Šta je novo?

G3258 zameniti ili ne?

Radule90

Poštovan
Učlanjen(a)
14.02.2016
Poruke
26
Poena
54
Imam Intel G3258 klokovan na 4.2ghz i Z97 anniversary maticnu, razmisljam da promenim pa gledam neki i5 komplet da uzmem. E sad, nisam pri parama pa jurim polovno. Da li neko ima neki savet koju plocu i proc bi mogao da sastavim u cenovnom rangu 150-180e da valja. Gledao sam po netu nesto, ali me interesuje da li neko ovde ima neki predlog sta da radim.
 
Za šta koristiš komp?
Ako ćeš da menjaš, prodaj G3258 i vijaj polovan i5-4460.
 
Za šta koristiš komp?
Ako ćeš da menjaš, prodaj G3258 i vijaj polovan i5-4460.

Pa koristim ga najvise za igrice, zato i gledam da uzmem i5. Nije ovaj proc los za gejming, ali nije to to. :D A bas sam gledao taj i5 4460, al' nema ga jos u ponudi medju polovnjacima, tj ima jedan ili dva komada sto sam video, i to ljudi traze oko 150e, dok je nov 160e. Ne znam koliko je pametno da prodam ovo moje i uzmem neki i5 2500k ili slicno, za 1155soket, video sam da mogu da se nadju ispod 100e slicni procesori, i mislim da moze i neka fina ploca da se nadje za 50ak evra. Zato se i raspitujem sta mi je ciniti, ja bi najradije uzeo neki proc za 1150 soket i zadrzao ovu plocu, ali besparica ne dozvoljava taj luksuz. :)
 
Nemoj nikako da se ides unazad na 1155 soket kad vec imas Z97 plocu. Nov i5 4670K imas za 210e i po meni to ti je mnogo bolja opcija nego i5 4460. i5 2500K ces tesko da nadjes ispod 140e
 
Nemoj nikako da se ides unazad na 1155 soket kad vec imas Z97 plocu. Nov i5 4670K imas za 210e i po meni to ti je mnogo bolja opcija nego i5 4460. i5 2500K ces tesko da nadjes ispod 140e

Kad bolje razmislim tako cu i da uradim, samo necu 4670k vec 4460, jeftinije mi je, a i mislim da mi ne treba nista bolje od toga za sada. Hvala na savetu. :)
 
Uzmes najjeftiniji i5 4xxx, pa u buducnosti kada i ako zatreba bocnes neki i7 4xxxK.
 
4460 je potpuni sweet spot, pre neki dan sam za relativno sitne pare uzeo I7-4770K i jedino što sam primetio kao razliku je da se greje kao nenormalan sa stock kulerom. Tako da za vikend ide nazad na oglase. Kome treba za neki lagan rad/gejming nema nikakve potrebe da se zamlaćuje oko hlađenja istog. A te cene 2500(K) nisu ni za komentarisanje, 50-70 EUR-a puna kapa za to. Kad bude neke preke potrebe za prelazak na I7-4xxx biće ih taman za adekvatnu cenu.
 
4460 je potpuni sweet spot, pre neki dan sam za relativno sitne pare uzeo I7-4770K i jedino što sam primetio kao razliku je da se greje kao nenormalan sa stock kulerom. Tako da za vikend ide nazad na oglase. Kome treba za neki lagan rad/gejming nema nikakve potrebe da se zamlaćuje oko hlađenja istog. A te cene 2500(K) nisu ni za komentarisanje, 50-70 EUR-a puna kapa za to. Kad bude neke preke potrebe za prelazak na I7-4xxx biće ih taman za adekvatnu cenu.

To jeste, traze ljudi za i5 2400 oko 100e, a za 2500k oko 140e, a nasao sam nov i5 4460 za 152e. Cene su inace u poslednje vreme skocile umesto da opadaju, ja kad okacim oglas i stavim realnu cenu, ljudi me pitaju da li je ispravno...
 
4460 je potpuni sweet spot, pre neki dan sam za relativno sitne pare uzeo I7-4770K i jedino što sam primetio kao razliku je da se greje kao nenormalan sa stock kulerom. Tako da za vikend ide nazad na oglase. Kome treba za neki lagan rad/gejming nema nikakve potrebe da se zamlaćuje oko hlađenja istog. A te cene 2500(K) nisu ni za komentarisanje, 50-70 EUR-a puna kapa za to...

