Šta je novo?

Домаће хостинг компаније | правимо листу

root

Poštovan
Učlanjen(a)
16.10.2015
Poruke
36
Poena
59
Поздрав свима, хтео сам да видим колико људи зна за какве све домаће хостинг компаније или сами интернет провајдери који имају своје дата центре и изнајмљују те услуге.
Наиме, мени требају готови сервери, за почетак VPS, а и наменски, ја знам доста компанија у Србији које пружају такве услуге,али ајде и ви шаљите неке. Мене јако занима, предност сваке компаније је да нема лимитиран проток. Колико ће мени значити то што будете качили, толико ће вероватно и многим људима који траже овако нешто као ја. :D :D
 
Teško ćeš naći u Srbiji bez limitiranog protoka, jednostavno ne isplati im se nikako to da nude zbog cene protoka kod nas, kao što im se i ne isplati da nude neki osnovni mali VPS za ispod 10evra. Ja imam VPS kod http://www.mcloud.rs/ i odlično funkcioniše, al sa limitom naravno.
 
Teško ćeš naći u Srbiji bez limitiranog protoka, jednostavno ne isplati im se nikako to da nude zbog cene protoka kod nas, kao što im se i ne isplati da nude neki osnovni mali VPS za ispod 10evra. Ja imam VPS kod http://www.mcloud.rs/ i odlično funkcioniše, al sa limitom naravno.
Пошто знам та ту компанију и могу искрено рећи по мом мишљењу да су људи којима новца није доста. Наиме, тражио сам VPS са заштитом од DDoS напада јер је имају од Теленора, онда они мени продају причу да су им то Managed услуге и то је јако другачије чак и од наменских сервера, јер сам питао тада да ли су им те услуге наменски сервер и добијам одговор да је то та нека њихова услуга на некој посебној платформи. Тада лепо напишем сваку могућу платформу на коме се хостају VPS сервери и ево тикет и дан данас стоји отворен и нема одговора. Не разумем, ако цене VPS сервера код нас нису јефтине уопште, због чега онда нема бесконачан проток јер би било логично да има бесконачан. Они ту не могу изгубити ништа, наиме компанија DDoS-Guard даје канале 5мб/s и на даље код својих препродаваца, што је логично они штите од ддос напада, али ово када погледам нема логике, јер чак и тих 5Мб/s није ограничено..
 
Ne postoji "beskonacan protok", svaka konekcija generise saobracaj u zavisnosti od brzine mreznog interfejsa. 1mbps nic 324GB/m, 100mbps nic 32,40TB/m. Tip servera koji tebe mozda zanima je sa flat-rate mreznim interfejsom bez merenja prenetih podataka, ali mislim da u RS nema takvih ponuda.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji "beskonacan protok", svaka konekcija generise saobracaj u zavisnosti od brzine mreznog interfejsa. 1mbps nic 324GB/m, 100mbps nic 32,40TB/m. Tip servera koji tebe mozda zanima je sa flat-rate mreznim interfejsom bez merenja prenetih podataka, ali mislim da u RS nema takvih ponuda.
Баш то, има пар за које ја знам, али ајде да видимо да ли има још. Само ме занима која је поента да нема толико сервера да имају флат, него су сви ограничени...
 
Neograničen protok na Shared web hostingu je moguće dobiti, ali na VPS-u ne znam da ijedna ozbiljna kompanija to može ponuditi (može ponuditi, ali je neozbiljno). Takođe, ista stvar i za disk prostor, na shared-u je to moguće jer se limitira na druge načine (broj fajlova po direktorijumu, broj foldera, maksimalna veličina, backup enable/disable i sl.), ali na VPS-u jednostavno nije, dok ne predstave unlimited sdd :)

Inače, ako pravimo listu, onda čemu diskusija o VPS-u?
 
Neograničen protok na Shared web hostingu je moguće dobiti, ali na VPS-u ne znam da ijedna ozbiljna kompanija to može ponuditi (može ponuditi, ali je neozbiljno). Takođe, ista stvar i za disk prostor, na shared-u je to moguće jer se limitira na druge načine (broj fajlova po direktorijumu, broj foldera, maksimalna veličina, backup enable/disable i sl.), ali na VPS-u jednostavno nije, dok ne predstave unlimited sdd :)

Inače, ako pravimo listu, onda čemu diskusija o VPS-u?
Није могуће? Иди мало погледај стране хостере и онда се врати. +90% даје хостинг са флат протоком.
Можемо правити листу и дискутовати, мене највише занимају Виртуелни сервери.
 
Ја користим ВПС сервере и то неколико. Одмах да демантујем наведеног корисника који тврди да 90% њих даје флат проток. Што се тиче протока код озбиљнијих компанија није неограничен да се разумемо у старту (DigitalOcena, Vultr, Linode) сви они дају у просеку од 1-8ТБ на месечном нивоу зависно од пакета до пакета. Друго простор на диску такође на ВПС-у је исто ограничен и није у фазону "Вози мишко, ја сам Цар".

А када говорите о тим фамозним дељеним хостинг варијантама и где сви нуде "неограничено" погледајте мало шта тачно подразумева то, па ево само пример HawkHost који се за мање пројекте показао веома добро, има ограничење у броју истовремених активних процеса. И лепо је објаснио "владих" да сваки хостинг има ограничења и нико неће понудити за 60-70$ годишње све неограничено, јер забога зашто би онда постојали VPS & Dedicated сервери, да је баш тако као што пише.

И када смо већ код ВПС-а све опције које неко тражи су су доступне (ддос заштита) али то има цену. Оног момента када се ваш ВПС нађе под нападом биће одсечен како други корисници не би трпели због тога, ако је ддос напад мањег интезитета није проблем, ако је већег и константан онда Вас лепо угасе да цела мрежа не би имала последице.

Ево и још једног примера компаније "Hetzner" коју махом користе наши хостинг провајдери и закупљују сервере, шта мислите да ли има основну ддос заштиту? Нема, него ваш сервер лепо искључе са мреже и то је то, када прође напад поново врате...

@root - Да ли знаш колико је велика компанија Hetzner, а колика mCloud? Наводиш компанију "DDOS-Guard", да ли си погледао њихове цене и услуге и што је најбитније опис сваке услуге, број посетилаца и слично у пакетима? Онда такође узми у обзир и чињенице да ДДОС заштита кошта папрено, друго дата центар има своју заштиту система и мреже, а ту услугу нуди као додатну опцију. Шта мислиш да добијеш уз ВПС сервер и 10gbps ддос заштиту... па ко ће да плати тај силни проток који кроз мрежу треба да прође и то за 20$ месечно?
 
Poslednja izmena:
U potpunosti se slažem sa prethodnim postom, dobro potkovan i napisan i obrazložena svaka tvrdnja. Pljuvati domaće provajdere, po ustaljenoj praksi "domaće je loše", a bez valjanih argumenata je besmisleno.
Prednost domaćeg hostinga je upravo podrška na srpskom jeziku, telefonom, a Srbi vole telefon. U Srbiji ima dosta kvalitetnih web hosting provajdera sa fer ponudom.
 
Nazad
Vrh Dno