Šta je novo?

Komp sporo radi...

banexbanex

Slavan
Učlanjen(a)
09.11.2012
Poruke
1,243
Poena
305
Riknula mi Intel matična ploča na kompu iz 2008, te sam na kraju uzeo polovnu, komplet Gigabyte matičnu sa AMD procesorom, računajući da je istih performansi kao moja. Drugar sa foruma me je u drugoj temi posavetovao da kupim određene komponente za prelazno rešenje ali mi na kraju to ispalo malo skupo imajući u vidu da bi mi to bila trećina cene novog kompa, tako da sam za 15 evra kupio komplet matičnu sa procesorom. Ploča ispravna, ali komp ne može da opepeli sa običnim dvoklikom (radnja traje previše dugo), sa jednim otvorenim tabom očitavanje stranice traje čitavu večnost, dvoklik na ćeliju u excelu takođe, dok mi je sve to na starom kompu radilo savršeno sa nekoliko otvorenih tabova, torentom u pozadini... Još mi ovaj ima instalirana 3GB rama. Od bitnijih programa koji zauzimaju resurse instaliran mi je avast, windows 7... Mislio sam da ga vratim na xp, pa bi onda možda stanje bilo bolje jer koliko god da su ove specifikacije danas smešne, mislim da bi trebao mnogo fluidnije da radi. Pošto mi je ovo prelazno rešenje dok ne uzmem novi komp, ne bih kupovao ništa dodatno (procesor) ako baš nemate neko povoljno rešenje, jer sam se izgleda i oko ove zeznuo (mada je nisam skupo platio). Ako je ovo stanje takvo kakvo je, onda da pojurim novu confu. Ovo su podaci iz cpuz:

Procesor: AMD Sempron LE-1150
Socket: AM2 (940)
Matična: Gigabyte M61PME-S2
Grafička: ATI Radeon HD3600
Memorija: DDR2 3GB
 
Poslednja izmena:
Mnogo si loše prošao sa procesorm, pitanje u kavom je stanju i HDD. Danas je 2 GB rama baš malo. Nisi napisao koji imaš sisitem.
 
ja bih rekao da je do semprona, ako ne postoji neki ozbiljniiji problem. jedno jezgro...
 
@vladat1, windows 7. Najgore što moj procesor nije kompatibilan sa ovom pločom. Da li bi prelazak na xp poboljšao stvari?
 
Pređi na XP. Moralo bi sa 3GB znatno brže da radi od ovog što si opisao. Koristi Office 2003, ne treba ti noviji i Firefox ili Chrome (vidi šta će bolje da ti radi).
Ja na poslu sa 512MB RAM-a teram XP mnogo brže nego tu 7-cu.
 
Pa imaš na oglasima AMD Athlon X2, cene su oko črvene. Taj Sempron je baš ono loš.
 
Hvala drugari, nisam znao da je ovaj toliko loš i slabiji procesor od mog, ali šta da se radi. Staviću xp pa kako bude, a mogao bih videti i za taj AMD Athlon x2.
 
Poslednja izmena:
Da se ispravim. Nije Sempron loš procesor, loš je za ono gde bi ti voleo da ga upregneš.
 
I Avast je previše težak za taj procesor. Stavi neki "lakši" AV.
 
Razmišljam da ne stavim nijedan, nisam od "kritičnih" :) mada ne bi bilo loše da neka lajt verzija landara u pozadini.
 
Da'l su ovoliko skupi ovi matori procesori :) Ovi intel 775 mozes da biras od 600 do 1000 dinara :)
 
Mnogo precenjuju te stare AMD. Intel je bolja opcija i paradoksalno jeftinija.
 
Zato sto je bilo mnogo AM2 ploca sa jednojezgarnim atlonima i sempronima
 
Da predlozim Immunet Antivirus, jedan od najlaksih a od browsera predlazem Operu sa Adblock plus addonom, da ti smanji reklame i olaksa surf. Ima i neki Lite Firefox ali meni nesto nije hteo da radi.
 
Nazad
Vrh Dno