Šta je novo?

mini itx + memorija + procesor za 2160p serije

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,954
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
pozdrav društvo,

zanima me koja je najjeftinija htpc kombinacija da bi se bez problema preko programa mpc-hc mogle gledati 2160p serije (3840x2160, H.264)?

treba mi mala mini itx ploča, koliko je dovoljno rama 4 ili da idem na 8gb i da li ddr3 ili ddr4, kao i koji procesor (a da ima grafiku za gore pomenute serije)?

bilo kakva smernica je dobrodošla ;)

lako ću kasnije za kućište i napajanje, hard diskove imam ssd + hard, kao i eksterni dac, ne treba mi 4k@60hz izlaz pošto još nemam 4k tv ali kada dođe vreme i kupim takav tv onda ću lako da zamenim komponente zato što sada nisam pri parama da kupujem malo skuplje komponente.
 
Poslednja izmena:
ne znam za sta ce ti sve sluziti ta masina osim za pustanje filmova i sta ti je sve bitno na njoj, koji chipset i koji je budzet pa evo svih skylake ploca sa i bez DP 1.2 porta, lako ces videti kad kliknes na sliku a znaces da izracunas i cenu ;)

Gigabyte:
GIGABYTE GA-B150N Phoenix-wifi
GIGABYTE GA-H170N-wifi
GIGABYTE GA-Z170N-wifi
GIGABYTE GA-Z170N-gaming 5

ASUS:
ASUS H170I-PLUS D3
ASUS B150I PRO gaming/AURA
ASUS B150I PRO gaming/wifi/AURA
ASUS Z170I PRO gaming
ASUS MAXIMUS VIII IMPACT

MSI:
MSI B150I gaming PRO
MSI B150I gaming PRO AC
MSI H170I PRO AC
MSI Z170I gaming PRO AC

ASROCK:
ASROCK H110M-ITX/ac
ASROCK H170M-ITX/DL
ASROCK Z170M-ITX/ac
ASROCK Fatal1ty Z170 gaming-ITX/ac

ako se odlucis za Phenom kuciste, imas ga i u MicroATX varijanti pa mozes gledati i neku takvu plocu jer pruza malo vise mogucnosti. zavisi sta ti je bitno...
 
Poslednja izmena:
gledam da u nekom trenutku možda kupim i 4k monitor (dell 24") kada naleti neka lova, pa da ne moram da prodajem matičnu i kupujem drugu, već sada da rešim to pitanje.

pored serija i filmova komp bi služio i za surf, mail, office i slušanje muzike preko foobar-a ali to na početku nisam ni pomenuo zato što ništa od toga nije zahtevno.
 
tebi ce i neka jeftinija ploca zavrsiti posao, mada imas i jeftinijih z170 modela pa idi na njih kad vec uzimas a svakako mozes da dodas kasnije i neku graficku karticu ako bude bilo potrebe...
 
ok, prelistao sam i tvoje predloge (da proverim ujedno da nisam nešto preskočio i to je otprilike to, ove ploče su najjeftinije sa displayport 1.2):

https://ipon.eu/webshop/product/asus_h170i_plus_d3/1283324
https://ipon.eu/webshop/product/asrock_z170m_itx_ac/1260691
https://ipon.eu/webshop/product/asrock_z170m_itx_ac/1260691

gledao sam da bude bez grafike kako bih jeftinije prošao, kućištu oslobodio prostor a i dodatna grafika će se više čuti (ukoliko ne naprave silent verziju) ali možda si u pravu pogotovo što će neintegrisana grafika imati i hdmi 2.0 i displayport 1.2 pa ću moći i na tv i na monitor u vreme kada budem imao 4k...
 
kada kažeš da će jeftinija završavati posao i navedeš z170 zašto baš z170 a ne neka druga?
 
šta bi ovde odgovaralo od napajanja, treba da bude modularno ali ne preskupo?

isto tako koje marke da gledam a koje da zaobilazim?
 
ako uzimas phenoma, bices ogranicen na nekih 176mm duzine napajanja pa vodi samo o tome racuna. lako ces naci dimenzije na netu...
 
ja nadjoh samo Seasonic SS-520GM2 da je full modularno a da nije preskupo... zavisi i koliki ti je budzet za napajanje... nadjoh u jednoj nasoj radnji za 10.000 a pitaj i ove da ti nabave pa vidi koliko ce izaci... sacekaj naravno jos neki odgovor...
 
Nazad
Vrh Dno