Šta je novo?

Frustracije u vezi sa MS i Windows telefonima - Recycle bin

Nisam ni ja video da nose Nexus, a retki su i čuli, realno.
Dobar deo od tih malobrojnih Nexus korisnika cine oni koji nemaju pojma sta znaci to Nexus i cist android a telefone su kupili jer su videli Samsung/LG logo na plastici :)

Kod WP uredjaja je bila takodje specificna situacija, bolje su se prodavali dok je ljude cepao nostal-fanbojizam za Nokiom (plus je vecina non-nexus androida tada bila trash, posebno low-end). Uz to u "stvaranju" Lumia tada je dosta ucestvovala Nokia ekipa sto je dalo dodatni pecat tim telefonima sto sada nije slucaj.

Sent from my D6503
 
Ne bih rekao da je ljude ceo nostal-fanbojizam. Moj cale je ranije dok su dumb telefoni bili aktuelni uvek hteo samo Nokiju da koristi - u stilu, sad imam Nokiju, zadovoljan sam, kupicu je opet. A za njega neko da kaze da je fanboj ili nostalgican prema Nokijama - njega boli uvo za firmom Nokia, on ne zna cak ni da je Nokia propala i da je prodata Microsoftu. Ti ljudi o kojima govoris su jednostavno koristili Symbian Nokia telefone (i s kojima su jos OSovima muckali), a onda su se ti telefoni poceli gasiti, i gledali su "Sta dalje? Aha, Nokia sad pravi ove telefone, hajde njega da uzmem, sigurno je dobar". I kraj.

Tj. jeste, bilo je i fanbojizma, ali ne u tolikoj meri, a Nokia nije nigde bila nestala, pa da ljudi budu nostalgicni. Po meni je takvo razmisljanje zdravorazumsko - kao kad mi neki majstor nesto popravi, pa ja zadovoljan uslugom, zapamtim broj u telefonu, i zovem ga posle opet. Pa bio bi duduk da ponovo iskusavam srecu sa nekim random likom. :D
 
Koje je onda tvoje objasnjenje sto je udeo sa 3-4%(WP) ovako drasticno opao (W10m na 0.x%)? A koliko videh i dalje je u padu.

U skladu sa tvojim ne bas najboljim poredjenjem - zovu korisnici druge majstore [emoji23] pa cak i nekadasnji prezadovoljni WP fanovi (tolero, pshnd i jos na desetine njih sa foruma).

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Dal je realno da još imate snage za ova glupa prepucavanja!
Jedan deo lumijaša se sprda, drugi deo se raspravlja.........a čemu sve to i još sa androidašima!

Čekaj HSV, pa sad ispade da civilizovan narod u evropi ne zna da ceni nadasve predobre nexuse ali zato su srbi prepoznali kvalitet!
Kad Evropljani ne nose lumije to je zato što znaju šta je đubre, a kad ne nose nexus to j zato što su neupućeni, jadni oni.
NE, to je stvar marketinga!
Pa kako su svjevremeno, pre dosta godina, jedan TEXACO, CASTOROL napravili bum sa auto uljima? Pa tako što nisi mogao da uđeš u bilo koji auto servis u svetu, bezinsku pumpu itd a da ne vidiš njihov poster ili kalendar. I dan danas ima njihovih reklama od pre 30-40godina na pojedinim mestima. A seća li se neko marlboro kauboja? Kakva je to reklama bila!
E to je ista priča sa mobilnim uređajima. Da nije samsunga ne bi bilo ni ovakvog uspeha androida. To je činjenica!
Da je samsung uzeo WM i izbacio android, obrnuta bi se situacija, jer masa, sigurno 80% ljudi na planeti, kupuje samsung brend a ne android aparat! Jer je samsung toliko jak da može google da baci na kolena, a to se googlu ne sviđa, pa izbacili nexus, pixel a polako će to uzeti maha, samo nešto im ne ide prodaja!

