Šta je novo?

Frustracije u vezi sa MS i Windows telefonima - Recycle bin

Fanboj nisam ni u sportu a pogotovu ne u necemu za sta dajem svoj novac i sto treba da koristi meni. That being said, ako mi nesto sto sam kupio ne radi kako treba necu se prepucavati sa nekim na forumu vec otici na mesto kupovine i vratiti uredjaj/zahtevati novi/povracaj novca. ALI, eh to ali, da ga nema trebalo bi ga izmisliti, meni lumia radi savrseno, baterija evo gura drugi radni dan i ima nesto ispod 20% tako da sad ide na punjenje jer petak je dan za metak xD Da li ce neko da mi poveruje u to sto kazem ili ne, zaista me ni najmanje ne streca. Ali me s druge, socioloske strane, brine to sto postoje odredjene podele medju ljudima a jako se da primetiti ovde na forumu. Kad neko ko ima android kaze da mu isti radi ok (nevezano da li kosta 100 ili 1000e) to je to, ne polemise se o tome - aksiom. Ako to isto kaze korisnik windowsa onda bude nagrdjen. Lumia 950 je pljuvana i pljuje se i dan danas, sto zbog cene sto zbog performansi. Windows sredjen u velikoj meri, telefon ima razumnu cenu, savrseno obavlja ono sto telefon treba da obavlja i na sve to ima jos mnogo aduta poput kamere koja je i dan danas top, i naravno continuuma. Onda dodje android sa 2-3x visom cenom i to je odmah najbolji telefon godine. Microsoft ugasi ime Lumia - MS propao. Google ugasi Nexus - to je pravi potez. Note 7 ti dodje kao zabrana prilaska, Samsung gasi Note liniju i menja necim drugim (zapravo istim samo drugo ime) - nikakav problem, pravi potez. Mi kojima windows os odgovara smo sami rekli da nam nisu jasni potezi MS-a i da jos ima da se radi na celoj prici i na sve to jos budemo popljuvani. Pa ko je tu fanboj? Ja sam se ponekad sprdam sa onim sto MS radi ali sam mrtav ozbiljan kad kazem da ne otpisujete windows. Mi vas ne teramo da volite windows vi nama ne nabijajte androide na nos. Pogotovu ne ove androide koji kostaju kao Sv. Petra kajgana. Vikend je, odmorite malo. Napijte se, povalite neku laku zensku, pobijte se sa nekim ko vam ide na zivce. A MS ce biti tu gde jeste i sledece godine da imate oko cega da se svadjate sa svojim virtuelnim prijateljima preko tapatoka i vocapa xD

Gde je zamena za Lumiu? Svi ostali kad ugase, zamena je tu. Jadno je sto nema win uredjaja, sem starih
 
Vi niste normalni.
Ja u ovu temu više ne ulazim. Zabranio mi doktor.
 
Gde je zamena za Lumiu? Svi ostali kad ugase, zamena je tu. Jadno je sto nema win uredjaja, sem starih

A gde je zamena za Note ?

imbaqq kao i uvek sjajan post.. da covek stane i da se zamisli.
Pogotovu onaj deo - kad random korisnik Androida kaze "Samsung, LG, Xiaomi, Meizu, radi savrseno", to je aksiom, tu nema greske..
Ali ne daj Boze da tom istom random korisniku Androida padne saka neki Windows telefon i on taj telefon pohvali jer mu se dopada kako radi.
E tad ce Nexusovci i ostali reci da je fanboj, da je neznalica jer ne koristi ono sto koristi 80% svetske populacije.. kakvo razmisljanje.
 
A gde je zamena za Note ?

imbaqq kao i uvek sjajan post.. da covek stane i da se zamisli.
Pogotovu onaj deo - kad random korisnik Androida kaze "Samsung, LG, Xiaomi, Meizu, radi savrseno", to je aksiom, tu nema greske..
Ali ne daj Boze da tom istom random korisniku Androida padne saka neki Windows telefon i on taj telefon pohvali jer mu se dopada kako radi.
E tad ce Nexusovci i ostali reci da je fanboj, da je neznalica jer ne koristi ono sto koristi 80% svetske populacije.. kakvo razmisljanje.

Ne znam gde si procitao da je note serija ukinuta?
 
I ja bih vrlo rado da budem pacijent sa 950kom u džepu [emoji1]

Hsv vesla po starom običaju ignoriše odlične tekstove, nisam bio aktivan neko vreme ali ništa novo osim stare ispričane priče o propasti windowsa itd...

