Šta je novo?

Avast - mftutil.exe

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Od kada sam pre neki dan reinstalirao windwos, primetio sam da mi nesto sto se zove mftutil.exe u procesima jede kosntatno od 30-50%. Raspitao sam se sta je i shvatio da je to deo Avasta, tacnije neke negove NG komponente (sta god to znacilo). Oni predlazu ili clean install, sto sam uradio i nije resilo problem, ili brisanje tog mftuil.exe, odnosno te NG komponente. Sve sto sam nasao na netu prosto ne radi, odnosno nema tog NG (sta god to bilo), u listi komponenata za install kako bih mogao to da odstikliram.

Dakle pitanje je da li neko ima ovaj problem i ako ima kako ga je resio, ili kako se resiti tog procesa?
 
Verzija je 11.2.2262

Ako sam dobro razumeo, odlucili su da izbace taj NG i to ce uraditi u narednoj verziji? Da li da instaliram tu betu onda (odakle da je skinem?) ili da cekam sledecu verziju? Ako snimim betu, da li ce se update-ovati u finalnu verziju kada izadje?
 
To je ta verzija. Nije mi jasno kako ti onda pravi problem.

Instaliraj Revo Unistaller očisti skroz Avast i instaliraj ga opet. Verovatno je ostalo od starije verzije pa brlja.
 
Probao sam clean install sa ovim i primirio se bio jedno pola dana i danas ga evo opet. Mogu da probam i sa tim tvojim programom, ako mislis da ce pomoci.

Znaci nema novije bete gde je ovo izbaceno, vec bi trebalo da je izbaceno u ovoj mojoj verziji?
 
Pa to je ta verzija, malopre sam video da je izašla iz bete.
 
Uradio sam ciscenje sa ovim tvojim programom, pa posle jos i sa ovim avast clean iz safe moda. Instalirao opet program i za sada nema mftutil.exe u procesima. Mada tako je bilo i juce ili prekljuce kada sam ga instalirao, pa se kasnije ponovo od nekud vratio. Valjda se sada nece vracati. Hvala na savetima.
 
Pa makni taj Avast, zivota ti.
 
Izgleda da sam ga se resio (bar trenutno)!

Konacno sam nasao informaciju sta je NG. To je u listi komponenti u Avastu nesto pod imenom Secure Virtual Machines. To sam sada obrisao i izgleda da sam ga time konacno ubio. Nadam se da se djubre nece ponovo reaktivirati.
 
Poslednja izmena:
Avast je bloat, i odavno je zbog toga prestao biti dobro resenje. Ima posebna tema za AV, preporucujem 360 Security, Pandu ili BitDefender.
 
Nazad
Vrh Dno