Šta je novo?

Sa Windows 7 na Windows 10: Kako najjednostavnije i najjeftinije legalizovati

Učlanjen(a)
03.07.2002
Poruke
2,113
Poena
680
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel 13600K
Matična ploča
DeepCool AK620 White
RAM
64 GB Kingston Fury Renegade DDR4 3600 Mhz
GPU
Gigabyte GeForce 3060Ti Gaming OC 8GB
Storage
KC3000 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD 2 TB, Seagate Firecuda 530 M.2 SSD 2 TBCrucial® MX100 SSD 512 GB, Western Digital, Western Digital Caviar Green WD20EARX 2 TB
PSU
CHIEFTEC CTG-650C 650W A80 series Full
Monitor
Dell 24"
Mobilni telefon
Samsung A52S
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ovako: Microsoft će me naterati da pređem na Windows 10 da bih od sutra igrao Forza 6 Apex ali i inače dolazi vreme da pređem na Windows koji će svakako postati standard, ako već nije. Sad imam Win7 koji nije baš legalan pa me interesuje kako najjeftinije da pređem na desetku. S tim u vezi imam par pitanja:

1. Da li mi je potreban Windows 10 Pro ili Home nema bilo kakvih bitnih ograničenja za mene kao kućnog korisnika?
2. Da li vredi kupovati Windows 10 OEM licencu il će ona zauvek prestati da radi kad jednom zamenim matičnu ploču?
3. Ako ne vredi, kako najjeftinije preći na legalan Windows 10? Da li vredi kupiti neku Windows 8.1 Home licencu pa sa njega preći na Windows 10?
4. Na kraju, šta se dešava ako dobijem potrebu da jednog dana reinstaliram Windows 10 a njega sam imao legalizovanog zbog prelaska sa neke prethodne (legalne) verzije Windowsa? Znam da ovaj Microsoftovom besplatni program nadogranje traje godinu dana ali da li to znači da bih onda prilikom te naredne instalacije morao da kupujem Windows 10 licencu?
 
To su sve osnovna pitanja i imaš ogromnu temu windows 10 gde je sve to objašnjeno.
 
Ovako: Microsoft će me naterati da pređem na Windows 10 da bih od sutra igrao Forza 6 Apex ali i inače dolazi vreme da pređem na Windows koji će svakako postati standard, ako već nije. Sad imam Win7 koji nije baš legalan pa me interesuje kako najjeftinije da pređem na desetku. S tim u vezi imam par pitanja:

1. Da li mi je potreban Windows 10 Pro ili Home nema bilo kakvih bitnih ograničenja za mene kao kućnog korisnika?
2. Da li vredi kupovati Windows 10 OEM licencu il će ona zauvek prestati da radi kad jednom zamenim matičnu ploču?
3. Ako ne vredi, kako najjeftinije preći na legalan Windows 10? Da li vredi kupiti neku Windows 8.1 Home licencu pa sa njega preći na Windows 10?
4. Na kraju, šta se dešava ako dobijem potrebu da jednog dana reinstaliram Windows 10 a njega sam imao legalizovanog zbog prelaska sa neke prethodne (legalne) verzije Windowsa? Znam da ovaj Microsoftovom besplatni program nadogranje traje godinu dana ali da li to znači da bih onda prilikom te naredne instalacije morao da kupujem Windows 10 licencu?
Ukratko:
1. Home je sasvim dovoljno.
2.Vredi samo za instalciju na istoj ploči.
3. Najbolje je kupiti W10 Home Retail pa će ti trajati bar do W11 ili šta smisle posle 10ke a to će trajati godinama na bilo kojoj ploči.
4. Free offer traje do pri kraju Jula meseca, na godišnjicu izlaženja verzije 240, posle toga ćeš morati da platiš, bilo da upgrejduješ ili instaliraš nanovo. Ako dotle upgrejduješ sa 7mice ili 8mice onda ti ostaje 10ka besplatno do promene ploče. Za sledeću ploču je "Plaćaj bato"!
OEM je kao i obično mačka u džaku.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/upgrade-to-windows-10-faq
 
Poslednja izmena:
Hvala puno, sad je sve jasno :)
 
Nazad
Vrh Dno