Šta je novo?

Kompjuter se gasi

ivann

Cenjen
Učlanjen(a)
31.01.2013
Poruke
24
Poena
154
Kompjuter se gasi povremeno sam od sebe. Probao sam sa novim napajanjem, takodje se isto desava. Nakon gasenja kompjuter kada se ponovo upali na dugme ventilator na grafickoj kartici se vrti na max ali zato sama maticna ploca nema sturje, ventilator na procesoru se ne vrti niti svetli lampica od ubodenog mreznog kabla i jedini nacin da iskljucim kompjuter je da pritisnem prekidac na napajanju. Posle nekog vremena (jos nisam otkrio kako), kompjuter se normalno upali i radi kako kada, ponekada i prodje 3-4 dana dok se ne ugasi a ponekda se dogodi i dva puta u toku dana.

Temperatura procesora je normalna u idle rezimu oko 30-35, dok kada je 100% opterecen je oko 50-55.
 
'Ajde opiši kompjuter bar malo. Za starije kompjuter to je bukvalan opis događaja sa lošim elektrolitima.
 
Poslednja izmena:
Ajd fotografiši ploču, posebno oko procesora, iskosa.
 
Problem nisu temperature a pretpostavljam da nisu ni kondenzatori jer su svi solid i to novije generacije.
Jel imas da pozajmis od nekoga procesor ?
95% je ploca problem, al čisto da eliminišes da procesor pravi problem. Cuo sam da je bilo i5 6xx i 7xx procesora koji su dosli sa fabrickim bagom, al to se manifestovalo sa BSOD plavim ekranima. Al kad se restartuje racunar, procesor odmah "ozivi".
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno