Šta je novo?

Novajlija u svetu rudarenja i treba mu pomoc

lakicevic

Slavan
Učlanjen(a)
13.12.2005
Poruke
318
Poena
320
Prvo da pozdravim sve minere/rudare i da iznesem svojuu problematiku.

Trenutno imam 15 rigova, svaki ima na sebi po 4 graficke kartice Ati Radeon R9 390, napajanje od 1000 W, e sada ono sto mene buni je:

1. Kako kreirati taj wallet i startovati ispravno sa rudarenjem ?

Unapred se zahvaljujem svima na odgovoru i pomoci, ako sam omasio temu ili nije po pravilu mozete je obrisati.



Rig1.jpg

rig2.jpg
 
Najjednostavnije (i za sad najisplativije) je da krenes kopanje ETH-a.

Prvo idi na Poloniex, registruj se, i kreiraj ETH adresu. Dalje, da bi kopao, treba ti pool. Idi na coinotron, registruj se tu, napravi workere (idealno je da svaki rig bude poseban worker, tipa lakicevic.1, lakicevic.2 itd.) U settingsu ubacis ETH adresu koju si napravio na Poloniexu, stavis recimo 4,5 eth da bude auto payout.
Da bi poceo sa kopanjem, procitaj prvih par strana ETH teme, a imas i pomoc na coinotron helpu.

Naravno, ako si sve lepo podesio sto se hardwera tice (tipa da svaki rig ima 4 gb rama, neki jadni dual core, i brend napajanje od 1000 W), instaliraj Win 7 64 bit, AMD Catalyst 15.7.1, stavi swap od recimo 16 GB za svaki slucaj, kao i MSI Afterburner (ne znam da li ce to lepo da radi sa R9 390, ja imam mix 7970, 7950, 280x i sve lepo radi sa AB), klok nemoj da forsiras, kod mene je sve na 950 GPU, mem 1250 MHz, i napon sto nizi (1.05 V i manje), i gledaj da ne prelaze recimo 70 stepeni.
Da bi lakse pristupio rigovima, svuda instaliraj TeamViewer.
 
Poslednja izmena:
Registrovan sam na Poloniex i na DwarfPool (drugar mi rece da se tu isto regam). Samo nikako da skontam kako da dobijem tu adresu koju unosim u conf fajl (xxx cifara i slova)
 
Evo ti moj conf fajl:

mining_proxy.exe -o coinotron.com -p 3344 -cu Stormbringer.4 -cp 123 (ovo mi je prvi .bat koji se startuje prilikom startovanja racunara).

ethminer --farm-recheck 200 -G -F http://127.0.0.1:8332 (ovo je drugi .bat koji se startuje 10 sekundi posle prvog).

To je to. Ne znam o kojoj adresi pricas - ovo je kopanje preko klasicnog proxy-ja na Coinotronu.
 
Poslednja izmena:
SVe je tako odradjeno, svaki ima dual core, 4Gb memorije, 1000W napajanje, na svim je TViewer, itd itd. Diskovi su SSD od 64Gb.
 
On misli za adresu sa poloniexa koju unosi u bat...poslusaj sta ti je Stormbringer napisao i tako uradi...mani se dwarfa, komplikovano je da objasnimo...imas gore jednostavno uputstvo koje ti sve kaze. Samo prati korak po korak i upalices masine.
 
To ne znam, oduvek sam se vodio mislju - sto jednostavnije, to bolje :D tako da mi coinotron vrlo lepo radi posao bez preteranog cimanja.
 
Laki.... postavi sliku conf fajla i na njoj obeleži to što ti nije jasno...tako ćemo bolje razumeti tvoj problem...;)
 
Hmmm1.png

Hmmm2.png

Hmmm3.png

Ta 2 foldera imam na prvom racunaru, i tu je fajl eth-proxy.conf i crnim sam oznacio sta mene buni u tome svemu.
 
Bas mora dwarf?, casti nekog da ti namesti preko teamwjuvera ili licno, ili predji na konja

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Pa lepo ti piše...tu upisuješ adresu sa Poloneix-a koju si napravio (balances=>deposit&withdrawals=> u tabeli nadješ ETH i na desnom kraju pod "deposit" kreiraš adresu) a na koju će ti iskopani novčići leći...
 
Ala brate ako to bude radilo na tom kineskom produznom kablu, a da ne zapalis i komsiju svaka cast.
 
Bravo! To uopste nisam zapazio... 15 rigova na 2 ili 3 produzna, bezmalo 15 KW :D To nece izaci na dobro.
 
Poslednja izmena:
Kako moze na jednom produznom sa 4 mesta 15 rigova, nesto niste dobro zapazili

Ispod svaka 2 riga ima po jedan produzni, naravno da nisu kineski.
 
Poslednja izmena:
Nece mu puci...na tom jednom produznom imas 4 ili 3 masine ukljucene. Taj produzni ce da sagori i curci od plastike ce da iscure na ruter i onda nece ruter raditi jer ce puci internet i masine nece kopati :)

znaci...menjaj sve produzne :)
 
U svakom slucaju, nemoj preko 2 riga na 1 produznom, i proveravaj toplotu uticnica i kablova.
 
Prvo neka proba pa vidi da li se greju, a hoce, onda neka pipne osigurac ako je u kuci/stanu

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Kako produzni nije kineski kad je bijele boje :) Mjenjaj te produzne ako neces zbog sebe onda bar zbog komsije kao sto rekoh.
 
Razumem. Sve je isprobamo vec. Ima tu dva ventilatora, jedan koji ubacuje svez vazduh, jedan kooji izbacuje, precnika 100 cm. Sto se samog osiguraca tice rasporedjeno je sve na 2 osiguraca od po 100 A. Instalacije su resene i mogu da podnesu jos 30ak komada.

Pa ne razumem sto ne verujete da produzni nisu kineski, pa za opremu je dato dosta love i sada da se stedi na produznim kablovima tj kupovati ih kod kineza.

@karanovicz - naso ono sto sam trazio, thanks
 
Poslednja izmena:
Onda ok, prebaci se na coinotron i uzivaj :)
 
Koja su napajanja u pitanju i jel jedno 1000w gura 4x 390 ?
 
nesto je to malo za 4x390

edit: sad videh da su u stvari 380
 
Poslednja izmena:
90% fan!? To ce da ti radi 3 meseca i pravac na reklamaciju. Smanji to na bar 60%, smanji klokove na 950 MHz, i nadji nacin da snizis napon - drasticno ces da smanjis potrosnju.
 
Nazad
Vrh Dno