Soilent Green is People
 
Poslednja izmena:
Nema kreativnosti... Sve ispričano davnih dana...
 
Znaci ne verujem da je nastala cela tema o tome kako WOS ne valja, i pogotovo sto se vise i ne stavljaju neke cinjenice, nego sve je preslo u hronicno ubedjivanje korisnika drugih sistema da su WOS korisnici fanatici, kako treba da se batale 10ke i 8ice itd ... Rekao bih da vas "ne W10m korisnike" ne frustrira sam OS, nego clanovi foruma koji ga koriste... Sto je zalosno... :(
 
A šta je sa nama isfrustriranim korisnicima „WOS“a? :d

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Iskreno,osim par vas koje sam zapazio od kako sam se u martu registrovao na forum,u realnom zivotu jos ne sretoh ni jednog (is)frustriranog win phone korisnika a poznajem ih poprilican broj.
 
Eto, kod mene obrnuto. Niko koga lično znam, a da ima ili je imao uređaj sa W10m nije zadovoljan. Neki se još pate, neki su ih prodali, jedna ****** ga je razbila... krastavac... Možda su oko tebe sve biznis korisnici. :d

Ovima koji još furaju 8.1 kažu da je super. Jedino moje ženče ne može da dočeka januar da pređe u Vip, uzme novi tel. i frljne 520ku u kantu. :d

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Ja ni ne znam ikoga sa windows telefonom [emoji23]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Danas mene moj klinac od 9 godina pita koji ja telefon koristim. Kažem.ja MS640, a on će meni " što ne uzmeš 950 , zver od telefona"!. Ahahahahhahahaha
Inače i klinac, žena, ćerka i svi njihovi prijatelji koriste androide. Ja sam se iznenadio, pogotovo što nikad nismo pričali na tu temu.

Ipak kako ja njemu da dokažem da samo MS korisnici i njihovi protivnici imaju frustracije , kao što kaže ova tema!
Pa nikako, pustiću ga da odrasta i otkriva frustracije vezi drugih OS, kao npr što iphone ne može preko BT da razmenjuje podatke sa drugim uređajima( sem ako nema JB), pa kako eto neće da se poveže sa drugim slušalicama ako nisu od određenih proizvođača......pa kako androidi imaju brdo bloatwera, sem ako ih malo ne čačneš, pa kako i android i iOS imaju odličnu podršku i nadogradnje koje, naravno, u prvim iteracijama ne rade najsjajnije, ali nema veze, ispegla se to vremenom ili rutovanjima.......ali MSu to nije dozvoljeno, jer i najmanja greška se ne sme oprostiti.

I, onda smo došli do Nexusa,Plexusa ili čega već koje morate papreno platiti da bi bili oslobođeni raznog đubreta koji dolazi sa androidom! Ali to je OK u android svetu. U MS svetu nije dozvoljeno, mada , hallo, WP to i nema. Činjenica koja izaziva frustracije kod kokurencije. Kao i činjenica da, po samom priznanju ovde prisutnih, i modeli koji su se mučili s radom i imali brdo bagova su vremenom dobili ispravke i počeli da rade normalno a koštaju minimalno i vidi čuda i dalje imaju podršku i misli se i na njih. I to izaziva frustracije u suprotnom taboru, jer kod njih to nema. E izuzetak je iPhone koji radi u svom zatvorenom mikrokosmosu, i kad date pola godišnje prosečne plate u Srbiji za njega, onda su mu svi nedostaci oprošteni. Od savijanja, guljenja, nadogradnji sa bagovima, ograničenosti na isključivo njihove servise, plaćanja..............
Sve navedeno naravno ne izaziva nikakve frustracije.......e pa upravo suprotno, sve te frustracije korisnici iPhona i androida leče u ovoj temi.

Glupo mi je da nabijam postove piskarajući svaki čas, pa sam morao malo poduže ;)

Sent from 640
 
Neki ovde još žive u dobu ICSa. :)

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Šta bravo, ništa od toga što je rekao nije tačno,počevši od cene Nexusa pa nadalje. Em živi u prošlosti em je neinformisan.
 
Pa to ti je prosečan wp fanboj, živi u eri ics ili kao većina u eri gb-a.

Sent from my Nexus 5X
 
Pa to ti je prosečan wp fanboj, živi u eri ics ili kao većina u eri gb-a.

