu ili da ima slab procesor ili koju već komponentu pa se nešto čeka da se obradi...
 
Ne znam koji ti je budžet, ali danas imaš network player-e (raznih prozvođača) za koje po pravilu imaš iOS, AirPlay i Android aplikacije koje rade jako lepo. U tom slučaju, mobilna aplikacija jeste samo WiFi daljinac. A može i da strimuje sa samog mobilnog uređaja, ako baš treba. Storage ti je na mreži, ili na USB disku, nativno puštaju sve žive formate, i lossless i one druge. Plus imaju više digitalnih ulaza da dokačiš TV, računar, il' šta već imaš. A još rade i on-line streaming gomile radio stanica, koje neke puštaju i FLAC direktno sa servera.

Ovo ti je najmanje njakanje, i sve radi out off the box.
 
A koji tačno softver služi u svrhu browsovanja numera?
Ne znam, ali ih ima brdo verovatno na apps storeu, treba traziti nesto tipa dlna upnp player, sto je na androidu recimo bubbleupnp, ima i drugih na desetine.

Poslato sa Surface Pro
 
pitam čisto informativno zato što danas trebam da kupim air a sve sam rasprodao diskove i nas (qnap), dobro ostao je jedan disk od 3tb i sada gledam kada kupujem šta da kupim (mislio sam ovaj put da prođem bez nas-a, neka kombinacija rpi+eksterni disk 2.5").

da, tako sam i ja hteo, da mi ipad bude samo daljinac, a da se sve strimuje na drugom mestu, ali bez čekanja, tj. želim kada kliknem na ipad-u da u istoj sekundi pusti pesmu na zvučnicima, ne bih da on nešto konveruje u letu ili da ima slab procesor ili koju već komponentu pa se nešto čeka da se obradi...
Imas dac koji odmah flac, mp3 ili drugi format odmah melje, cekanja nema osim ako je los wifi, stavi srorage na lan, to jest rpi, to je to u principu.

Poslato sa Surface Pro
 
ja ipad koristim kao daljinac, transport je mali netbook što je zgodno jer ipak ima ekran, na njemu je foobar a na ipadu aplikacijom monkey mote upravljam muzikom...ne znam zašto si prodao nas jer je to jedno od boljih rešenja za storage i strimovanje, ali ajd sad...externi hard nije baš predviđen da previše radi i da se koristi u te svrhe...
 
Monkeymote music remote HD ili monkeymote 4 foobar2000 HD?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I da li moras da imaš ukljucen wifi ili preko iPad blututa možeš da menjaš numere?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno