Šta je novo?

MSI H67MA-E35 (B3) Problem prilikom flesovanja bios-a i da li ima neko resenje??

MarkosNS

Cenjen
Učlanjen(a)
11.05.2009
Poruke
420
Poena
170
Morao sam da flesujem bios na pomenutoj ploci,skroz je ispravna,jedino mi je trebala nova verzija biosa zbog podrzavanja neke grafike
I lepo sam skinuo poslednji bios sa oficijelnog sajta,snimio na flesh i iz win-a ga pokrenuo,sve je krenulo lepo i normalno do nekih 60% i onda mi se flesh samo iskljucio (verovatno je bio klimavo ukljucen),komp mi se resetovao i sad imam samo crn ekran na kome pise da instalacija nije zavrsena i da ubacim flesh,ali kad ubacim uopste ga ne konstatuje i vraca mi stalno tu poruku.
Pokusao sam da izvadim bateriju i clear cmos (mada sam znao da to nema nekog efekta) i nista se nije desilo,uvek isto
Jel sam ga skroz ubio i da li mu ima neke pomoci?
 
FAT32 sa BIOS-om. (verovatno je već raspakovan sa odgovarujućim imenom na fleški, proveri)

Otkači sve HDD-ove koje imaš i probaj.
 
Nudim 1000din za ploču :p
Šalim se.Probaj drugu fleshku ukoliko ti i dalje prikazuje taj post screen ?

P.S. A zašto si snimao Bios na Flesh da te bog pita ako si već fleshovao iz Windowsa? Rapakuješ u Dir na hardu i pokreneš sa programom, radio sam to 20 puta tako nikad nisam imao problem.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam drugi flesh,formatirao ga fat32 i snimio na njega taj isti bios,ali kad ga ubacim sad mi izbaci " Updating BIOS....... file not found"
Malo sam guglao i koliko vidim ima tu kao nekih resenja,ali uglavnom se nude neka resenja da se napravi butabilan flesh,pa da ga poteram iz dos-a sto nije problem,nego mene buni sto je ovaj bios u exe varijanti i pokrece se iz win-a,a svugde u tim resenjima sa dos-om se spominje bios sa bat ili tako nekim ekstenzijama,a to ne mogu da nadjem za ovu plocu
 
Kada si pokrenuo iz win-a, BIOS treba da je ostao tamo na fleški sa odgovarajućim imenom. Plus moraš otkačiti sve HDD-ove.

U formatu:

MSI-evo ime ploče, tačka, verzija BIOS-a.

Ne vidim, šta je nejasno.
 
LOL ne brini samo si se zbunio.
Nebi mi teško pa sam otišao na ovaj sajt tvoje ploče.
https://www.msi.com/Motherboard/support/H67MAE35_B3.html#down-bios
Imaš druge biose starije tipa Release Date 2012-01-11 Version 11.C
tu imaš fajl.
E7680IMS.BC0
To je zapravo bios snimi to na flesh i pokreni opet PC.
Ako prodje a nema razloga da ne prodje snimi posle toga noviji bios koji si želeo.
 
Najbolje je isti BIOS koji je neuspešno flešovan. Eventualno, BIOS koji je bio pre ovoga. Možda, samo možda.

Ne mora da znači da će drugi BIOS-i raditi u ovom postupku. Svaki ima svoj recovery name, koji mora da se poklopi sa imenom fajla.
 
Poslednja izmena:
^^
Slažem se ali Marko je već formatirao taj flesh a ne zna da nadje fajl.
 
Obrisao sam taj flesh koji mi se zakucao prvi put jer i kasnije kada sam ga ubacio da kao pokusam da nastavi,nije hteo
Jel dovoljno samo snimiti taj stariji bios na flesh koji je formatiran u fat32 ili mora da se pravi butabilan usb i da li je dovoljno samo snimiti taj bc0 ili mora i onaj exe fajl
 
Poslednja izmena:
Kada se pokrene *.exe u kome je zapakovan BIOS, još jednom samo pokrene, ne flešovanje, BIOS će biti na fleški. Može se tada zatvoriti program za flešovanje. Ili ako se želi, pre zatvaranja, može iskopirati BIOS na desktop, recimo.

@MarkoNS

Onda ti treba BIOS, koji nesipravno flešovan. Samo taj. Samo to ti treba na fleški.

Ako to ne pomogne, reklamiraj, ako je u garanciji. Ako nije, moraćeš naći nekog da ti uflešuje naknadno.
 
Poslednja izmena:
Imam osecaj da je resenje "tu negde" ali da se ne razumemo :(
Ovako,ne postoji vise onaj flesh sa biosom koji mi je sve sjeb.. tj flesh je sjeb..
Komp kada upalim,nista ne mogu da uradim jer mi samo izbacuje one pomenute poruke
Na drugi flesh kada snimim taj isti bios (znaci ne stari) nista se ne desava tj isto mi izbacuje poruku Updating BIOS....... file not found
Nije u garanciji,skoro je istekla :(
 
Znaci ne prepoznaje USB tj bios koji je na njemu cim ti izbaci poruku file not found...
A da skines hard disk prikljucis na drugi komp i na njega prebacis bios, skopcas ponovo HDD i upalis komp? Jesi li razmisljao o tome?
 
Znaci ne prepoznaje USB tj bios koji je na njemu cim ti izbaci poruku file not found...
A da skines hard disk prikljucis na drugi komp i na njega prebacis bios, skopcas ponovo HDD i upalis komp? Jesi li razmisljao o tome?

Nisam,samo mi reci,kopiram bios bilo gde na hdd ili negde odredjeno?
 
Stavi ga na dekstop, mada bi ga trebalo prepoznati bilo gdje da ga kopiras. Aj oprobaj pa javi :)
 
Ovako,ne postoji vise onaj flesh sa biosom koji mi je sve sjeb.. tj flesh je sjeb..

Ok.

Onda ti je jedini način, da neko samo pokrene *.exe na drugoj istoj ploči, nažalost.

Trebao si sačuvati raspakovani BIOS, pa onda formatirati flešku.

Znam ja sve to, desio mi se opisan slučaj sa FM2-A75MA-E35, nekoliko puta.

Zato treba uvek imati/napraviti kopiju raspakovanog BIOS-a, za recovery, ako je moguć.
 
Poslednja izmena:
Stavi ga na dekstop, mada bi ga trebalo prepoznati bilo gdje da ga kopiras. Aj oprobaj pa javi :)

Probao i na zalost nista,izbacuje mi poznatu poruku " Bios update is not yet completed,please insert the usb pen drive and reset system" :(:(
 
MarkosNS, da li si probao ono gore sa verzijom 11.C?
 
Ok.

Onda ti je jedini način, da neko samo pokrene *.exe na drugoj istoj ploči, nažalost.

Trebao si sačuvati raspakovani BIOS, pa onda formatirati flešku.

Znam ja sve to, desio mi se opisan slučaj sa FM2-A75MA-E35, nekoliko puta.

Zato treba uvek imati/napraviti kopiju raspakovanog BIOS-a, za recovery, ako je moguć.

Pa sta da radim,servis??
 
MarkosNS, da li si probao ono gore sa verzijom 11.C?

Pa nije mi niko odgovorio kako da to odradim tj probam,jel dosta samo taj bc0 fajl snimiti na flesh ili sve sto ima i da li treba praviti butabilan usb ili samo formatiran fat32
 
Poslednja izmena:
13.2 je "taj",napisao sam im,(tj prepisao :)) pa cemo videti,mozda i upali,hvala ti u svakom slucaju na trudu daa mi pomognes :)
 
U krajnjem slucaju uvek ima varijanta skidanja chipa i na eprom programator ...
 
Nazad
Vrh Dno