Šta je novo?

Polu konfa MB+CPU+RAM+Case/PSU za 16k din

Grunt

Čuven
Učlanjen(a)
22.07.2002
Poruke
2,499
Poena
680
OK uzimam neki dirst cheap PC za matorce koristice se za surf, flash igrice, filmove/mjuzu znaci sve laganica zadaci.
HDD imam od ranije 500gb to im je sasvim dovoljno. Budzet mi je max 16k din.

Razmisljam o jednoj od ove dve kombinacije.

FamLnwp.png


SP5ad0Z.png
 
prvu, samo mozes i najjeftiniju h81 plocu... ili si uzeo skuplju zbog neceg sto ti treba odredjeno na njoj?
nekoliko dana sam koristio g1620 za bas to sto si naveo, mogu ti reci da me je iznenadio brzinom (a presao sam sa i5 4690k @ 4.6ghz), doduse bio je tu i ssd.
i ako mozes,uzmi neko kuciste bez napajanja najjeftinije,i napajanje sa 12cm ventilatorom, jer to sto dolazi uz kuciste je vrv 8cm i probice vam mozak (ako ne odmah, posle 6-12 meseci kada pocne da se cuje kao traktor).
 
Znaci mislis da je Intel bolje resenje, OK.
Da uzeo sam tu malo skuplju plocu posto ima DVI izlaz, one jeftinije imaju samo ubogi VGA.
A sto se napajanja tice kontao sam da tako nesto uradim, imam kuci kuciste neko staro svakako, pa samo novi PSU da uzmem.
 
Intel ti u tom kucistu nece preci 30 stepeni,ni ploca ni procesor,sto je naravno +.
Proveri kompatibilnost memorije (mada,verovatno je podrzana).
Lepo radi win7 na obe varijante.
G1820 sam imao pre oko 2 god.Sve je fluidno radilo na nekoj asrock b85 ploci.
Ovaj APU sam skopio kod drugara pre nekih 3-4 meseca,bas me odusevio kako sve lagano instalira.
Mozda je AMD malcice topliji,ali mislim da su konfe Egal.
Ipak moj glas vise prednjaci ka Intelu.
 
Znaci mislis da je Intel bolje resenje, OK.
Da uzeo sam tu malo skuplju plocu posto ima DVI izlaz, one jeftinije imaju samo ubogi VGA.
A sto se napajanja tice kontao sam da tako nesto uradim, imam kuci kuciste neko staro svakako, pa samo novi PSU da uzmem.

ahaaa,ako je vec zbog dvi, gadjaj neku sa HDMI, pa da mozes da vezes i Tv, trebalo bi da ima po slicnoj ceni. mislim,ako vec dajes vise para za plocu,sto da nema i hdmi.
 
Nazad
Vrh Dno