Šta je novo?

Firefox 46 GTK3 Mint KDE 17.2 haos

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Firefox 46 GTK3 (do sad je bio GTK2) Mint KDE 17.2 haos. Stigao update juce, Firefox brljavi, neke radnje moraju na dvoklik, download i upload zakomplikovan sa drugacijim GTK3 menijem. Ne prelazi mi se na 17.3 jer on donosi plasmu 5 koja je tek lutrija, kernel 4.2.0 sto znaci da nema vise fglrx drajvera i ndiswrapper (Windows wireless drivers).:wall::crash:
 
Linux Mint 17.3 KDE, nije Plasma 5. Sledeca verzija ce biti Linux Mint 18, i na njoj ce biti Plasma 5.
 
Poslednja izmena:
Ja imam problem sa zvukom i u Ubuntu/Kubuntu i u Mintu Cinnamon.

Na jednom kompu imam Asus Xonar DGX i u biosu sam iskljucio integrusu na ploci, pa se ona ni ne vidi u Linuxu. Vidi se Xonar, ali ne mogu da ga nateram da radi, nema zvuka uopste. Osim Xonara mi prikazuje jos neku hdmi opciju, mislim da ima veze sa grafickom (stari GT 220). I po difoltu je namestena ta druga opcija kao glavna. Ja to promenim i stavim Xonar kao glavnu opciju, ali zvuka nema.

Na drugom kompu imam stari Creative Audigy SE i isto je iskljucena integrusa na ploci. Ovde se vidi samo Creative kao opcija i ima zvuka, ali radi samo jedan kanal, tj. jedna slusalica. Drugi kanal se cuje jako tiho i priguseno. Cackam po opcijama, ali ne mogu nista da uradim.

Moze li neko od iskusnih Linuxasa da mi kaze sta da uradim?
 
Resio sam oxigen gtk3 je krvac, neverovatno dojuce radilo , dodje FF 46 i napravi haos. Nije valjda FF 46 jedini koji je sa gtk2 presao na gtk3 i da j anemam ama bas nijedan program koji je gtk3.
Apsurdno je da je program samo poludeo a da nema nikakve dijagnostike na osnovu cega da se utvrdi uzrok, sve se svodi na pusto trazenje odgovora internetu a odgovora nema i nabadanja u setovanju
po sistemu ajd da promenim pa da vidim sta ce da se desi. Gledam Ubutu 16.04 LTS u ponudi iz skladista svasta a npr. 90% plasmoida koji se nude nisu za plasmu 5 i ne rade.
 
@ veljkodmt,

Da li imas pulse audio sistem on dolazi po defaultu sa novim linux instalacijama. Stavi gnomealsamixer pa vidi da li ti je nesto mutirano, stavi i pavucontrol pa i preko njega pokusaj da setujes izlaze, mozda idu na digital a treba analog.
 
Evo ima i ovakav savet:
go to the Terminal - type "alsamixer" - press "F6" - choose your xonar audiocard - go with the right-arrow to "Analog Output" - with up or down arrows you can switch to "Multichannel" - done.

Creative Audigy SE Thus, install the PulseAudio Device Chooser utility using Synaptic to set your Audigy as the default.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja imam problem sa zvukom i u Ubuntu/Kubuntu i u Mintu Cinnamon.

Na jednom kompu imam Asus Xonar DGX i u biosu sam iskljucio integrusu na ploci, pa se ona ni ne vidi u Linuxu. Vidi se Xonar, ali ne mogu da ga nateram da radi, nema zvuka uopste. Osim Xonara mi prikazuje jos neku hdmi opciju, mislim da ima veze sa grafickom (stari GT 220). I po difoltu je namestena ta druga opcija kao glavna. Ja to promenim i stavim Xonar kao glavnu opciju, ali zvuka nema.

Na drugom kompu imam stari Creative Audigy SE i isto je iskljucena integrusa na ploci. Ovde se vidi samo Creative kao opcija i ima zvuka, ali radi samo jedan kanal, tj. jedna slusalica. Drugi kanal se cuje jako tiho i priguseno. Cackam po opcijama, ali ne mogu nista da uradim.

Moze li neko od iskusnih Linuxasa da mi kaze sta da uradim?

Пробај да инсталираш Linux Mint Debian ... Мени лепо ради са Creative Audigy SE. A то је прилично проблематична картица,ни Windows 7 je не воли,шта да ти кажем више :)
 
Nazad
Vrh Dno