Šta je novo?

igra radi losije posle nadogradjne ram memorije

..nadji jos 2 modula od po 1gb minimum,da su slicni tim memorijama od po giga..znaci,eto na 800mhz.
Ja iskreno smatram da je 4 gb ram memorije u danasnje vreme minimum.
Nemoj da krpis i ubacujes 512mb tu koju imas na 667mhz,jer ploca spusta takt memorija ako ijedna ima manje od ostalih.
 
nemojte da se svadjate ljudovi,evo probao sam razne kombinacije memorija i dim-ova i probao sam sve fabricke postavke,ne radi nista. probao sam i latencije namestene na 5-5-5-15,ali ne pomaze. Dota 2 klizi kao po loju,jedino kada izvadim ovaj propali modul od 512mb. izvadio sam ga,pa cu ga verovatno dati u zamenu i doplatiti tu jednom coveku koji drzi servis i radi sa polovniim delovima. pa cu uzeti jos dva komada ovih mojih dobrih modula od 1066mhz,mislim da sam zadnji put kad sam bio tamo,video da su mu ostala jos dva komada ovih narandzastih sa slike. sve u svemu,i dalje mi je tesko da poverujem da toliko utice na ovu igru,to sto je jedan modul na 667mhz. cak sam i razmisljao da butujem memtest i da ga skeniram u potrazi za greskama,ali necu...verovatno je isparavan,cim uopste radi.

ZjllMjQzOTg1MjY1MDhhNDQ5ZjY3ZjUwMjJmOTYwNTFDb9a6TrwX2y30Nt4YybF2aHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20v.jpg
 
sad ce biti dupli post,prvi put kad sam ubacio ovaj 667 modul od 512mb,pre par dana,usao sam u bios,obavio overclock i podesavanja iz pocetka,kao sto je bilo i pre dodavanja memorije. pisalo je,a i dalje mi pise tamo da memorija radi na 989mhz,dok cpu radi na 3.8ghz. e sad,ocignedno da na 989mhz rade samo ova dva dobra pc6400 modula i da mi bios vidi samo njihove frekvencije,dok ignorise na neki nacin ovaj modul na 667mhz. cka stavise,nemoguce je da sam ja overklokovao i ovaj modul pc5300 na cak 989mhz,zajedno sa ovim pc6400 modulima,pa to je nemoguce...ne moze on da ih isprati,valjda ne moze. znaci ipak taj modul radi puno sporije i USPORAVA mi igricu,iako ja to zapravo ne mogu da vidim,jer ne pise negde! svuda pise 989mhz! :) :)
 
To sto ti pise u biosu,mislim na podesavanja je jedna stvar,bitno je sta ti pise na POST screen-u,crni ekran kada se bios pokrene i odradi sve analize...
Nesto ovako bi trebalo da bude:

spellingerror.jpg


Ili skini npr HWInfo program,tamo bi isto trebalo da izbaci brzine memorije...


Koliko sam shvatio iz tvog pisanja,imao si dual chanel 2x1GB rama... dodao jos 512 sa nizim taktom...
Dobio si +512 rama,ali si pokvario 2 stvari:
1-oborio si takt memorije i
2-raspario si dual chanel memoriju i sa tim takodje oborio performase...

Vadi tih 512 i dodaj redovnu memoriju kao sto si i rekao....
 
Poslednja izmena:
imam taj pre-os ekran i pise 979mhz. nebitno,nasao sam uzrok problema,koji smo i slutili. odradio sam benchmark sa Performance Test 8.0 Evaluation Version,sa sporim pc5300 modulom i bez njega. evo slika dole. :d

kkk.JPG
 
sve pada u vodu,jer imamo POBEDNIKA!
kolega Kidence mi je rekao da spustim procesor na 3.5ghz,jer mi ploca ne moze "izgurati" tri modula na tolikoj frekvenciji i tim voltazama. spustio sam ga i memorija je opala na 896mhz...na iznenadjenje,sad imam najveci skor u benchmarku...i vratili mi se frejmovi u Doti na preko 70...:D kolega je GENIJE! :D
HVALA KOLEZI KIDENCE-U,NEK JE ZIV I ZDRAV!!! :D

hjhjj.JPG
 
Sto ti kolega ne rece kad je video sliku da tebi uopste memorije i nisu problem tu pravile xD
Dal si realan sa tom voltazom za taj procesor?
Tebe je throttling ubijao u Doti xD
Pogotovo kad je rec o E5300 koji su mnogi hteli i bez dizanja voltaze na 3.0-3.5Ghz
Ne smem ni da zamislim temperaturu procesora xD
 
Poslednja izmena:
nema throtling,ta opcija je ugasena u biosu. opcija se zove intel speed-step ili tako nesto. iskljucena je od samg pocetka,jer mi inace smanjuje klok procesora na 1.6ghz,pa cak i dok igram Dote,neki bag je tu bio.
temperature idle 34c,full load do 55-60max. smanjio sam voltazu na 1.49V,ne mogu ispod toga,stvarno. hvala svima na pomoci!!!
 