Znači,ti ćes verovatno prodavati taj 4770k za 140-150€? :trust:
 
Prodaću ga za koliko mogu. ;)

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
Imam Intel G3258 klokovan na 4.2ghz i Z97 anniversary maticnu, razmisljam da promenim pa gledam neki i5 komplet da uzmem. E sad, nisam pri parama pa jurim polovno. Da li neko ima neki savet koju plocu i proc bi mogao da sastavim u cenovnom rangu 150-180e da valja. Gledao sam po netu nesto, ali me interesuje da li neko ovde ima neki predlog sta da radim.

Za igre neces imati neke preterane velike razlike. Zameni kartu ili ram bolje.
 
i3 nije nista bolji od klokovanog G3258.
 
Tamo gde se ceni vise od 2 jezgra jeste bolji.

Xperia Z2
 
Zato što ima HT, tj. po potrebi može da radi 4 posla istovremeno :D Ima AVX 2, i neki modeli (43xx) imaju 1MB keš memorije više. Po mom mišljenju je bolje ići na i3 ako je novac bitna stavka i ako je grafička iz niže ili srednje klase (do GTX 960/R9 380X), pošto je razlika u igrama u odnosu na i5 mala ili nikakva.
 
Ja planiram da ga uzmem,da se malo poigram snjim,zato sam i bacio xeona na dobos :D
 
G32xx nema ni avx1. Zamena quad xeona za g32xx je najblaže rečeno pogrešan potez.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ne. Vec se zeznuo sto je otisao na G3258 umesto na neki Athlon 860K komplet.
Lepo sada neki najjeftiniji i5 4xxx za 150-160 evra i da peva...





Za gaming je i3 neuporedivo bolji.

Imam jedno pitanje posto vidim da se razumes dosta vise od mene :) Ovaj moj g3258 je bio klokovan na 4.4ghz i radio normalno, dok drugar nije mogao njegov da klokuje na 4.4ghz vec je max bio 4.2ghz. Da li je to los proc ili zavisi od proca do proca? :)
 
Zavisi od procesora do procesora, maticna ploca ima mali uticaj, hladjenje donekle, eto da bude adekvatno. Zove se jelte "silikonska lutrija". Mozes dobiti ili nabaviti odlcian primerak koji ide na 5GHz sa dosta malim naponom, ili da dobijes krsinu kao tvoj drug koji se muci da ostvari 4,2GHz sa ne znam ti kolikim naponom, mada to je bas extreman primer.
 
Zavisi od procesora do procesora, maticna ploca ima mali uticaj, hladjenje donekle, eto da bude adekvatno. Zove se jelte "silikonska lutrija". Mozes dobiti ili nabaviti odlcian primerak koji ide na 5GHz sa dosta malim naponom, ili da dobijes krsinu kao tvoj drug koji se muci da ostvari 4,2GHz sa ne znam ti kolikim naponom, mada to je bas extreman primer.

To me je bas interesovalo. Od skoro sam poceo da se zanimam sa klokovanjem. :) Svaka informacija je dobro dosla. :)
 
Ovo što se dešava sa cenama procesora je baš čudno.

Sad gledam po starim porukama, svoj i3-4150 sam kupio septembra 2014. za 60€, nov, izvađen iz neke HP mašine, gde je ubačen i5 umesto njega.

Sasvim sam zadovoljan, meni odlično radi, ali je malo čudno da skoro dve godine kasnije mogu verovatno bez problema da ga prodam za isti novac.
 
^

Nije to nista, ljudi prodaju Thuban-e za 140-150€...
 
Ovo što se dešava sa cenama procesora je baš čudno.

Sad gledam po starim porukama, svoj i3-4150 sam kupio septembra 2014. za 60€, nov, izvađen iz neke HP mašine, gde je ubačen i5 umesto njega.

Sasvim sam zadovoljan, meni odlično radi, ali je malo čudno da skoro dve godine kasnije mogu verovatno bez problema da ga prodam za isti novac.

Mozes i za vise da ga prodas, po oglasima je 130e nov :)
 
Verovatno, ali me ne interesuje. Sve što meni treba radi perfektno, a ne vidim bilo kakav racionalni upgrade, ne bih da doplatim 100-150 za novu ploču i procesor za 5% veće performanse.

Najčudnije je da sam do ovog sad računara uglavnom menjao konfiguracije na nekih godinu dana, a sada već dugo vremena ne diram ništa.
 
Verovatno, ali me ne interesuje. Sve što meni treba radi perfektno, a ne vidim bilo kakav racionalni upgrade, ne bih da doplatim 100-150 za novu ploču i procesor za 5% veće performanse.

Najčudnije je da sam do ovog sad računara uglavnom menjao konfiguracije na nekih godinu dana, a sada već dugo vremena ne diram ništa.

Pa pametno, ja ovo menjam samo zato sto hocu da napravim dobru konfiguraciju i ne diram je duze vreme. :)
 
Nazad
Vrh Dno