Pa samo ovde u Srbiji i ovakim zatucanim sredinama mogu da se razvijaju ovakve isprazne teme. A pitate li se zašto? Zato što tamo negde preko , gde imam inače brdo familije, ljudi ŽIVE ŽIVOT! A znate koliko ih zanima koji telefon nosim ja ili bilo ko drugi u njihovoj blizni...........ma budite realni!
Eventualno vlada znatizćelja kad ae pojavi nesćto HI END pa da vide šta je to i kakvu novinu donosi, al u hardverskom smislu, jer OS je već viđeno i ništa inovativno ne donosi prosečnom korisniku, sem pardon, našim voljenim penzionerima!

Sent from 640
 
Zasto se nerviras toliko "brt"? :)



Sent from my D6503
 
Kod WP uredjaja je bila takodje specificna situacija, bolje su se prodavali dok je ljude cepao nostal-fanbojizam za Nokiom
Ja sam tebi napisao odgovor na ovaj komentar, a on se odnosio na period dok je Nokia pravila Lumije, ne vidim zašto odjednom skačeš na nešto drugo. Tada je Nokia Lumije reklamirala čak i preko svojih dumb telefona. Dok sam imao Nokia Ashu 202, u Nokia Community forumu su hvalili Lumije (s pravom, a sa čime se i ti slažeš), a čak su ih preporučivali i kroz onaj svoj browser Nokia Xpress koji su kasnije ugasili.

U suštini govorim očigledno.

A ovo sa Windows 10 Mobile što je nešto što se odvija nekoliko godina kasnije u odnosu na ono iz mog prvog pasusa - to je druga priča, Microsoft je napravio niz poteza koji nam se ne sviđaju. Ako će time urnisati svoju platformu, da, biće mi malo krivo, a biću na nekom Androidu kojim bih opet verovatno biti zadovoljan. Šta je meni Microsoft da se ja nerviram oko njihovih ******skih poteza. Ja ću gledati u nekom trenutku šta ima u ponudi od Windows telefona, i ako se ništa ne bude pojavljivalo što meni paše - odo i ja.
 
Problem je sto je potreban "treci" OS i sto jaca konkurencija kaubojima iz Epla i Gugla a M$ to jednostavno nije na smartfon trzistu i to traje predugo, imaju najvise para a prakticno nista nisu uradili (osim sto su unistili Nokiu i taj skandinavski entuzijazam), to je sustina cele price :)

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Dakle slažemo se oko najbitnije stvari, i sad lepo da se izvalimo i gledamo šta će oni to da naprave. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Pa sta ce da naprave, preskupe Surface telefone sa jos zacenjenijim dodacima cija ce upotrebna vrednost biti ogranicena bar kroz 2 generacije, dakle castice Epl/Gugl kauboje sa jos 2-3 godine bahacenja kroz dominaciju trzistem :)

Prosecna vrednost smartfona na ovom forumu tesko da je preko 350€ (realno ispod 300€ ali ajfondzije budze prosek koji je u win threadovima 100-120€) i mi sad nesto kao cekamo nekakvu M$ Surface fon "revoluciju" gde ce onaj dock i smartfon kostati 1500$?! :)

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Napravice istu stvar kao sa onim HP Windows telefonima sa olovcicom pre 10 godina(nista). Tad ih je pojeo Sony Ericsson, a sad ce neko drugi. Izbacuju W10M alfe, bete, itd. nikako da izadje sredjena verzija, a zele da prodaju telefone od 900e. Nece da moze. Moraju da se vrate u low i mid segment, i to sa jeftinim telefonima(konkurentnim hw) i pod konac sredjenim os-om i onda da se prekrste i pomole da se to primi u narodu.
 
Slazem se sa encartom. Srbija je jedna od nekolicine preostalih zemalja gde se muskost, zenstvenost, pamet, status i mnogo drugih zivotnih aspekata meri time koji telefon imas ili koji brend "volis" (?)! U Srbiji nema reklama za android, ios ili windows mobile jer su njihovi tvorci shvatili koliki smo mi papci, pa taj posao radimo za njih besplatno jer moramo da opravdamo svoje kupovine (s platama od 200e) pa idemo okolo i pricamo na sav glas kako je najbolje bas to sto mi imamo. A "dobar" mobilni telefon se mora imati bez obzira na to koliko dugo ce se jesti pasteta da bi se isti otplatio kroz 3 godine ugovora telekomu.
 