Poslednja izmena:
Da li ima razlike kod DDR3 memorije izmedju 1333mhz i 1866mhz?
 
da,speed step,ima nesto smesno?
Ima.
To nije "opcija throttling" kako je ti zoves. Vec spusta klok kad je nepotreban,tj kada se radi nestl nezahtevno ili kada je idle. Nema potrebe da ti stalno buda nasviran proc na max.

A trotlovanje se javlja kada je temp velika,spusta takt da bi se ohladio, i veze nema sa speedstep
 
Poslednja izmena:
Ima.
To nije "opcija throttling" kako je ti zoves. Vec spusta klok kad je nepotreban,tj kada se radi nestl nezahtevno ili kada je idle. Nema potrebe da ti stalno buda nasviran proc na max.

A trotlovanje se javlja kada je temp velika,spusta takt da bi se ohladio, i veze nema sa speedstep

iritantna si osoba,ne javljaj mi se vise ovde.
 
Spuštaj napon za procesor na 1.3v pod tačkom odmah., napravićeš požar!

Ivica ti lepo kaže, ali ga ti ne kapiraš, pa si umislio da te ljudi zezaju. Pitaj google šta je "cpu throttle".
 
Rece u jednoj temi kako drzi voltazu na 1.6 i sa box kulerom ima temperaturu pri max opterecenju 50-60c xD
Ako je ovo tacno, ubicu se sutra u 3 xD
 
Slobodno to je na srecu Intel zver nece to da gori, pre ce napjanje i plocu da spali a mozda i kuler :d
 
nisam video ove poruke,tek sad gledam kakve ste gluposti ispisali.
samo jedan covek mi je resio problem i to ne ovde,nego u inbox-u i to davno. posto ste ocigledno i njemu bili jako iritantni,rekao je da nece da pise javno,jer se nervira. tako da su vam dzaba sve ove provokacije,ne morate pisati vise nista,vise ste me iznervirali,nego sto ste pomogli. umisljeni ste jako i mislite da sve znate. pitanje za razmatranje je,znate li zaista vise od mene? pa...neko vise,neko manje,verovatno. pa tako evo,stigli smo i do windowsa xp,mojih temperatura i neverice oko toga. ko ne veruje,njegov problem,nek dodje da vidi. jako ste iritantni i mnogo mrzim kad imam osecaj da su svi okrenuti protiv mene i da se podsmevaju na glupom forumu,a pritom se kukavicki drze zajedno. ne znaci vam nista sto ste na forumu duze od mene,ja sam na 10 foruma i vise,dok vi samo na ovom. i neznanje nije predmet podsmeha,meni uvek bude drago da nekom pomognem,a ne da omalovazavam i pametujem. da je realan zivot u pitanju,neko bi popio pesnicu u nos za ovo.
 
Poslednja izmena:
ništa dok ne sevne nož.
 
pa bukvalno,jer ste me strasno iziritirali,vi pojedinci,grupica. i sto se tice ove teme,uopste nije bilo do tog throttlinga,nego ploca oslabila performanse,onda kad sam dodao jos jedan ram modul,nije mogla da "izgura" sva tri modula,a da ostanu iste performanse. kao kad natovaris na auto prikolicu i ocekujes da ce isto da ubrzava kao i bez prikolice. ali ti su problemi reseni i nebitno je sad,bitno da ste mi digli pritisak i da necu da saradjujem s vama vise,nemojte da mi se javljate u mojim postovima,kad vas lepo molim...ako imate barem jedan gram obraza i dostojanstva. i cast sjajnim izuzecima ovde,ali retki su.
 
e bas bezveze sto ne pisemo kako tebi odgovara.jedva cekam to sevanje noza.
 
ne znam ko si ti i zasto se javljas,kad te nije bilo u ovoj temi.
 
Kako je krenulo, prangiju pod hitno da nabaviš.
 
haj onda...necu da se raspravljam vise da dizem sebi tenziju zbog ljudi koje ne poznajem.
 
dede , dede , de de de ... de.

dosta tog divljanja! vi treba da se volite i pomažete , a ne svađate kao neki primitivci iz unutrašnjosti.

https://youtu.be/_vafxnkWndI?t=172
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno