Šta je novo?

Vodič za kupovinu pristupačnih Full HD laptopova, Q2 2016.

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,374
Poena
1,385
a81da9eee08df273837c0cfc30b4eb92.jpg

Filip Majkić
Kad god govorimo o laptopovima, uvek želimo da potenciramo da je dobro dati koji dinar više da biste korišćenje istih doveli na viši nivo. Svoje računare upotrebljavamo svakodnevno, i neretko su najvažnija stvar sa kojom vršimo interakciju na dnevnom nivou, bilo to zbog zabave ili obavljanja posla. Stoga, zar nije bolje malo razmisliti, pa možda ipak kupiti uređaj kvalitetnije izrade, manje mase (ili veće robusnosti, ako je to ono što vam je potrebno) ili pak - nešto boljeg i kvalitetnijeg ekrana?
Računar ćete najverovatnije koristiti godinama. Jedan od najvažnijih parametara prilikom odabira laptopa, pa čak i osobina koja pravi razliku (bez obzira da li je to objektivan slučaj) u utisku da se radi o uređaju niže ili makar srednje klase jeste - rezolucija ekrana. Stoga smo za vas pripremili kratak vodič koji vodi računa o potrebama u domenu ekonomičnosti, ali isto tako donosi kratak pregled najpovoljnijih laptopova s Full HD ekranima trenutno dostupnim tržištu.

Naš stav jeste da je u 2016. godini zaista neprikladno zadovoljavati se ičim ispod FullHD rezolucije, naročito na 15,6-inčnim računarima, koji su najčešći izbor svih potrošača. Naravno, osim ukoliko ste u ekonomskoj stisci, pošto razumemo da je svaki dinar ...
Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu
 
HD ready laptop je uzas, kome jos to treba i ko uopste na tome moze da radi?
 
Nedavno sam trazio za sebe laptop upravo po ovakvim kriterijumima, da ima Full HD ekran a da opet ne kosta puno, nije mi uslov bio da bude neka zver jer mi ne treba za neke kompleksne zadatke, vise kao ofis komp sa normalnim ekranom. Nisam verovao koliko je losa i tanka ponuda, evo vidim da se i Bench nije proslavio sa listom ponudjenih modela jer ih ima vrlo malo
 
Gile: je napisao(la):
HD ready laptop je uzas, kome jos to treba i ko uopste na tome moze da radi?
HD ready je sasvim korektna rezolucija za 12,5 incha ali za sve ekrane preko te dijagonale je stvarno malo.
 
Da, ali to je vec skuplja klasa laptopova u principu - ako ne govorimo o netbukovima bas jer njih i ne smatram za laptop
 
Jos koja godina i pixel se nece videti na bilo kom uredjaju, od tel pa do tv-a. Vise ih nece ni spominjati u specifikacijama.
 
Nazad
Vrh Dno