Slazem se sa encartom. Srbija je jedna od nekolicine preostalih zemalja gde se muskost, zenstvenost, pamet, status i mnogo drugih zivotnih aspekata meri time koji telefon imas ili koji brend "volis" (?)! U Srbiji nema reklama za android, ios ili windows mobile jer su njihovi tvorci shvatili koliki smo mi papci, pa taj posao radimo za njih besplatno jer moramo da opravdamo svoje kupovine (s platama od 200e) pa idemo okolo i pricamo na sav glas kako je najbolje bas to sto mi imamo. A "dobar" mobilni telefon se mora imati bez obzira na to koliko dugo ce se jesti pasteta da bi se isti otplatio kroz 3 godine ugovora telekomu.

Tipična generalizacija , ja mogu da ti kažem isto tako da nijedan moj poznanik uopšte ne gleda na to tako i skoro nikog ne zanima ko kakav telefon ima. Bitno im je da radi ok ,ima solidnu kameru i slično. Ni reči o nekakvim brendovima .

Kako nema reklama za telefone ? Pa to su glavne reklame na tv-u , reklame za telefone i mobilne operatere koji nude određeni model.

Ovo je tehnički forum, priča se o telefonima i drugim uređajima, realni život je suprotnost .
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa encartom. Srbija je jedna od nekolicine preostalih zemalja gde se muskost, zenstvenost, pamet, status i mnogo drugih zivotnih aspekata meri time koji telefon imas ili koji brend "volis" (?)! U Srbiji nema reklama za android, ios ili windows mobile jer su njihovi tvorci shvatili koliki smo mi papci, pa taj posao radimo za njih besplatno jer moramo da opravdamo svoje kupovine (s platama od 200e) pa idemo okolo i pricamo na sav glas kako je najbolje bas to sto mi imamo. A "dobar" mobilni telefon se mora imati bez obzira na to koliko dugo ce se jesti pasteta da bi se isti otplatio kroz 3 godine ugovora telekomu.
Nosi u pravu a ako si u okrozenju gde se to gleda onda je to zaista tuzno...
Pinkove generacije, zvezde i ostala low iq masa me ne zanima niti sam ikada imao takve drugare pa i drugarice koje pate od Apple i Samsung sindroma..
Z2 nosim jos uvek, evo u zivotu nisam drzao telefon 15 meseci, ovo je prvi x i sam sebi se cudim.
Covek se menja, nekada mi je bilo bitno da na svakih 6 meseci promenim telefon, sada ne.
Sada se cak odlucujem na korak da se vratim na WP ali da ne prodam Z2, ne zato sto mislim da 950 ne moze da mi bude main telefon nego zato sto ne zelim da prodam nesto ispod cene, a takvo je stanje danas, stavis 150 i jave se par njih traze za 130 itd, f u c k. Offf [emoji90]
U kolekciji ima jedno 10 statih telefona, ne mogu i niti cu to ikada prodati, to su legende, a drugar ima pre 100 telefona, mahom neispravnih ali i jako retkih.
Meni nije problem da koristim wp i droid, niti volim jedno da uzdizem a drugo da ponizavam, svaka platforma i svaki model ima nesto sto je posebno.
 
Ja sam moje probleme sa 640DS (pisao u njenoj temi) privremeno rešio.

Ispao mi je u šefovom autu prošlog petka i otišao za Italiju.

Od tada nema restarta, nema problema, ali nema ni zvonjenja, uznemiravanja.

Milina jedna.
:D :D :D :D :D
:smash: :smash: :smash:
 
Slazem se sa encartom. Srbija je jedna od nekolicine preostalih zemalja gde se muskost, zenstvenost, pamet, status i mnogo drugih zivotnih aspekata meri time koji telefon imas ili koji brend "volis" (?)! U Srbiji nema reklama za android, ios ili windows mobile jer su njihovi tvorci shvatili koliki smo mi papci, pa taj posao radimo za njih besplatno jer moramo da opravdamo svoje kupovine (s platama od 200e) pa idemo okolo i pricamo na sav glas kako je najbolje bas to sto mi imamo. A "dobar" mobilni telefon se mora imati bez obzira na to koliko dugo ce se jesti pasteta da bi se isti otplatio kroz 3 godine ugovora telekomu.
Slazem se, taj "pasteta-telefon na rate snobizam" je na pocetku bio odlika Nokijasa a u poslednje vreme odredjenih Ajfondzija i Samsung Galaksi pozera.

