Šta je novo?

Samsung S6 Active ili S6 Edge?

marinko98

Čuven
Učlanjen(a)
17.08.2005
Poruke
4,779
Poena
545
Posto je Note 3 nasao novog vlasnika, vreme je za kupovinu novog telefona.
Izbor je "pao" na S6 Active i S6 Edge, oba mogu nabaviti za 350 evra, polovna, u stanju kao nova, stara par meseci.

Koji telefon od ova dva bi preporucili( molim vas bez uplitanja nekog treceg modela), odnosno koji je po vama bolji izbor?

Znam da cete pitati, sta mi je primarno kod odabira telefona? Zasad vam to necu reci, da ne bi uticao na vase predloge...znaci koji bi vi uzeli sebi od ta dva navedena da sad kupujete telefon?
 
Ja bih uzeo taj Active bez mnogo razmisljanja jer ima cak 900 mAh vecu bateriju, IP68 a navodno je otporan i na ekstremne temperature i manje padove. Sve ostalo je isto (osim sto edge izgleda elegantnije), taj Active je prakticno usavrsena verzija S6. Ali Edge mozda i ima validnu domacu garanciju dok Active nema. Ipak i pored toga uzeo bih S6A..
 
Poslednja izmena:
Nema ni Edge garanciju, koja mi nikad nije bila primarna pri kupovini telefona. Za ovih 18 godina koliko koristim mobilne telefone, samo 2(uzeta peko operatera) su imala garanciju, a promenio sam ih sigurno preko 30 modela i samo jedan(Ericsson ajkula) se pokvario.
 
Aktiv jedino ne bih uzeo kada mi velicina ne bi odgovarala (ipak je par mm veci od edge modela), po svemu ostalom mi je na mestu broj 1.

I bez zamerke marinko, ali moram da ti predlozim i note 4 jer za te pare moze odlican da se uzme, a po meni je ozbiljnija sprava od navedenih.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Proday, ne zameran naravno. :)

Hocu da se malko odmorim od Note serije(imao Note 1, Note 2 i Note 3) i da uzmem malo manji telefon(imam i S5 mini koji trenutno koristim). Nije mi vise potreban veliki telefon, cak sam pre nekih mesec dana hteo da uzmem i neki Sony Compact(HSV je upoznat s tim ;)).
 
Poslednja izmena:
E vidi, sad cu ja da ti kazem da sam upravo isti stav imao pre dva dana kada sam resio da uzmem manji telefon posle takodje duzeg vremena koriscenja nota (3, 4 i 5). Znaci pazario sam s7 i shvatio da sam napravio glupost, a razlog je jednostavan, telefon je i dalje velik da bi ga koristio jednom rukom, a razliku u velicini ekrana koju sam izgubio nista ne moze da nadomesti (s6 je jos 1mm veci od s7, a active jos vise od toga). E sad, jedino sto je dobro u celoj prici je autonomija na novom telefonu (mada je jos prerano da tvrdim), ali dati 500+ e samo zbog toga...

Znaci iz licnog iskustva, ako vec hoces da odmoris od velikog telefona, idi na galaxy s4 mini ili iphone 5s npr, sve ostalo vece ce ti i dalje biti nezgodno, a opet neces imati konfor koji si imao sa note serijom (eventualno i sony z compact seriju da pogledas).

Mozda ce ti znaciti misljenje. Sve najbolje
 
Odličan post @Proday, svi ti veći telefoni se u dosta slučajeva koriste sa dve ruke. Note 4 lagano može da stane u džep, ali opet bolji su telefoni i s6/active/edge od note 4. Gubi dijagonalu na koju je navikao i olovku, sd card a ovamo dobija bolji ekran, kameru, lepši dizajn ako uzme edge...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
V...o, nemoj da mi još i ti staješ na muku, ;) nisam planirao njega da kupim ni pod razno... Dok smo mi ovde "razglabali" šta kupiti? S6 Active prodat.
I onda daj šta daš...dobio sam M8 u zameni za laptop, no sad me snašla druga muka.... nastavak sledi u temi o M8 telefonu.
 
Nazad
Vrh Dno