Šta je novo?

Biostar TA770E3

svrca

Poštovan
Učlanjen(a)
20.04.2016
Poruke
2
Poena
51
Pozdrav,imam plocu Biostar TA770E3,zanima me dali na nju mogu staviti neki FX processor.Imam dilemu zato sto u specifikaciji ploce na netu pise da je AM3 a kod mene na ploci pise AM3+??
b20100323_2.jpgb20100323_2.jpg
 
Nisam čuo za 770 chipset koju može da radi sa FX-om a i nema nijednog na listi mada mada je 125W. Možeš da staviš nekog x6 Phenoma, ne zaostaje mnogo za recimo FX 6300. Po negde može i malo bolji da bude.
 
Ja mislim da ne mozes staviti FX, jer biosi za tu plocu ne podrzavaju FX procesore
 
Beli socket je AM3, nema potrebe da gledaš dalje.
 
Beli socket je AM3, nema potrebe da gledaš dalje.

Nije to izgleda kod biostara nuzno recimo ova podrzava FX procesore.
b20110728_5.jpg

E sad ono sto je zadivljujuce ploca podrzava i FX 8350 i FX 8370 mene samo interesuje kako radi i koliko moze izdrzati s obzirom kakvu naponsku sekciju ploca ima :d
 
Pogledaj jell ima negde tačna verzijaMB-a možda su nešto promenili u kasnijim verzijama ali čisto sumnjam sa 770 chipsetom.
 
Beli socket je AM3, nema potrebe da gledaš dalje.

Apsolutno netacno, zavisi od proizvodjaca, na mom Asus M5A78L-M LX V2 belo podnozije i prima sve FX ove osim preko 125W

a chp je 760G znaci ispod 770 (870 i 970 je kastrirani 770), stavi zadnji BIOS pa bocni FX neki FX 6XXX za pocetak.

Uzged vidi rev ploce ide cak do 6.X
 
Poslednja izmena:
Sad mi je drago da sam demantovan. :) Ostao mi je u Bg jedan komp sa M4A88TV_EVOUSB3 pločom. Može li se na nju staviti neki FX? Nema pomena na spisku podržanih procesora na Asus sajtu.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ne može

Jednostavno ne može. Imao sam ploču koju si spomenuo da ti je u bgu i ja sam hteo isto.što i ti. Mislim da tek 890 cipset prihvata fx cpu. Poodavno je ovo bilo moguće je i da sam zaboravio pa.uzmi sa malom rezervom ovo sto sam napisao. Inače je ploča Asus fantastično. Na nju da turis thuban 1090 recimo...i Caooo zdravo.
 
da M5A a ne M4A moglo bi
 
Naravno da ima odes na Asrock sajt i vidis ploce za FX 83xx sa 3 faze :d 760/960 chipset.
 
Nazad
Vrh Dno