Šta je novo?

igra radi losije posle nadogradjne ram memorije

Nišlija_1992

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
706
Poena
30
ovako sra*nje samo meni moze da se desi. :mad:

imao sam do juce 2 gb rama,dva modula na 800mhz u dual modu. znaci,jedan u prvom slotu i jedan u trecem. marke crucial ballistix. u Doti 2 sam imao izmedju 70-80 frejmova. danas sam mu dodao jos 512 mb,ali na 667mhz,drugog proizvodjaca. evo naziva: "NCP PC2-5300/667 DDR2 512mb". morao sam ova dva modula na 800 mhz staviti u prvi i drugi slot,a ovaj jedan od 512 mb u treci slot,inace se ne pali maticna ploca. znaci,ukupno 2560 mb,takodje dual channel,kao i pre sto je bilo. i sta mi se sad desava? pali mi frejmovi u Doti na 40-50 fps. izvadim ovaj jedan modul od 512 mb,racunar radi losije,slogira se kad izadjem iz igre,kao pre nadogradnje. ali Dota radi puno bolje,kao i pre nadogradnje.
u cemu je problem i sta da radim? :mad::smoke:
 
Poslednja izmena:
Kod memorije se uvek treba truditi da moduli budu što sličniji (veličina u Mb-Gb, frekvencija, latencija, voltaža,...). Takođe treba težiti da štapovi rade u dualchanel modu za bolje perfomanse. Ti si došao u situaciju da ti dodatna količina RAMa prija OSu, ali ti ploča degradira frekvencije i latencije boljim modulima da bi uopšte šljakala memorija od 512.

U prevodu: juri još dva modula od 1Gb, a ovog od 512 se reši.
 
Mnogo cimanja zbog samo 512mb
 
Kod memorije se uvek treba truditi da moduli budu što sličniji (veličina u Mb-Gb, frekvencija, latencija, voltaža,...). Takođe treba težiti da štapovi rade u dualchanel modu za bolje perfomanse. Ti si došao u situaciju da ti dodatna količina RAMa prija OSu, ali ti ploča degradira frekvencije i latencije boljim modulima da bi uopšte šljakala memorija od 512.

U prevodu: juri još dva modula od 1Gb, a ovog od 512 se reši.

ali ja sam overklokovao memorije na 900mhz. sad mi pise u biosu i kad palim racunar da memorija radi na 900mhz. e sad ne znam,mozda na 900mhz rade samo ova dva stara dobra pc6400 modula,a ovaj novi modul pc5300 radi na neku sporiju frekvenciju...takodje,voltaze sam namestio na 2.20V,zahtevaju tako da bi to radilo na 900mhz...
 
kompjuteri su jedno takvo njesra. jedan problem resis,iskoci 10 drugih,kao krtice iz zemlje!!!
 
Vrati te memorije na def.vrednosti i napon takodje...i radice ti sve kako treba...batali OC memorije, nemas dobitak...samo probleme...a razlika izmedju 667 i 900 mhz u realnom radu ne postoji, samo par procenata u sintetici...A i nece ti dugo te memorije izdrzati na 2.2v ako ih ne hladis aktivno...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
neće svaki ram da se overklokuje, a i da napipaš raspoložene module, od toga nemaš ni jedan FPS dobitka na toj mašini. i , što kaže Kidens, rizikuješ da ih spržiš na 2.2v

Slobodno ih ostavi na 800mhz, i u prvi slot za ram (DIMM1 , do cpu-a) ubaci najsporiji modul
tako će brži moduli da se ravnaju po njoj i oboriće latencije i klok automatski.

razmisli o ugradnji 4jezgarnog xeona na tvoju ploču, performanse su kao FX 4xxx, a 20ak je evra. Tu bi video porast FPS.
 
Poslednja izmena:
ovako sra*nje samo meni moze da se desi. :mad:

imao sam do juce 2 gb rama,dva modula na 800mhz u dual modu. znaci,jedan u prvom slotu i jedan u trecem. marke crucial ballistix. u Doti 2 sam imao izmedju 70-80 frejmova. danas sam mu dodao jos 512 mb,ali na 667mhz,drugog proizvodjaca. evo naziva: "NCP PC2-5300/667 DDR2 512mb". morao sam ova dva modula na 800 mhz staviti u prvi i drugi slot,a ovaj jedan od 512 mb u treci slot,inace se ne pali maticna ploca. znaci,ukupno 2560 mb,takodje dual channel,kao i pre sto je bilo. i sta mi se sad desava? pali mi frejmovi u Doti na 40-50 fps. izvadim ovaj jedan modul od 512 mb,racunar radi losije,slogira se kad izadjem iz igre,kao pre nadogradnje. ali Dota radi puno bolje,kao i pre nadogradnje.
u cemu je problem i sta da radim? :mad::smoke:

ali ja sam overklokovao memorije na 900mhz. sad mi pise u biosu i kad palim racunar da memorija radi na 900mhz. e sad ne znam,mozda na 900mhz rade samo ova dva stara dobra pc6400 modula,a ovaj novi modul pc5300 radi na neku sporiju frekvenciju...takodje,voltaze sam namestio na 2.20V,zahtevaju tako da bi to radilo na 900mhz...
@bombaš
Sta je pisac hteo da kaze...?! mozda ti znas....
 
