Šta je novo?

Frustracije u vezi sa MS i Windows telefonima - Recycle bin

Slažem se, čudno. Ali isto tako mi je čudno da su neke radile bez problema a neki muku mučili. Zato sam govorio ili HW problem, što očigledno sad nije, ili možda neka app ili neko konkretno podešavanje koje je pravilo problem. Glupo jeste što je kod W to mnogo teže da se otkrije pa se bavimo ovakvim nagađanjima uglavnom.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Nemate iste aplikacije, a verovatno svako od vas drugačije shvata izraz "radi bez problema". Neko očekuje da nema loading, resume niti pucanje app, dok neko drugi smatra da je to OK ponašanje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Slažem se, čudno. Ali isto tako mi je čudno da su neke radile bez problema a neki muku mučili. Zato sam govorio ili HW problem, što očigledno sad nije, ili možda neka app ili neko konkretno podešavanje koje je pravilo problem. Glupo jeste što je kod W to mnogo teže da se otkrije pa se bavimo ovakvim nagađanjima uglavnom.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
Ne znam... Ja sam baš, baš stoka sa korišćenjem telefona i uspem i ovog jadnička da pomalo ušlogiram iako ima octa-core i 2GB RAM. Možda sam jednostavno više tražio nego što je W10m mogao tog momenta da pruži. :(

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Mene cudi to sto, eto nakon i tih x meseci koliko je trebalo da se ti problemi otklone, i dalje se govori negativno kao da nista nije uradjeno i sredjeno, kao da su problemi i dalje tu. Ok, trebalo im je vremena da im dodje iz dupeta u glavu, stoji, ali ako su vec sredili ajde da se ne vracamo vise na to, dovoljno je reci da treba biti oprezan pri kupovini windows telefona i to je to a ne pricati gluposti kako ce sledeci update garantovano nesto zeznuti. To ljudima salje poruku "ne kupujte jer ce vremenom biti samo gore" a u stvari je obrnuto, sto se vidi i iz vaseg primera. Trebalo je vremena ali je operacija uspela. I da se ne lazemo, MS i dalje aktivno radi na unapredjivanju sistema, na mesecnom nivou barem, a android telefon kad dobije apdejt to je kao poklon za 10 godina rada u firmi. Bar imamo iluziju da se MS brine o nama :D
 
Meni nije jasno ko i dalje veruje da ce wp biti bolji. Obzirom da zivim u Nemackoj, mogu da primetim koliko wp kaska za svima ostalima. Jedan najbanalniji moguci primer, bila je neka shoping nedelja, gde uz odredjenu aplikaciju mozete da ostvarite 20% popusta u prodavnicama. Pogadjate, windows niko nije spomenuo ni u snovima kao mogucu platformu na kojoj bi ta aplikacija mogla da radi. To je samo jedna nevazna aplikacija ali probajte da nadjete najnoviju aplikaciju za gradski prevoz, banku, e-placanje racuna, manje vise sve ono sto olaksava zivot i zasta su prevashodno smarphoni i namenjeni. I onda mi dodje ovde neko i kaze sta to ima android a nema windows, pa za pocetak realnu upotrebljivost sistema. Verovao sam u windows, nadao se da ce biti bolji ali sada je potpuno jasno da od toga nema nista.
 
Ne moras da budes u Nemackoj da bi to iskusio.. to je cinjenica, nazalost.
 
Yooyo je to lepo objasnio, mada kad ja napišem da "meni radi", to upravo to znači, kao što svaku nepravilnost, "meni ne radi", prijavim i objasnim zašto možda ne radi...
Kao L550 i facebook.
 
Hejt koji ljudi imaju prema wp se bazira ili na tome sto nisu probali, ili su cackali neki jeftin model.
Npr, skoro sam imao 650 i izludjivao me je taj tel.
Pre toga htc m9, nexus 5x i sony z3.
Uzeo sam 950 xl uz gomilu predrasuda i odusevio se.
Za nekoga ko ne robuje stotinama app, vec klasicno korioscenje kao i vecina - drustvene mreze, mesindzeri, net, snimanje, slikanje... perfektan telefon
 
Upravo o tome pricam, o klasicnom koriscenju telefona. Ako si ogranicen na koriscenje osnovnih aplikacija, koje uz to rade bagovito, onda si na mrtvoj platformi i taj sistem nikako ne moze da bude perfektan u 2016 . godini. Pa ja ne mogu da ispratim promene u gradskom saobracaju preko aplikacije nego moram da idem na internet sajt. Internet pretrazivac je vec posebna prica, ko god je smislio da imas samo back a ne forward dugme bi trebao da bude osudjen da dozivotno mora da klikce samo na back. Mailovi su mi vezani za Gmail, to radi toliko lose da je uzaludno trositi reci, zbog toga sam kupio aplikaciju koja je radila odlicno, imao sam instant obavestenja o pristizanju mailova (na gmail) ali windows store radi po principu, dobijes update, brisemo ti placene aplikacije, katastrofa, na kraju je developer odustao od aplikacije jer nije vise imao snage da odgovara na hiljade mailova zasto im placena aplikacija vise ne radi. Dakle, ja sam jedan sasvim prosecan korisnik, nisam zaludjen kamerama, brzinama i tim stvarima ali me je WP toliko ogranicavao da sam odlucio da se vratim na android. Na stranu sto je Lumia 730 verovatno jedna od najlosijih sa gomilom restarta, zakucavanja i tako tih stvari. I jos, postavi 950xl kao njihov premium model pored premium modela bilo kog top proizvodjaca i sve ce ti se samo kasti.
 
Da ti ne stajem na muku ako imas problem...Kod mene ne postoji. Npr na 730 koju sam ja koristio, pa posle brat apsolutno nikakav prob. Na 640 nikakav problem...
650 je vec bio mucenje, preslab hardware.
950 xl je izasao negde kada i M9, koji sam imao.
Ako zanemarimo dizajn i materijale, sto je kategorija koja pada u vodu kada se koriste futrole itd...Lumija je mnoogooo bolji telefon. Kvalitet razgovora, ekrana, kamere...
 
Da sam ja MS ukinuo bih svu mogucu podrsku i onesposobio sve konekcije ka guglu i eplu. Iz jednostavne reciprocnosti. Vidis, ti se sad zalis na windows jer gugl nece da napravi aplikaciju za svoje servise za konkurentsku platformu. Naravno da MS nije zlatan i da ima jos da se radi na OSu ali ovakve stvari kao razlog pljuvanja OSa su meni idi*tizam, bez namere da te uvredim. Pljuj gugl koji nece da napravi aplikacije a ne MS. Pa nije android uspeo zbog ne znam cega vec zbog toga sto su preplavili trziste ponudom pa kad ti se na svakom cosku servira android naravno da ces ga u nekom trenutku i kupiti. A kad su preplavili trziste logicno je da su i programeri usli u taj brod. No valjda ce ubogi MS shvatiti vise sta mora da uradi i to i uraditi, a ne ovako da skakuce na jednoj nozi u krug, pokusavajuci da se trka vezanih ociju.
 
ali windows store radi po principu, dobijes update, brisemo ti placene aplikacije, katastrofa, na kraju je developer odustao od aplikacije jer nije vise imao snage da odgovara na hiljade mailova zasto im placena aplikacija vise ne radi.
Kad se to desavalo?Koristim win telefone skoro godinu dana i sve placene aplikacije su mi se vracale posle prelaska sa jednog na drugi telefon ili posle update-a ili hard reseta.
 
Kakva zamena teze, Bože dragi!

Čovek priča o integrisanoj mail aplikaciji koja katastrofalno radi, aplikaciji koju je kupio i koja je RADILA odlično, i na kraju programer digao ruke od nje zbog MS-a, ne zbog gugla.