Sent from my Nexus 5X
Veruj mi da sam i ja slično mislio dok sam koristio Win pošto zadnji drndroid bio 4.1 sa kojim sam se družio, a svi znamo kako je tada bilo sa nekim proizvođačima. Sad tek vidim koliko je sve napredovalo. :d

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Poslednja izmena:
Veruj mi da sam i ja slično mislio dok sam koristio Win pošto zadnji drndroid bio 4.1 sa kojim sam se družio, a svi znamo kako je tada bilo sa nekim proizvođačima. Sad tek vidim koliko je sve napredovalo. :d

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
Kada zivis odsecen od trenutnih mobilnih trendova jer si na sistemu koji ne dobija nista, onda sam sebe ubedjujes u svasta. Kao npr ova trojica koji svaki dan napisu bar pet tldr postova o androidu, sa svojih 3 dupla naloga. Nazalost i da hoce nemaju sta da pisu o windowsu jer je muerto, pa onda pisu o androidu i iOs-u

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kao i uvek to su samo km-ski postovi sa praznom M$ advokaturom, vrdanjem, karikiranjem, kuknjavom o nekoj nepravdi i zaveri protiv savrsenog M$-a, opsti kalimero-gari stajl :d

Encarta pominje da se frustrirani vlasnici ios/droid uredjaja istresaju u ovoj temi?![emoji23]

A "zaboravlja" talas opste kuknjave, zalbi i ocajnih review-a w10m cak i kada su L950 u pitanju jer hardver nema veze sa tim vec raspad beta softver koji je mesecima bezuspesno krpljen.

Dakle silni meseci raspada w10m sistema i to svako objektivan ko ima winfon dobro zna.

Sada rade dobro a skoro 10 meseci su radili ocajno, zato i beze ljudi sa win-a sto se vidi i globalno a i na ovom forumu ;)

Za ovih 10 meseci upotrebe odgovorno tvrdim da nikada nisam koristio bagovitiji os koji se toliko raspadao.
Na desetine zakucavanja, random restarta i zamrzavanja, na stotine bagova, od sitnih ("lakooprostivih") do katastrofalnih a na kraju i mnogo HR-a, reinstall, jednom recju gubljenje vremena zbog nesposobnosti MS-a.

Za to vreme broj problema sa androidom koji koristim - NULA (0 zamrzavanja-zapucavanja, nijedan restart niti potreba za HR-om i tako vec 15 meseci)

Dakle opsti horor.
Naravno ubedjivali su me da trolujem-lazem?!, da imam neispravan fon, da se to njima ne desava a prostim guglanjem sam nasao brdo korisnika sa istim problemima koje su imali i pshnd i jos neki clanovi.

Da bi na kraju 2 dobra apdejta eliminisala najveci deo problema pa sam OS radi dosta bolje, verovatno su nekako popravili taj "neispravan hardver" pa vise "ne lazem i ne trolujem" :)

Dakle SADA, radi prihvatljivo i to je ok ali ne menja cinjenicu da se radi o drugorazrednom OS-u sa cesto trecerazrednim aplikacijama, to retko ko hoce da tolerise u 2016. pa im zato i broj korisnika opada.

Naravno uvek ce biti i onih kojima je to dovoljno, super, vrh, nikadviselagroid! itd ali ce na kraju korisnici i trziste dati konacnu "presudu".



Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Bravo se odnosilo na ovo.Kao sto se vidi,lecenje frustracija se nastavlja...
Srećom, još ih nemam. Kad ih bude saznaćete, ne brini. :d
Pisao sam već o nekim glupostima, ali je to ništa kad se uporedi sa W10m.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Samo se vi tešite!
Koji deo za iPhone nije tačan? Nemoj da navodim i citiram postove iz tema o iPhone 6 na primer? Da li treba da navodim da sam posedovao šesticu i da imam iPad Pro 13"! Mislim oko 2000€ je OVAJ dao a ne razume se u ta čuda!
Koja je to era?
Isto važi i za androide, imam ih u kući više komada na lolipopu, i da bi bili čisti ili moram da kupim nexus ili pixel ili da ih rutnem i tako dalje. Znači moram da platim više da bih imao čist android! Na WP toga nema, i onaj od 50 i onaj od 350€ dolaze sa istim čistim OS!
Koji deo je tu neistina?
Jel treba da navodim postove android korisnika kako im aparati laguju,kako na M ne radi sve savršeno, kako vas je brdo rutovalo da bi dobilo ono što želi! A da ne spominjem probleme i frustracije sa androidima od 500-600€! WTF!
Ili sam i to istripovao? Ako jesam, onda Vi pišete po forumu neistine u temama za androide i dovodite članove u zabludu!

Ali nije ni bitno, važno da ste pljucnuli po tridesetak karaktera, upisali još jedan post!
Mi iz FUNBOY kluba bar priznajemo da nam se pojavi žuta mrlja na ekranu, telefoni su plastikaneri, radimo soft i hard reset, oće neka app da se ugasi u toku rada itd!
Ali očigledno da to više vas frustrira nego Vas!

Ne postoji drugi razlog zašto bi inače posećivali i pisali u temama ako ste zadovoljni svojim veličanstvom androidom!

Sent from 640
 
Dakle silni meseci raspada w10m sistema i to svako objektivan ko ima winfon dobro zna.
Za ovih 10 meseci upotrebe odgovorno tvrdim da nikada nisam koristio bagovitiji os koji se toliko raspadao.
Na desetine zakucavanja, random restarta i zamrzavanja, na stotine bagova, od sitnih ("lakooprostivih") do katastrofalnih a na kraju i mnogo HR-a, reinstall, jednom recju gubljenje vremena zbog nesposobnosti MS-a.

Za to vreme broj problema sa androidom koji koristim - NULA (0 zamrzavanja-zapucavanja, nijedan restart niti potreba za HR-om i tako vec 15 meseci)
Naravno da je ovo NETACNO(da ne upotrebim gori izraz).Ali dobro,navikli smo na mlacenja prazne slame .Mesecima ista prica od istih ljudi.
 
Nisam ni ocekivao da glavni winbot (sa sumnjivim nalogom) prihvati realnost :)

Sent from my D6503
 
Isto važi i za androide, imam ih u kući više komada na lolipopu, i da bi bili čisti ili moram da kupim nexus ili pixel ili da ih rutnem i tako dalje. Znači moram da platim više da bih imao čist android! Na WP toga nema, i onaj od 50 i onaj od 350€ dolaze sa istim čistim OS!
Koji deo je tu neistina?


Sent from 640
Pa evo opet nisi u pravu. Mislim ti tvrdiš nešto a nemaš pojma.
Nexus je uvek jeftiniji od konkurencije, i ne moraš da platiš više, nego da platiš manje.



Sent from my Nexus 5X
 
Ahahahaha! Pa ovo su takve smejurije od postova da je to neverovatno. Šta ste se bre zalepili za te Nexuse više? Kakav crni čist Android? Pa ni Nexusi, a još manje Pixeli, nemaju 100% čist Android već Googleov pristup „čistom“ Androidu. Meni se takav Android nikada nije sviđao, a da ne pričam o nedostatku nekih funkcija... Evo čistog primera što ja na P9 lite imam neke funkcije na 6.0 koje su ovi tek sad u 7.0 i 7.1 implementirali (fingerprint gestures, odgovaranje na poruke preko „roletne“ i sl.). Zbog par Nexus fanatika smo svi strpani u taj tabor...

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kopiras jednog politicara,ostavi te niske udarce za neke druge ;)
Mani se politike na ovom forumu.
Tvoj nacin winbotovanja previse podseca na jednog visestruko banovanog ms zilota koji je takodje iz Ar, slucajnost?

Nisu to niski udarci nego istina koja boli okorele ms/win fanboje, ocigledno mnogo ;)



Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
@telep
Koliko košta novi Nexus 6 i šta ako neko u ovoj zemlji neće da da preko 200€ za aparat!?
Znači osuđen je na android sa užasnim TW na samsungu ili punom razniraznih pre instaliranih gluposti!

Uglavnom, kad neko na android temama traži savet oko kupovine androida, tu je uglavnom savet tipa " dodaj još malo za nexus, ili kupi pa rutuj".

Molio bih da ne vadite deo po deo iz mojih postova nego da govorite u globalu, to je poštenije. Još mi niste dali odgovore na moja pitanja?
Ako je Android OS u stvari Nexus i Pixel onda a ostali su klonovi, onda tu nema šta mnogo da se raspravlja, pošto su isti na nivou statističke greške ( koju google još nije i neće o javiti) u prodaji androida!
Stvari se valjda gledaju globalno, a tu su i samsunzi, LG, sony, alcatel, razni kinezi.....a što se tiče WP tu su samo MS modeli!
Ajde da vidimo gde sad grešim pa da nastavimo dalje!
Ako treba krenuću i sa citatima, nije problem!

Mada mislim da je bolje da odete u svoj tabor i sem uopštenog odgovora na sve probleme "Kupi Nexus" da pomognete svojim saborcima da se izbore sa problemima na jeftinijim aparatima. Jer ne bi valjda imali na hiljade postova u temama ako je sve OK!

Sent from 640
 
Nazad
Vrh Dno