Šta je novo?

Kako povezati 2 philips monitora na 1 graficku karticu?

Mirko2511

Poštovan
Učlanjen(a)
14.10.2014
Poruke
43
Poena
54
Dakle imam sledeci problem, naime imam 2 Philips monitora jedan je 170B , a drugi 150S , razlika je u rezoluciji, ali to ne predstavlja problem.
Zakacio sam ih oba na NVIDIA GEFORCE 7900 GTX , solidna graficka kartica od 512Mb.
Naravno oba funkcionisu, ali kada pokrenem neku igru, recimo ovaj sekundradni monitor zablika, ili gubim mogucnost da paralelno radim na njemu, jer mi se sa primarnog ekrana igra minimizira.
Pitanje je kako da ih namestim da budu koliko toliko nezavisni za multitasking, i kako na oba da dobijem start menu?
U pitanju je windows 7 ultimate 64 bita.
hvala u napred.
 
Bilo sta sto je fullscreen 3D (igre) nece raditi na oba monitora svakako, pogotovo ako su razlicite rezolucije. Dakle, kada se igras, mozes da koristis samo primarni monitor. Za bilo sta drugo (multimedia, office, generalno rad u OS-u i slicno) trebalo bi da mozes da koristis oba monitora za multitasking.

Sto se tice start menija, na Win7 koliko znam ne postoji mogucnost da imas start dugme na oba monitora osim mozda preko neke dodatne aplikacije.
 
Pronasao sam aplikaciju koja je omogucila start meni na oba monitora, sada jos ostaje da resim problem sto kada predjem na drugi monitor i kliknem na bilo koji drugi task, recimo otvaram browser, sve sto je prikazano na prvom monitoru se minimizira.
 
Ne minimizira se sve vec samo igrice koje su ti u Fullscreen-u i mislim da taj problem neces resiti jer to i nije problem nego je jednostavno tako. Jedna od mogucnosti ti mozda moze biti da igre pokreces u Windowed modu.
 
Nazad
Vrh Dno