Odmah na početku, gugleta ne mirišem 'opšte, ne koristim i nemam nameru. Ali da ga pljujem jer neće da izbacuje aplikacije za winmob, winphone, simbijan, gameboy i moju mikrotalasnu???? Neće, brate. Može im se. Evo, ja pljujem MS što ne izbaci Word za Debian 3.0.1. Peeezde.

Zamena teze je ova:

Mercedes izbacio novu A klasu sa četvrtastim točkovima, kupili ga par hiljada i ni Pirelli ni Bridgestone neće da prodaju gume za njega. I ja treba da pljujem njih ili Mercedes??? Ili da stavim prst na čelo i da se zapitam "Koj' ćeš moj u neriljano?!?!?"
 
Mene eto zanima šta to katastrofalno radi u integrisanom outlooku?
Imam dva naloga i sve radi normalno, sinhronizuje, otvara, šalje......

Sent from 640
 
Meni je radio gmail bez problema, dok sam imao Lumiu, nisam imao primedbu na to.
 
Nisam ja pljuvao ms zato sto nema podrsku za gmail, mada i ios je drugi tabor pa radi savrseno. Pljujem ga zato sto nisu uspeli najbitniju stvar da rese a to je da ti aplikacije koje si kupio ostanu kupljene. A developer je odustao zbog odnosa MS prema developerima. Ako to ne zelite da vidite onda ne mogu da vam pomognem. To nije nikakva zamena teza , nego cista istina, kao neko ko je koristio wp dve godine, osetio sam na svojoj kozi nekoliko puta, pre nego sto sam odlucio da ih prepustim dnu ka kome srljaju vrtoglavo. PA najobicniji skype, koji je njihova aplikacija, dakle MS, radi bolje na Iphone-u i na Androidu, zar to nije sramota? O bilo kojoj novoj aplikaciji je smesno i govoriti, nema ih. Meni je ekran na Iphonu i S7 daleko lepsi nego L950, slike sa S7 i Iphone mi takodje deluju bolje, mada mi je to nevazna stvar.
 
Netacno,vec rekoh,sve kupljene aplikacije su mi tu,mozda je tako bilo pre 5 godina...tada nisam koristio win phone pa ne znam.
 
@tefterilo
Nikad, ali kategorički nikad nisam izgubio kupljenu aplikaciju, koju sa istim nalogom mogu koristiti na maksimalno 10 uređaja, odnosno sa drugim nalogom, ali moram da ih povežem.
Primer, myTube je kupljen, a ja je imam na hp desktopu, asusu(x2) laptopu i na L820, L950, L550.
Možda si mislio na ovaj problem, koji jeste postojao, ali ne sa plaćenim, već sa "privremeno" besplatim, a ti je uzeo sa marketa za free, a posle nije dao da ti instalira...
To jeste bila zbrka, ali je i ona rešena, tako da sve što sam kupio i nabavio za free imam na svim uređajima i uvek vidljivo na nalogu...
 
Netacno,vec rekoh,sve kupljene aplikacije su mi tu,mozda je tako bilo pre 5 godina...tada nisam koristio win phone pa ne znam.
Ja sam pisao da sam još na 8.1 imao kupljen myTube na akciji. Svi koji su ga kupili na akciji ili skinuli dok je bio besplatan preko onih dealova su posle par apdejtova popu*ili i prebačeni su bili na free verziju. Sa Facebook Page managerom koji sam pazario po full ceni mi se to nije desilo.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Ta zezancija jeste bila vezana za myTube, a i tu ima razlog... No nema veze...
 
Da sam ja MS ukinuo bih svu mogucu podrsku i onesposobio sve konekcije ka guglu i eplu. Iz jednostavne reciprocnosti. Vidis, ti se sad zalis na windows jer gugl nece da napravi aplikaciju za svoje servise za konkurentsku platformu. Naravno da MS nije zlatan i da ima jos da se radi na OSu ali ovakve stvari kao razlog pljuvanja OSa su meni idi*tizam, bez namere da te uvredim. Pljuj gugl koji nece da napravi aplikacije a ne MS. Pa nije android uspeo zbog ne znam cega vec zbog toga sto su preplavili trziste ponudom pa kad ti se na svakom cosku servira android naravno da ces ga u nekom trenutku i kupiti. A kad su preplavili trziste logicno je da su i programeri usli u taj brod. No valjda ce ubogi MS shvatiti vise sta mora da uradi i to i uraditi, a ne ovako da skakuce na jednoj nozi u krug, pokusavajuci da se trka vezanih ociju.

Nisi cuo za MS kampanju protiv Googlea "Don't get scroogled"? https://en.wikipedia.org/wiki/Scroogled
Kako neko posle takve kampanje moze da ocekuje da ce Google da podrzi MS telefone?
 
Poslednja izmena:
Ne, nisam. Do pre mesec ipo sam koristio Nokia 2710 (sa izuzetkom u periodu mart-april ove godine) tako da nisam bio u tim vodama niti sam sad. Pogotovu mi nema logike da pokrenu takvu kampanju a prave aplikacije za android. MS je zaista fascinantan :D
 
@yooyo
Bilo je takvih stvari pre, posle, obostrano, jednostrano... I uvek će toga biti, samo ne razumem kakve to veze ima sa krajnjim korisnikom?!
To što google "ima pravo" da vraća udarac, ne vraća ms-u, već tebi i meni.
Jedino vidim, gogi kleca pred voćkom, za njih ima sve da naprave... Baš sve!
I to opet ne opravdava ni jedne ni druge...
Evo, ja imam google nalog, uvek koristim google za pretraživanje...
Opet... Najviše koristim ms, a imam i android i službeni ios.
 
U toj kampanji su otvoreno napadali Google optuzujuci ih da monetizuju privatne podatke korisnika, a danas to isto pokusavaju da urade sa W10. Doduse, ta kampanja je krenula u vreme Balmera. Nadela je pametniji lik i ne pada mu napamet da ide u sukob sa drugim IT gigantima.
 
Sasvim svejedno, svi imaju isti cilj, a opet... Sve se to lomi na nama, krajnjim korisnicima...
Zašto "ja" ne bi imao mogućnost da instaliram hrome pretraživač, a da pri tom ne moram biti (recimo) ios korisnik...
Mislim da je do skora bila googlova, jedna aplikacija, koja je zapravo bila "usmeren" postojeći pretraživač.
Sad ni nje više nema...
Na stranu svi njihovi nesporazumi, ja samo želim izbor, koji ću doneti sam, a ne da mi ga neko silom nametne...
Evo... Zašto bi ja na S6 imao G+, ako to ne želim ili obratno...
I sad... Toliko toga ne povezanog napisah, S6!!! Dobio sam ga na poklon (nov), sasvim lepo radi... Dali će taj uređaj dobiti novi os?
Dobio sam ga od jedne mušterije, njegova firma je uzela nove uređaje, a taj sam ga dobio na poklon, kao zaslugu...
 
Poslednja izmena:
Čudne se tu stvari dešavaju.
Evo ja sad na tabletu, dual OS, kad sam pokrenuo W10, nema app koja je zaštucala, ni FB, ni instagram, tubecast, ma sve ono što imam na WM na lumiji. Jeste druga arhitektura i više ram memorije, ali sve radi, čak sam i bio malo skeptičan. A na WM Fb i Mesendzer dok se pokrenu......znači tu nešto ne štima debelo u prilagođavanju aplikacija sistemu.
Ali i Windows i android su pri prvom pokretanju krenuli u ažuriranja svega i svačega. I ako je android došao skoro čist, ali krenula instaliranja play ovo, play ono....da pokrenem jednu igricu morao sam brdo nekih google servisa da instaliram. A na windowsu pro instalaciji istih igara sam samo udario X i instalacija se nastavila ( jer i on traži servise za Xbox itd).


Sent from 640
 
Ovde sve mudraci koji su probali 1 OS a pljuju po drugima. Nemate vi pojma o zivotu
 
Nazad
Vrh Dno