Poslednja izmena:
Ocigledno je da covek ne zna dosta toga, a pokusava da uradi nesto sto je negde procitao ili mu neko rekao...Ja sam mu dao najbolji moguci savet, a ne kapiram tebe na sta se odnosilo tvoje pitanje?!
 
:smackbum:
 
pa upravo to...i ja sam mislio oduvek,citajuci svuda,da sama brzina ram memorije (ne i kolicina) ne igra skoro pa nikakvu ulogu u frejmovima u igrama.ali ova igra je totalno osetljiva po pitanju ram memorije,kao prvo trazi dual kanal,kao drugo,trazi memoriju sa puno megaherca...vrlo iznenadjujuce,ne verujem da mi se to desava,da mi obori frejmove za 20...STRASNO!
ali poslusacu tebe sto si rekao da ovaj od 512 stavim odmah do procesora,a ova dva u treci i cetvrti slot,pa javim kako onda bude radilo. neko rece da ostavim sve na default u biosu i onda ce biti okej? pa kako da ostavim,kad sam nastelovao procesor da radi na 3.8ghz? dobijam smooth gameplay u DOti 2 zahvaljujuci tome,sa fabrickih 2.6ghz imam oko 60fps,a kad nastane guzva i padnu frejmovi,onda hoce pasti do 30,a sa 3.8 imam izmedju 70-90fps i kad padne,onda padne max do 50fps...ja zelim da procesor radi na toj brzini,ali mora i memorija automatski da se clocka...ne mogu nju da ostavim na default,nema nacina.
 
Poslednja izmena:
Nisam ja taj ko je savetovao coveka,da skine e5300 sa 3.8GHz,da bi "progledao" uz 0.5GB vise na sveukupno manjem taktu.

A,da lakse razumemo,ko treba da se "udara":
Po tebi, za igre je bolje drzati e5300 na 2.6GHz(eventualno 3GHz,ne znam mogucnosti konkretnog bios-a) i 2.5GB rasparnog ddr-a na 667 MHz,nego li e5300 na 3.8GHz i 2GB na nekoh 900MHz u dual channel?
 
Vrati te memorije na def.vrednosti i napon takodje...

Izgleda da si ti taj koji nije lepo procitao....pa ces ti morati da se udaras po guzi...
Ja nigde nisam spominjao da vraca CPU na def....
Toliko o tome, ne bih da idem u off...A ti ako nemas sta pametno da napises, nemoj ni da pises...Toliko od mene....
 
Izgleda da si ti taj koji nije lepo procitao....pa ces ti morati da se udaras po guzi...
Ja nigde nisam spominjao da vraca CPU na def....
Znaci ipak nemas pojma(takodje slabo ili povrsno citas),a delis savete drugima.

Edit:
Za ostale koji ne znaju,a da im ovo ne lici na "komsijsku" raspravu bez cilja ili poente:

Konkretno e5300:
Nije cpu tipa intel iz serije "K" ,niti neki AMD Black Edition vec se OC-kuje preko FSB-a.
Samim tim podizanje vrednosti FSB-a(zarad podizanja frekvencije cpu-a) ima uzrocno-posledicnu vezu sa frekvencijom DDR-a.
 
Poslednja izmena:
LOL... pobedio si, najbolji si...bitno da ti znas, sreca za ovaj forum pa imamo takve kao sto si ti... :D
 
Ne znam nista, pisem u prazno....Vidi se iz mojih prethodnih 1700 postova....Ali volim ove sto znaju sve, cak i kada neko ne napise...Kao npr. u ovom slucaju ti znas koji odnos FSB i multi koji on koristi... iako nigde nije napisao :D
 
Poslednja izmena:
neko rece da ostavim sve na default u biosu i onda ce biti okej? pa kako da ostavim,kad sam nastelovao procesor da radi na 3.8ghz? dobijam smooth gameplay u DOti 2 zahvaljujuci tome,sa fabrickih 2.6ghz imam oko 60fps,a kad nastane guzva i padnu frejmovi,onda hoce pasti do 30,a sa 3.8 imam izmedju 70-90fps i kad padne,onda padne max do 50fps...ja zelim da procesor radi na toj brzini,ali mora i memorija automatski da se clocka...ne mogu nju da ostavim na default,nema nacina.

Sve i da nista ne znam,samo pukim uvazavanjem sagovornika(citanjem onoga sto covek pise)bilo bi mi dovoljno,da bude vise nego jasno.
A sta si ti pisao tih 1700 post-ova,ne smem ni da zamislim..narocito ako si imao obicaj tako samo-uvereno deliti savete,cak i tamo gde veze nema.
 
Poslednja izmena:
.......jos jedan koji ne cita.... Ko je spominjao def.za BIOS...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I to znas... Jos jedan bambi za tebe... :) hahahaha

Edit:

sreca pa postoji Ignore opcija za takve kao ti sto sve znaju :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno