Šta je novo?

Preporucite kineski telefon

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Planiram da kupim neki kineski telefon, ali jos uvek ne mogu da odlucim koji. Budzet mi je oko 70 evra. Za sada su mi homtom ht3, bluboo picaso i cubot note s u uzem krugu. Ima li nesto bolje i koji od ovih preporucujete?
 
Dobrar je, al kosta 110 evra, a to je prilicno vise od onoga sto ja imam :)

Košta 100€, i verujem da je odličan. Njega planiram za ženu.

Ja sam za ćerkicu uzeo Doogee X5 Pro, koji radi za sve pare. To je moja preporuka. Imaš i naslednika X6 Pro, ali za te pare Vernee Thor je bolji.
 
Od kako su se top brendovi cenovno približili garažnim, ne bi trebalo da postoji dilema.

Sent from my x600
 
Voleo bih da neko napiše koji su to garažni, a koji pravi brendovi. Slabo pratim Kinesku scenu. Predpostavljam da je XIAOMI i HUAWEI pravi brend.
 
Poslednja izmena:
Nekome može da bude problem i to što telefoni poznatijih brendova (meizu, xiaomi, a i još poneki) ne rade i verovatno neće u bliskoj budućosti raditi na 800Mhz frekvenciji za 4G (Band 20). Kome to znači, treba da obrati pažnju.
Inače, kod Top-one mogu se pronaći i poneki modeli manje poznatih brendova; npr. Ulefone, Siswo, Cubot...
 
Nekome može da bude problem i to što telefoni poznatijih brendova (meizu, xiaomi, a i još poneki) ne rade i verovatno neće u bliskoj budućosti raditi na 800Mhz frekvenciji za 4G (Band 20). Kome to znači, treba da obrati pažnju.
Inače, kod Top-one mogu se pronaći i poneki modeli manje poznatih brendova; npr. Ulefone, Siswo, Cubot...

m2 Note EU radi 4G bez problema. Zamenio sam ga S5 mini i mogu vam reci da ima daleko bolji prijem 4G signala nego Samsung(jacina signala/brzina DL/UL).
 
Pa imaš 3 standardna opsega (band) koji se u Evropi koristi za LTE. U Srbiji su aktuelni 800 i 1800 Mhz (band 20 i 3). Ovaj band 20 se valjda tek uvodi, band 3 je aktuelan za postojeće 4G mreže. Dobar deo kineskih telefona ne podržava band 20. Nekome je bitno da telefon podržava band 3, jer će mreža sa tim opsegom biti posebno aktuelna van većih gradova. Meni je npr. sve to bitno koliko i lanjski sneg. Jedini stvarni hendikep bi bio da telefon uopšte ne podržava evropske 3G/4G mreže (modeli za China Mobile mrežu), a takvih telefona je sve manje u prodaji.
 
Poslednja izmena:
Jel mogu da znam nekako da li podrzava domace 3g mreze pre kupovine? Sa ne uzmem fon pa nemam signala. Sve mi se vise cini da cu picasso, sta mislite o njemu?
 
Planiram da kupim neki kineski telefon, ali jos uvek ne mogu da odlucim koji. Budzet mi je oko 70 evra. Za sada su mi homtom ht3, bluboo picaso i cubot note s u uzem krugu. Ima li nesto bolje i koji od ovih preporucujete?

Ne uzimaj telefon android telefon u 2016 godini, bez makar 2GB RAM memorije.
Eto taj "Bluboo Picasso" ima 2GB + solidne kamere, tako da u svakom slučaju nećeš pogrešiti.
P.S. i samo promeni njihov UI, prostim instaliranjem i stavljnjem Google launcher-a pod default.
 
Poslednja izmena:
Poceo sam da se dvoumim i da kupim polovan s3, ne znam koliko mi je to dobra investicija. Ima dobar ekran, procesor, zvuk, kameru, a to su mi bas bitne stvari.
 
Nazad
Vrh Dno