Šta je novo?

Izbor procesora za gaming

ivanlik

Poštovan
Učlanjen(a)
01.05.2016
Poruke
50
Poena
59
Treba mi pomoc prilikom izbora procesora , ja vec imam neke u planu , koje cu napisati pa bi zamolio da neko ko ima vise znanja kaze da li postoji bolja varijanta za taj cenovni opseg ...nije mi bitan overclock !

1.Procesor INTEL Core INTEL Core i5-6600K 3.5GHz (oko 32 000) , alternative INTEL Core i5-4690K 3.5 GHz , INTEL Core i5-4670K 3.4GHz Box
 
Poslednja izmena:
nije bitan overklok, a predlozio si dva K procesora :)

i5 4460 + najjeftinija h81 ploca (ako ti treba neki poseban konektor,gledaj skuplje), receno 1000 puta na 500 tema :D
trenutno najisplativije sto se tice cene/performansi
 
4690K je sasvim dovoljan i bolji izbor. jeftinije ploce za njega, jeftinija memorija, a neznatno slabiji. Razliku u novcu ulozis u graficku kartu.
 
i5 4460 i 380x 4GB, jel to dovoljno za komotno igranje svih igara u fullhd, ovih sada aktuelnih ?
A buducih, tacnije koliko bi ovakav setup mogao da bude aktuelan i dovoljan ?
 
Dovoljno. Cepaj

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
I moj savet je da uzmes 16gb memorije posto je sad nikad jeftinija, da se obezbedis za poduzi vremenski period. 8gb Patriot 1600mhz - 3700din, milina.
 
Ma bice uvek po oglasima DDR3 memorije.
Pogotovo kad ljudi budu prelazili na DDR4.

Nego jel ima tu neke osetne razlike, DDR 3 vs 4 ?

Znam da za DDR2 vs 3 nema apsolutno nikakve razlike.
 
Za igre ddr3 vs ddr4 nema skoro nikakve razlike. Samo extremne situacije i ako neka igra baš favorizuje procesor i brzu memoriju. Kršten quad, 8GB rama ili 16GB, grafa sa preko 2GB rama naravno neka novija iz high mid range i udri :)
 
pogledaj moj komp iz potpisa, sve radi kao sat i moja preporuka ali cinimi se da je neko i pisao takvu konfu, tako da bi samo da potvrdim isto.
procesor ti jaci ne treba, grafu je tesko na baviti ali eto recimo nesto u rangu r9 380... ram uvek mozes dodati iako je sad bas nerealno jeftin kako i ssd...
 
pogledaj moj komp iz potpisa, sve radi kao sat i moja preporuka ali cinimi se da je neko i pisao takvu konfu, tako da bi samo da potvrdim isto.
procesor ti jaci ne treba, grafu je tesko na baviti ali eto recimo nesto u rangu r9 380... ram uvek mozes dodati iako je sad bas nerealno jeftin kako i ssd...


CPU: Intel i5 4460
MoBo: GA-H97-HD3
RAM: Corsair 8GB DDR3 1600Mhz Vengeance
VGA: ASUS DirectCU II r9 280x
MON: LG 27MP65VQ-P AH-IPS
HDD: ssd evo 840 250GB,HDD 320GB
Case: codegen
OS: win 7 x64
LAP: HP DV8000
TV: LG 42lb561v


tvoj komp

e sad da li je velika razlika procesora sa K i bez istog... jasno mi je da moze da se klokuje, ali da li je to toliko bitno u igrama? Posto ovde pricamo samo o igrama i ni jednom programu vise...
 
plocu slobodno najjeftiniju h81, osim ako ti ne treba neki specijalni konektor sa skupljih ploca...

i tu grafu ne novu, nego r9 380x najbolje, od madjara. a i procesor od madjara :D


klok ti pruza vise tacno toliko koliko je skuplji... treba dati 40-50e vise za procesor, 50e vise za plocu.... i 4690k bi mogao da se potera na 4.4-4.6ghz, ako mislis da je vredno 100e vise... ja sam ga imao,i mislim da nije vredno,osim ako nemas grafu od 500e
 
realno ko jos u srbiji ima graf od 500e retko ko, a taj koji i ima nece da pita za best buy... masa ljudi prvo kupi primera proc i plocu tu se ispuca onda za dve godine kupi jacu graf. Onda taj proc vise nije dovoljan ni sa sve klokom... Narucenije, ako covek nema da iskesira odmah za jak procesor i graf nema potrebe da uzima K seriju, jer je apsolutno bacanje para... dzaba jak proceso a slaba graf i obratno.
 
i5 4460 +h81 = 200e, sto je apsolutni trenutni (a i u poslednjih godinu-godinu i po) best buy i bez konkurencije. Kada padnu cene skylake-u jos malo, preuzece to mesto. Osim ako hype-zen nesto drugo ne ponudi.
 
citam ovih dana i nikako ne mogu da pohvatam sta je najbolje za igranje I SAMO IGRANJE, FX8350 ili i5 od 4460 pa na gore

neki pricaju da je amd zakon da je u rangu i7 ZA IGRE, dok neki govore da su to ******stine, misljenja su jako podeljena ali niko nije rekao testirao sam dva kompjutera na iste igre pa sam doneo zakljucak, sve je tipa rekla kazala... da li postoji negde validan test ili osoba koja moze sa sigurnoscu reci sta je stvarno bolje za IGRICE
 
Nazad
Vrh Dno