Šta je novo?

Čišćenje ekrana monitora

nestolex

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruke
705
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen7 5800X3D + LC Power CC-120
Matična ploča
ASUS TUF B550 Gaming - Plus
RAM
2x16Gb Kingston HyperX 3200Mhz CL16
GPU
AMD Radeon Dual RX 6700XT, 12Gb, 192bit
Storage
V-Nand SSD M.2 970 Evo Plus 250Gb + WD 1Tb + WD 1Tb
Zvuk
Imam
PSU
FSP Hammer 600W
Kućište
CoolerMaster MB511
Monitor
GIGABYTE 32" VA G32QC A-EK, 165Hz, 2560x1440
Miš & tastatura
Miš - Logitech G402 Hyperion Fury + Tastatura - MS Gaming ELITE C330
Ostale periferije
Gajba Piva
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Pametni uređaji
Xiaomi Watch S1 Active
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav,

Kako i sam naslov kaže, šta koristite za čišćenje ekrana monitora?
Postoji li neka specijalna tečnost da se kupi koja je upravo za te stvari, ili jednostavno (kao moj komšija) koristite tečnost za pranje prozora? :) :)

PS
Samo nemojte, molim Vas, ono... koristim čistu guščiju mast itd :) :)
 
Imas one hamine sprejeve za lcd ekrane u winwinu i alicnim radnjama. Ok ciste i dugo traju ona veca pakovanja. Ima i neki lcd claner, bela boca, i on je ok.
 
Fala na brzom i, nadasve, realnom odgovoru! (ipak nije čista guščija mast u pitanju :) )
 
Pazi, ja u nedostatku to tecnosti koristim I sredstva za ciscenje stakla, nisam video neku razliku. Ovo vise koristim za mobilni, odmascuje I manje se skupljaju otisci.
 
Nisam primetio da nesto fali ni monitoru ni tv-u, nije to bas tako osetljivo. Mada, ako nije mastan ekran od prstiju, moze i pokvasena mekana krpa.

U svakom slucaju, nisu ta sredstva skupa, pa ko nece da rizikuje, ima izbor.
 
Nisam primetio da nesto fali ni monitoru ni tv-u, nije to bas tako osetljivo. Mada, ako nije mastan ekran od prstiju, moze i pokvasena mekana krpa.

U svakom slucaju, nisu ta sredstva skupa, pa ko nece da rizikuje, ima izbor.

Većina ljudi dok igra onlajn igrice visi na TS ili Skajpu i dernjaju se iz sve snage. Uz to mnogi i žvaćkaju po nešto te se na monitoru često mogu, u izbljuvcima, pronaći i sitni ostaci hrane. Onako, lepo zalepljeni, dodatno ulepšavaju ambijent igrice :)
E, upravo od takvog jednog ostatka, kada je lik isprskao sredstvom za čišćenje stakla i alkohol počeo da ga blago otapa, on krenuo krpom da briše....kad ono počeše da se pojavljuju ogrebotine samo tako, kao da je plombu ispljunuo na ekran, a ne čips ili nešto drugo.
Elem, ne primećuje se odma posle prve ili druge upotrebe neka šteta na ekranu, ali češćom upotrebom alkohola haba se zaštitni sloj i pojavljuju se one "fleke" kao kada kapneš malo ulja u vodu...
 
Ja koristim razne "sprejeve" (sprejove?) za čišćenje ekrana, ima ih u svim prodavnicama tehnike. Pre par dana sam kupio Philips tečnost, u pakovanju sa odgovarajućom krpicom (čini mi se oko 400din u Home centru).
 
dobra stvar za ekrane je destilovana voda...ne ostavlja fleke kao obična voda a nema ni abrazivnih elemenata u sebi...a i jeftina je...
 
Користим најобичније влажне марамице :D после тога пребришем обичном папирном мамирницом да не би остале флеке :)
 
Ja sam uzeo HAMA sredstvo za čišćenje sa sve krpicom, 590 RSD. Imaš da čistiš sa ovom bočicom 5 godina, minimum :D
 
Ja sa sprejevima i krpicama čistim televizore i monitore jer se kod mene to prlla veoma brzo, a traje bočica po 5-6 meseci. Taj hama sprej sam slučajnlo uzeo i pokazao se dobro, verovatno i drugi sprejevi su sličnih karakteristika.
 
rastvor izopropil alkohola! ubedljivo najbolja stvar! delite dalje znanje :p
 
Mozda moze i tecnost za ciscenje naocara. Kada ne ostecuje finu plastiku i te zastitne slojeve onda ne bi trebalo ni monitor, valjda.
 
Napravio sam oodavnoo blage obrise koji se vide na beloj povrsini ciscenjem monitora. Da li to moze nekako da se popravi i inace cime preporucujete ciscenje ? ili je bolje samo da se pazi "da drugar ne kija i smeje se ko debil" i sl. hvala

A uzimam nov monitor tamo za par dana ~ svrha posta.
 
someone-give-that-0b1uuq.jpg
 
S-Box Screen Cleaner. Imam neki ver. CS-02 traje mi godinama jer ne glancam ekrane svaki dan vec par puta godisnje, odlican.
Naprskas na krpicu i predjes ekran, cist ko suza ne treba nista posle (suve maramice ili glancanje) niti da cekas da ispari.
 
Ja sam ranije cistio sa sprejom ili alkoholom za stakla i "magicnom".. od skoro sam maznuo bebi neki perivi ubrus od bambusa koji sam mu kupio.


najveca fora u tome sto ne treba tecnost uopste za prasinu..
Mlatio se jedan dan sa cesticama prasine koje uvek ostaju po coskovima, i probam ovo.. neverica koliko dobro skuplja "na suvo" da ne ostane nijedna cestica na monitoru. Jedino sto nisu jeftine, ali moze da se koristi za sve i svasta i ima ih 20kom
 
Carapom ja obrisem prasinu. Nego sam to uvek radio sa morkim gacama ~ brisao pljuce od smeha i slicno i nastali su obrisi koji se vide na beloj povrsini. Ne sme da se ni malo pritisne. Preventiva je ne kijati u monitor niti pustati nepredvidive likove da igraju cs :)
 
Ma malo ih nakvasis s vrucu vodu na cesmu i lagano :D
 
Ja sam ranije cistio sa sprejom ili alkoholom za stakla i "magicnom".. od skoro sam maznuo bebi neki perivi ubrus od bambusa koji sam mu kupio.


najveca fora u tome sto ne treba tecnost uopste za prasinu..
Mlatio se jedan dan sa cesticama prasine koje uvek ostaju po coskovima, i probam ovo.. neverica koliko dobro skuplja "na suvo" da ne ostane nijedna cestica na monitoru. Jedino sto nisu jeftine, ali moze da se koristi za sve i svasta i ima ih 20kom
Imaš u Pepcu krpice id bambusa za 300 i nešto dinara, pa možeš da probaš i uporediš
 
Ja koristim jednu vlaznu i jednu suvu magicnu krpu. Vlaznom obrisem do pola monitora i odmah sa suvom osusim tako da ne ostaju obrisi.
Vlazna skida i "pljuce" i "prstice". Nikad nisam koristio nijedno sredstvo.
 
Ja sam obrise napravio na samom ekranu a ne obrisi oni od prljavstine kao iako nisam pritiskao nikad jako :S
 
Nazad
Vrh Dno