Ali ne vidim kakve to veze ima sa temom? :)

Mi smo na IT forumu i polemisemo o OS-u koji je ocigledno inferioran u odnosu na konkurenciju (ma koliko da je vas 10-ak zadovoljno sa istim) a pojedinci ga slepo brane kao da su dali bubreg za takav uredjaj ili su otplatu samokreditirali hasanjem pastete u naredne 2 godine ;)

To me podseca na vlasnike fiata "sa neta", kupe brava ili punta (D) za neku sicu, cipuju ih i onda sledi put u stratosferu sa velicanjima inferiornih proizvoda u odnosu na nemacke, japanske masine :d

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Za mene si ti taj "vlasnik fiata" kad procitam sta sve ne napises u zelji da velicas ono sto mislis da je savrseno a daleko je od toga.
 
Za mene si ti vlasnik-predvodnik "cipovan Fiat dizlo" fan kluba ali sa 20-ak clanova, od kojih neki imaju vise naloga jer moraju i ovde (ponovo, posle perm. bana) da pokusaju da odbrane telefon/OS jerbo advokatura na mob.sv. forumu nije dovoljna [emoji23]

Mala ali "odabrana" ekipa koja grcevito brani nesto sto je 99.5% planete sa razlogom otpisalo ;)

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
A ti ces da nam otvoris oci?Mozes da pricas te pricice manje upucenima i matorcima(oni ti mozda i poveruju),nama ne,na svu srecu ;)
 
Tako je, w10m do konacne pobede! [emoji123]

Ipak ostaje "nejasno" (jasno je naravno nego se zayeb.) kako vas je preostalo samo 10-ak a savrsenstvo od OS-a/"ekosistema" je u pitanju [emoji23]

Sent from my D6503
 
Ma nije ni desetak,par nas i to je to .Svi presli na nexuse a i mi cemo kad skupimo pare ;)
Mirno spavaj ;)
 
Poslednja izmena:
Nexusi su ugaseni, poput Lumia.
Just sayin..
 
Zasto (samo) na Nexuse?
Pa situacija sa tim "savrsenim" w10m je toliko sjajna da su nekadasnji veliki WP fanovi (tolero, pshnd), posle toliko cekanja i tolerisanja M$ gluposti, presli na Huawei droide nize srednje klase?! [emoji23]

Moram priznati da me je zacudio njihov izbor posle WP ali eto.

Ni ja nemam Nexus niti cu ga kupiti u skorije vreme a fon koji koristim radi super i opravdava svaki evro ;)

Nexusi su ugaseni, poput Lumia.
Just sayin..

Da, i sada su tu jos bolji Pixeli sa cenama kao Samsung, Huawei flagship droidi a dosta su bolji od njih :)



Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Nexusi su ugaseni, poput Lumia.
Just sayin..
Sada ce skupljati mesecima za Pixele [emoji23] i onda velicanje do nebesa, moje je najbolje i te fore.. A statistika ide iskljucivo sa bencha, broje glave po temi, a obaveza je da stoji ono dole u potpisu: Ovo je poslao moj Nexus [emoji33]
ili ovo je posla Nexus a uskoro ako Bog da Pixel [emoji24] [emoji85]
 
Sada ce skupljati mesecima za Pixele [emoji23] i onda velicanje do nebesa, moje je najbolje i te fore.. A statistika ide iskljucivo sa bencha, broje glave po temi, a obaveza je da stoji ono dole u potpisu: Ovo je poslao moj Nexus [emoji33]
ili ovo je posla Nexus a uskoro ako Bog da Pixel [emoji24] [emoji85]
Eto,kazi ti dejane,posto koristis i android,u cemu je problem win Os-a ,pa citamo nebuloze kako je inferioran i slicno a doticni ne navode nista konkretno osim 99,5 % planete koja "zna " sta valja?
 
