Šta je novo?

Single slot graficka za 3 monitora

off

Slavan
Učlanjen(a)
02.08.2007
Poruke
37
Poena
304
Postovani forumasi,
potrebna mi je single slot graficka za 3 monitora, po mogucstvu sa pasivnim hladjenjem. Imam 2 full hd monitora, i jedan mali koji ima samo vga i radi na 1024x768..... ne igram igrice, samo mi treba za muzicki studio u programu koji nije prezahtebvan graficki, ali mi je ostrina slike bitna(ako tu uposte ima nekih vidljivih razlika u tim klasama kartica).... i sto manje komplikacija sto se raznih adaptera tice. nova, polovna....ne mora skupa ;).... e, da, treba mi extended desktop varijanta, znaci da razvucem sliku na sva tri....

hvala
 
Poslednja izmena:
Od slabijih ATI R7 240 2GB a od jacih NV GTX 750 Ti 2GB.
 
Iskreno, ne secam se ni jedne single slot pasivno hladjene pciex karte a pratim racunare poodavno, agp je bilo u pradavna vremena. Limovi/peraja moraju biti gusti i razgranati da bi se ohladila karta, sumnjam da ces to naci, jedino neki mod u tvojoj reziji...
 
Tvoji zahtevi, koji jesu minimalni se ne doticu previse proizvodjaca grafickih kartica. ;)


Verujem da insistiranje na 1slot gpu dolazi zbog neke zvucne karte? Pomoglo bi i da napises tacno model maticne ploce i raspored kartica, mozda imas prostora za dual slot GPU ako se malo promesaju karte.
 
Poslednja izmena:
Pade mi na pamet da postoje MB sa VGA+DVI+HDMI izlazima, i ako mogu da se uposle sva tri (mada sumnjam), to moze fino da zaobidje problem. Ili zamena ploce za neku sa drugacijim rasporedom slotova.U svakom slucaju, deluje pametnije traziti drugu plocu nego nepostojecu grafiku :)
 
Poslednja izmena:
Ja imam plocu sa 3 izlaza na jednom kompu. I ne radi mi hdmi ko za inat:)
 
Tvoji zahtevi, koji jesu minimalni se ne doticu previse proizvodjaca grafickih kartica. ;)


Verujem da insistiranje na 1slot gpu dolazi zbog neke zvucne karte? Pomoglo bi i da napises tacno model maticne ploce i raspored kartica, mozda imas prostora za dual slot GPU ako se malo promesaju karte.

ploca je asus p8z68....imam integrisanu sa tri izlaza, ali podrzava samo 2 monitora....
nema sanse da se zbudzi nista vise imam 2 pci kartice, od kojih jedna ima jos 2 dodatka, i jos jednu pci-x......
najmanji kompromis je da ne bude pasivn hladjenje, ako vec nesto mora da se pretrpi
 
Da li si probao da povezes 1 monitor na integra VGA + 2 na GPU hdmi/dvi? Tj da koristis integrusu sa odvojenom grafickom? U toj kombinaciji mozes i 4 monitora da zakacis sa najobicnijom GF610/710+ ili Radeon koji vec.
 
imas dva resenja:
1. ako ti maticna podrzava 2 monitora, uzmes ovo i udaris u HDMI i na njega ta dva monitora, i VGA na VGA
2. Ako ti monitori imaju DisplayPort uzmes ovo ili slican ovakav model, sve su slim, a pravljene su za vise monitora

***zamolim moderaciju da ne brise linkove, cisto da covek ima okvirnu sliku u glavi oko cene, s'obzirom da su neke stvari nove kod nas preskupe
 
probacu....mada ne znam da li je moguce podesiti da jedan desktop bude razvucen na sva tri izlaza u tom slucaju

Naravno da moze, ako je 2003 na XP-u moglo sa Matrox G550 AGP + 2xMatrox PCI na 4 monitora, verujem da danas moze sa dve graficke makar na tri ;)

Obrati paznju samo da ume da bude petljanja oko prvog i drugog monitora i da u biosu mora da se ukljuci da je uvek aktivna integra.
 
Ja koliko vidim ovo je singl slot pasivna kartica, ima sve sto ti treba:

Powercolor R5 230

A ako ta ipak nije singl slot OVA sto posto jeste
 
11233-02_R5_230_2GBDDR3_HDMI_DVI_VGA_PCI-E_FBC_635309314195310263.jpg

R5 230 je stvorena za tebe
Mozes cak da kupis bilo koju da sam improvizujes hladjenje karta trosi 20w pa ce svaki singl slot hladnjak od stariji kartica da je ohladi.
 
uspeo sam za sad sa integrisanom i nekom koju sam imao ranije mislim da je 8800 (od hackintosha)....videcu samo stabilnost rada
hvala svima
 
Nazad
Vrh Dno