Šta je novo?

mini itx + memorija + procesor za 2160p serije

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,956
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
pozdrav društvo,

zanima me koja je najjeftinija htpc kombinacija da bi se bez problema preko programa mpc-hc mogle gledati 2160p serije (3840x2160, H.264)?

treba mi mala mini itx ploča, koliko je dovoljno rama 4 ili da idem na 8gb i da li ddr3 ili ddr4, kao i koji procesor (a da ima grafiku za gore pomenute serije)?

bilo kakva smernica je dobrodošla ;)

lako ću kasnije za kućište i napajanje, hard diskove imam ssd + hard, kao i eksterni dac, ne treba mi 4k@60hz izlaz pošto još nemam 4k tv ali kada dođe vreme i kupim takav tv onda ću lako da zamenim komponente zato što sada nisam pri parama da kupujem malo skuplje komponente.
 
Poslednja izmena:
zaboravih da napišem da će se koristiti samo za serije i filmove.

igrice se neće igrati, čak ni one najjednostavnije tako da se neće ništa klokovati, ne treba ništa da vodi ka gejmingu...
 
Da bi bio miran na duže staze, znači 4K u H264 i H265, 30 i 60FPS-a - Pentium G4400 i odgovarajuća ploča, ne znam šta može da se nađe u našim radnjama ili preko KP-a. Trebalo bi da bude sasvim dovoljno 4GB DDR3L ili DDR4 memorije (svejedno, zavisi od ploče).
 
šta ti je ovo ddr3 (el)?
 
najjeftinije šta sam za sada našao (prelistao sam samo par domaćih sajtova) je:

Asus H110I-PLUS D3

za nešto manje od 10.000 dinara za gotovinsko plaćanje.

ako neko ima još neki info šta može da se nađe jeftinije a da je 1151 i mini itx neka javi ;)
 
Poslednja izmena:
Jesi otvorio temu za kuciste ? Ili si vec odabrao neko ?
 
...ali i to je ogromno za ono šta meni treba. mislio sam da nabavim baš neko mini kućište ali da staje standardno napajanje (lakše je zbog zamene, veći izbor...). kod nas je izbor 0. u domaćim prodavnicama je sve gejmersko, neka čuda od kućišta sa 380 ventilatora, 30 mesta za hard diskove, za 8 grafičkih karti od po 1000€.... :d
 
Fino ce se upasovati sve, to su solidno prostrana kucista, na stranu to sto su mini-itx forme.
 
odlican je phenom, ima dovoljno mesta. ja polako zavrsavam sklapanje gejming masine u njemu. problem je sto je kod nas ocajan izbor ploca a nema ni tog kucista pa se snadji preko madjara. tako sam i ja sve uzimao...
 
@ericm

da li može na pp gde si kupio kućište i koliko je ukupno koštalo sa svim troškovima slanja, da ne lutam sada po kp-u?

@peja

pogledaću pa javljam šta ima tamo, gledao sam pre neki dan ali je isto slab izbor ploča, hteo sam da utvrdim razliku između običnih koje sada tražim i sa displayport-om 1.2 koji pruža 4k@60hz ali sam ovu drugu našao samo neku gejmersku asrock za nešto ispod 200€...
 
G4400 moze
 
na kom sajtu mogu da proverim koje sve matične ploče postoje sa sledećim karakteristikama:

displayport 1.2

mini itx

1151

znači onaj fazon da štikliram ta tri i da prikaže plože? pitam zbog lakšeg pretraživanja pošto je ovako komplikovano zato što nude samo oznake ploča bilo na kp-u, domaćim ili stranim prodavnicama...

hoću da utvrdim razliku u ceni između onih ploča za koje bih dao 80€ i drugih koje mogu da propuste 4k@60hz. ako nije velika razlika možda bih kupio ovu drugu.
 
šta tu da gledam a da ne pogrešim asus, asrock, još nešto...?
 
Nazad
Vrh Dno