Šta je novo?

Yamaha rx-v375 problem sa izlazima

Skyw@lker

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2003
Poruke
909
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 5 3600XT + Cooler Master Hyper 212 RGB
Matična ploča
Asus TUF Gaming B550M-Plus
RAM
DDR4 16GB (2x8GB kit) 3200MHz CL16 HyperX Fury RGB
GPU
MANLI GeForce® GTX 1070Ti 8GB GDDR5
Storage
Kingston 1TB M.2 NVMe SA2000M8/1000G + Western Digital 4TB + 2 x WD Elements 8TB
Zvuk
AV Yamaha RX370
PSU
Seasonic 850W
Kućište
Fractal Define R4 Black Pearl
Monitor
Gigabyte M27F
Miš & tastatura
Logitech K350 + Logitech M705
Ostale periferije
PS5 , Xbox Series S
Laptop
Acer ES1-432
Mobilni telefon
Samsung S21 FE
Pametni uređaji
Hawei Watch GT 3 Pro, Huawei Body Fat, Xiaomi Mi Kettler
Steam
markov211
Pristup internetu
  1. Optički internet
Stvarno sam prezadovoljan ovim reciverom osim jednog problema koji nikako nisam uspeo da resim pa me zanimaju vasa iskustva.

Naime kada komp sa grafickom (koja ima dva dvi izlaza) povezem preko dvi-hdmi kabla na reciver pocinje da mi se gasi kompjuterski monitor svaki put kada ugasim reciver! Cak se desavalo i kada ugasim TV da se ugasi i monitor! Nekoliko puta sam ga resetovao i uspeo sam u par navrata (ni sam ne znam kako) da gasenje recivera ne uzrokuje i gasenje ekrana na kompu ali da stvar bude jos gora sve sam to probao kod b burazera koji ima isti reciver i totalno drugu graficku i isti slucaj!

Iskljucio sam sve HDMI kontrole na reciveru prosao sve opcije ali opet isto... Mislim nije da mi smeta da moram da palim reciver svaki put kada palim komp ali znam da je radilo i nije mi jasno sta se tu desilo? Kakve veze ima DVI izlaz na grafi uopste sa reciverom i drugim izlazom gde je monitor!?!


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Kako ti je podešeno u Windowsu za TV out, Dual monitor (clone) ili kao Extend? Ako je slučajno na Dual monitor, prebaci na Extend pa vidi šta se dešava. Jedino mi to pada na pamet, nema nikakve logike da se dešava to što se tebi dešava. Ja koristim laptop, takodje preko Yamaha AVR-a, ali meni kad upalim/ugasim TV ili AVR, samo na sekund drajver odreaguje tako što slika na laptopu nestane na delić sekunde i odmah se vrati.
 
Poslednja izmena:
Kako ti je podešeno u Windowsu za TV out, Dual monitor (clone) ili kao Extend? Ako je slučajno na Dual monitor, prebaci na Extend pa vidi šta se dešava. Jedino mi to pada na pamet, nema nikakve logike da se dešava to što se tebi dešava. Ja koristim laptop, takodje preko Yamaha AVR-a, ali meni kad upalim/ugasim TV ili AVR, samo na sekund drajver odreaguje tako što slika na laptopu nestane na delić sekunde i odmah se vrati.
I meni skroz nema logike zato mi je čudno! Od jutros se desava sledeca stvar - bilo koji mod (bilo da je cloon, screen only itd) u windowsu da odaberem monitor ce se ugasiti ako na reciveru nije selektovan ulaz za komp tj ukljucen hdmi out (a to je TV)!

P.S. Ukljucio sam komp jutros reciver je bio iskljucen - pre ulaska u windows imam sliku na ekranu, cim udje u win slike nema. Ukljucujem reciver (na radio), slika na monitoru se pojavljuje. Ukljucim TV i ulaz na reciveru za komp i vidim da je clone mod - prebacim na screen only i krece da se desava ovo gore sto sam napisao.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
A šta se dešava ako isključiš HDMI kabel iz grafičke, da li tada monitor radi? Probaj da reinstaliraš, tj. osvežiš drajver za grafiku.
 
Kada izvučem hdmi (tj dvi) kabl iz grafičke (onaj na kojem nije monitor) monitor se uključi! E malopre sam izgleda USPEO nešto da sredim - naime da stvar bude još zamršenija monitor ima dva ulaza - VGA i HDMI - a ja sam sada u podešavanjima na monitoru odabrao manuleno HDMI ulaz (ranije je bilo na automatic). Sada sve opet radi OK! Dakle gašenje recivera i menjanja izlaza na njemu ne utiče na gašenje monitora!!! Iskreno se nadam da je ta opcija na monitoru napravila konfuziju - moguće da preko HDMI-ija reciver dobija pogrešnu informaciju o ekranima pa zabrljavi... Ne znam ni ja više - nisam pametan - za sada ne diram ništa, ako se nešto opet desi javljam!

Hvala u svakom lučaju! :)
 
Nazad
Vrh Dno