Šta je novo?

Best buy procesor za igranje trenutno

sharky

Cenjen
Učlanjen(a)
12.09.2013
Poruke
23
Poena
154
  • Otvaram temu iz razloga sto nisam uspeo da pronadjem istu ili slicnu, ako postoji izvinjavam se :)
  • Zelja mi je da pomognem ljudima koji zele da kupe procesor za igranje, a da je opet u okviru finansijskih mogucnosti prosecnog gradjanina Srbije ili iz komsiluka.
  • Apelujem na sve poznavaoce da daju svoj predlog koji je po njima BEST BUY u datom trenutku... :smash:

    takodje voleo bih da tema konstanto bude osvezavana novim procesorima, a ne jednokratno da se napise sta je super sad kupiti i da tu bude kraj... cheers
 
smatram da je do oko 100e best buy, kao sto rekoh ako postoje izvinjavam se! ali iskreno nisam nabasao ni na jednu u kojoj se moli da se tema konstatno odrzava kako bi clanovi i korisnici u svakom momentu znali sta je u datom trenutku najbolje za kupovinu odnos cene i kvaliteta
 
Po meni, :smoke:
izbor nekog procesora za gaming ( i memorije, koja takodje ima odredjenu ulogu u gamingu), apsolutno zavisi od izbora graficke kartice koja se uzima i naravno (zavisi i od toga ) da li ce se dalje kupovati u buducnosti neka jaca grafa...
Za kartice tipa 980Ti, 980 i FuryX i R9 Fury, mislim, da je neophodan neki I7 procesor, da bi se iskoristio pun potencijal koje te grafe mogu pruziti u gamingu.
Za kartice tipa 970, 390X i 390, mislim da je neki noviji I5 idealan izbor....
Za kartice iz nizeg segmenta kao sto su 960, 380X, 280X, mislim, da je najbolji izbor neki I5 procesor starije generaracije, recimo, I5 2500K ili jos bolje I5 3570K , kao sto su I5 4460 i slicno....... i eventulano, mislim, da moze da prodje i neki FX 8000 procesor.
Za kartice u nizem rangu, moze apsolutno da se uzme i neki FX 8000 procesor i slicno.....
U principu, kada u igrama zafali nesto procesorske snage, onda ce u nekim scenama, i neki noviji I5 procesor biti nedovoljan za neku gtx960 ili gtx970 karticu...
I7 procesori koji imaju vise jezgara ( moze i sa HT ), u odredjenim CPU bound situacijama, mogu da daju dosta visi fps u odnosu na I5 procesore. Recimo u MP i strateskim i takticnim igrama, u auto igrama, nekim FPS igrama i slicno. Druga je stvar sto je cena I7 proceva visoka i ne isplati se toliko uzimati tu konfiguraciju u odnosu na neki I5 komlet, ali, to je ta neka realnost i svako ko juri te neke high perfomanse u gamingu, kao sto su 60fps lock i 144fps, ce sigurno ici na najbolji moguci gaming procesor i memoriju itd...
 
Poslednja izmena:
Po meni, :smoke:
izbor nekog procesora za gaming ( i memorije, koja takodje ima odredjenu ulogu u gamingu), apsolutno zavisi od izbora graficke kartice koja se uzima i naravno (zavisi i od toga ) da li ce se dalje kupovati u buducnosti neka jaca grafa...
Za kartice tipa 980Ti, 980 i FuryX i R9 Fury, mislim, da je neophodan neki I7 procesor, da bi se iskoristio pun potencijal koje te grafe mogu pruziti u gamingu.
Za kartice tipa 970, 390X i 390, mislim da je neki noviji I5 idealan izbor....
Za kartice iz nizeg segmenta kao sto su 960, 380X, 280X, mislim, da je najbolji izbor neki I5 procesor starije generaracije, recimo, I5 2500K ili jos bolje I5 3570K , kao sto su I5 4460 i slicno....... i eventulano, mislim, da moze da prodje i neki FX 8000 procesor.
Za kartice u nizem rangu, moze apsolutno da se uzme i neki FX 8000 procesor i slicno.....
U principu, kada u igrama zafali nesto procesorske snage, onda ce u nekim scenama, i neki noviji I5 procesor biti nedovoljan za neku gtx960 ili gtx970 karticu...
I7 procesori koji imaju vise jezgara ( moze i sa HT ), u odredjenim CPU bound situacijama, mogu da daju dosta visi fps u odnosu na I5 procesore. Recimo u MP i strateskim i takticnim igrama, u auto igrama, nekim FPS igrama i slicno. Druga je stvar sto je cena I7 proceva visoka i ne isplati se toliko uzimati tu konfiguraciju u odnosu na neki I5 komlet, ali, to je ta neka realnost i svako ko juri te neke high perfomanse u gamingu, kao sto su 60fps lock i 144fps, ce sigurno ici na najbolji moguci gaming procesor i memoriju itd...

izvini ali ti si naveo sta je najbolje to znamo svi!!! ali je pitanje sta je best buy za prosecnog stanovnika koji moze da izdvoji do 100e za procesor :)
 
Fx 6300, bilo koji haswell i3 ili skylake... sve ispod toga je povuci potegni... I da fx bi morao I da se nakloka da bi dostigao potencijal, sto povlaci sa sobom jos para za napajanje, hladjenje I maticnu, tako da...

Sent from my Q5 using Tapatalk
 
Za te pare na kp imas fx 8xxx koji je najbolji od svih navedenih a jos i ako ti treba prava sirova snaga tu je opet amd bolji ( render, razni proracuni sve to bolje radi na fx-u)
 
smatram da je do oko 100e best buy, kao sto rekoh ako postoje izvinjavam se! ali iskreno nisam nabasao ni na jednu u kojoj se moli da se tema konstatno odrzava kako bi clanovi i korisnici u svakom momentu znali sta je u datom trenutku najbolje za kupovinu odnos cene i kvaliteta

Nešto se malo razumem ali i grafika je bitna za igranje, ne samo cpu. Slabiji tj. jeftiniji procesori ne mogu da isprate dobro jače grafičke kartice , plafon radeon r9 270x ili gtx 760. AMD qvad core pomalo štucka sa gtx 950 dok i3 radi malo bolje . Ja smatram da je I5 6600 I GTX 970 najbolja kombinacija :p koju kod nas 5% ljudi može da priušti, tako da si ti bliži surovoj realnosti od 100 evrova, i da athlon 860k i r7 370 rade posao, ali i3 6100 sa r9 380 rade bolje ali su i bolje cene( 100 evra skuplje) za tih desetak frejmova više i manji frejmdrop .
 
Samo sto on nije ni priblizno 100eur, tako da on je best buy samo ako sklapas neku masinu od bar 700eur ili vise, a I tada je bolje uzeti i5 4460... moje misljenje je da se sad nista bitno ne menja od HW-a, jer do kraja godine izlazi novi HW, bolje sacekati, bar cu ja tako uraditi, ostavicu ovaj proc, mozda promenim maticnu da ga jos malo kloknem, bar na 4,6, I neku jeftiniju privremenu grafu s vise vrama dok ne izadje Polaris, odnosno zen... strpljen spasen ;) osim ako ti se nije pokvario ne daj boze komp[emoji14]

Sent from my Q5 using Tapatalk
 
bojim se da "Zen" ne prodje kao "Buldozer", tresla se gora rodio se miš... Slazem se da treba da se saceka nova platforma jer ona samim tim vuce smanjenja cena za trenutne platforme, ali ipak je to je sve pod znakom pitanjem...
 
Nazad
Vrh Dno