Šta je novo?

Najbolje rashladiti Xigmatek Asgard

Boris Lozac

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2004
Poruke
21,472
Poena
1,125
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
ASUS Prime B-450 Plus
RAM
16GB
GPU
Radeon RX 570
Storage
Samsung SSD 860 EVO 500gb
Kućište
NZXT H500
Monitor
Asus VZ279HE IPS
Miš & tastatura
ROG STRIX Impact II wireless / Keychron V2
Mobilni telefon
Pixel 6
U pitanju je prvi model

asgard-014.jpg

http://www.xigmatek.com/product.php?productid=27&type=photo

Vec neko vreme drzim otvorenu stranicu i to koliko vidim nije resenje nikako. Onaj fabricki od 120mm napred je zakazao, ili je samo pun prasine jer ga nikad nisam cistio, a pozadi imam Arctic cooling F12 koji mi deluje da se presporo vrti.

Nasao sam dva ventilatora u steku, jedan Xigmatekov od 120mm, deluje isti kao onaj fabricki, i jedan Cooler Masterov od 80mm.

Mislio sam da ovaj od 120 stavim napred, a od 80mm nazad, ali takodje sam otvoren i da pazarim dva nova od 120mm, ili tri, pa da ga stavim i na stranicu kucista. Ne bih sad neke od 4000 din uzeo bi recimo Cooler Master silencio 120mm ili neki bolji sa slicnom cenom.

Raspored mi je, Phenom iz potpisa, GTX960 koja stize za par dana, TV kartica ispod nje, CD rom, SSD stavljen gore na njega, jedan obican hard na poslednjoj poziciji dole.

Ima li potrebe za trecim ventilatorom sa strane, ili su dovoljni napred i nazad?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Vent sa strane nekad moze samo da ometa airflow, ali ne mozes znati dok ne isprobas. Koji ti je to Arctic Cooling? Ako je silent, onda ima samo 37CFM, ako je "obicni" onda duplo vise. Proveri i da li je mozda bolje i da TV karta bude gore.
 
Nije Silent, ovaj je https://www.quietpc.com/images/products/ac-arctic-f12-large.jpg (malo je samo drugaciji donji deo nalepnice)

Da li to sto meni deluje da se sporo vrti ima neke veze s tim gde je ubacen. Bio je utaknut u pwr_fan. Hocu li dobiti nesto ako ga prebacim na sys_fan?

Ne znam na sta si mislio sa TV kartom, na pretposlednjem PCI slotu je dole, ako je pomerim za jos jedan gore onda skoro pa dodiruje graficku.

Nesto sam cuo da mogu bolji flow da dobijem od ovog prednjeg kulera, ako oblozim izolirkom ili necim slicnim ovu HDD metalnu sekciju koja je prazna, pa da ima kao 'cist' put..
 
A sta ti se desava sa kompom, gasi se zbog previsokih temperatura ???
...neces ti mnogo dobiti sa drugim ventovima mozda 1-2c manje, ali zato mozes da ocekujes vecu buku :S:
 
Da, šta se konkretno dešava? Ja imam jako sličnu mašinu spakovanu u Asgard i nemam problema. Ako objasniš detaljnije koji imaš problem možda mogu bolje da pomognem.

Što se tiče Arctic Cooling F12, ja sam uzeo dva komada PWM, i razbijaju - kao što reče Jericho, ima oko 75CFM što je 50% bolje od stock Xigmatek 12tice.
 
Nema nikakav konkretan problem vec sam primetio da su nize temperature kad je stranica kucista otvorena, nego kombinacija sa F12 pozadi (i pokvareni Xigmatekov napred). Leti je bas drasticna razlika tipa 6-7 stepeni u korist kad je otvorena stranica.
Pocinje da me nervira to pa bih da zatvorim kuciste i gledam kako ga fino rashladiti na taj nacin.

Na ploci imam sys_fan (4 pin), sys_fan (3 pin) i pwr_fan (3 pin). Bacite neku preporuku za dva kulera uzimajuci u obzir tu postavku na ploci, bez da budzim neke dodatne konektore, molexe i zaebancije.
 
Poslednja izmena:
Nije Silent, ovaj je https://www.quietpc.com/images/products/ac-arctic-f12-large.jpg (malo je samo drugaciji donji deo nalepnice)

Da li to sto meni deluje da se sporo vrti ima neke veze s tim gde je ubacen. Bio je utaknut u pwr_fan. Hocu li dobiti nesto ako ga prebacim na sys_fan?

Ne znam na sta si mislio sa TV kartom, na pretposlednjem PCI slotu je dole, ako je pomerim za jos jedan gore onda skoro pa dodiruje graficku.

Nesto sam cuo da mogu bolji flow da dobijem od ovog prednjeg kulera, ako oblozim izolirkom ili necim slicnim ovu HDD metalnu sekciju koja je prazna, pa da ima kao 'cist' put..

Mislio sam da ti je graficka zauzela cela 2 slota (veoma cest slucaj) pa da TV karta takoreci blokira hladjenje - pa sam mislio da im zamenis mesta. Nema razloga da to radis ako ima prostora izmedju 2 karte. Nemoj ga bosti u pwr fan, ionako je 3-pinski vent, pa ce se vrteti kao i dosad na maksimalnoj brzini, sto tebi i treba.
 
Nazad
Vrh Dno