Fanboj nisam ni u sportu a pogotovu ne u necemu za sta dajem svoj novac i sto treba da koristi meni. That being said, ako mi nesto sto sam kupio ne radi kako treba necu se prepucavati sa nekim na forumu vec otici na mesto kupovine i vratiti uredjaj/zahtevati novi/povracaj novca. ALI, eh to ali, da ga nema trebalo bi ga izmisliti, meni lumia radi savrseno, baterija evo gura drugi radni dan i ima nesto ispod 20% tako da sad ide na punjenje jer petak je dan za metak xD Da li ce neko da mi poveruje u to sto kazem ili ne, zaista me ni najmanje ne streca. Ali me s druge, socioloske strane, brine to sto postoje odredjene podele medju ljudima a jako se da primetiti ovde na forumu. Kad neko ko ima android kaze da mu isti radi ok (nevezano da li kosta 100 ili 1000e) to je to, ne polemise se o tome - aksiom. Ako to isto kaze korisnik windowsa onda bude nagrdjen. Lumia 950 je pljuvana i pljuje se i dan danas, sto zbog cene sto zbog performansi. Windows sredjen u velikoj meri, telefon ima razumnu cenu, savrseno obavlja ono sto telefon treba da obavlja i na sve to ima jos mnogo aduta poput kamere koja je i dan danas top, i naravno continuuma. Onda dodje android sa 2-3x visom cenom i to je odmah najbolji telefon godine. Microsoft ugasi ime Lumia - MS propao. Google ugasi Nexus - to je pravi potez. Note 7 ti dodje kao zabrana prilaska, Samsung gasi Note liniju i menja necim drugim (zapravo istim samo drugo ime) - nikakav problem, pravi potez. Mi kojima windows os odgovara smo sami rekli da nam nisu jasni potezi MS-a i da jos ima da se radi na celoj prici i na sve to jos budemo popljuvani. Pa ko je tu fanboj? Ja sam se ponekad sprdam sa onim sto MS radi ali sam mrtav ozbiljan kad kazem da ne otpisujete windows. Mi vas ne teramo da volite windows vi nama ne nabijajte androide na nos. Pogotovu ne ove androide koji kostaju kao Sv. Petra kajgana. Vikend je, odmorite malo. Napijte se, povalite neku laku zensku, pobijte se sa nekim ko vam ide na zivce. A MS ce biti tu gde jeste i sledece godine da imate oko cega da se svadjate sa svojim virtuelnim prijateljima preko tapatoka i vocapa xD
 
Konkretno problem sa w10m znaci govorim o mobilnoj platformi su kao i pre app, sada je malo bolje stanje nego pre.
Win metro app bi trebale biti malo kompleksnije i otvorenije.
Sam OS je cist, nema bloata kao kod Androida i tako je od prvog dana.
Win uopsteno kao OS nema problema, sve se svelo na redovna azuriranja sistema i sve je veoma kvalitetno.
Postoje alternative ali na kompu jr po meni win nepre ebiv!

Meni nije bitno, evo i posto gase Lumia seriju ja sam u stanju da tu 950 furam dokle god traje podrska, to meni nije problem.
Ostaje mi jedino pitanje sta ce biti posle RS3 update-a, to mi je misterija i za telefone i pc.
 
@ imbaqq

Zadovoljan sam i ja kako radi L550 (konacno, posle skoro 10 meseci raspada). Ali to je sve, radi korektno ali se jasno vidi inferiornost OS-a i aplikacija i to je realnost koju malobrojni okoreli win fanovi ne mogu da prihvate :)

Zadovoljan sam i kako radi Win 7 na kompu ali isto tako sam svestan koliko je (mac) OS X stabilniji i bolji za posao npr.

Ali to sto sam zadovoljan kako rade ta 2 OS-a jednostavno ne znaci da su najbolji na svetu, daleko od toga.
Nigde tu nema razloga za hajp, isto tako sam se godinama cudio zasto se toliko hajpuju pocetne verzije androida i kako neko moze da koristi takav poluproizvod.
Takodje su mi i dalje cudna neka iOS ogranicenja.

Ali vreme leti i sve se menja.

Trenutna situacija je takva da je W10m klasican primer "treceg" OS-a koji je bezopasan po sve drskiju kauboj konkurenciju i ne znam kome takvo visegodisnje kilavo stanje win mobile-a moze da odgovara? Osim pomenutim "kaubojima".

Cuveni argument - "Ja sam prezadovoljan sa W10m, nikad vise lagdroid" nece doneti nista.






Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno