Šta je novo?

Memorija kompatibilna sa pločom Asus H81 Gamer???

milutinAC

Poštovan
Učlanjen(a)
06.01.2016
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav,

da li neko može da mi objasni zašto "HyperX Savage DDR3 1600 C9 2x4GB" nije kompatibilna sa Asus H81 Gamer, a npr "Corsair Vengeance DDR3 1600 C9 2x4GB" jeste?

screenshot: http://prntscr.com/aszgjv

I koju memoriju da uzmem pa da budem siguran da će raditi na Asus H81 Gamer?

(znam da ploča ne podržava preko 1600, i da mora biti single side tip.. ostalo ne znam)

Hvala
 
Sa sajta ploče, možda pomogne:

4 x DIMM, Max. 16GB, DDR3 1600/1333/1066 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory *
Dual Channel Memory Architecture
Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)
* Hyper DIMM support is subject to the physical characteristics of individual CPUs.
* Refer to www.asus.com for the Memory QVL (Qualified Vendors Lists).
* Due to Intel® chipset limitation, DDR3 1600 MHz and higher memory modules on XMP mode will run at the maximum transfer rate of DDR3 1600 Mhz.
* Due to Intel® chipset limitation, this motherboard can only support single-side memories when four modules are installed and they will run at the maximum transfer rate of DDR3 1066 MHz.
 
Cekaj, ti si probao i ne radi ili sta? Kako bi covek mogao da uradi benchmark/test ako memorija i ploca nisu kompatibilni.. Da nije samo taj softver bagovit??
 
Pa vidis da je zalutao na neki budjav sajt ili program ili sta vec :smoke:
 
Zato sto je KHX neopevano djubre,bar sto se tice mene eto zato ne radi,i mene zeza na xeonu ;)
 
Ma brkate lonce kao i retardiran sajt koji ne sluzi nicemu...
Asus kaze ""* Hyper DIMM support is subject to the physical characteristics of individual CPUs. "

A to u prevodu nema nikakve veze sa HyperX kingston memorijom vec sa:
"Hyper DIMM" is the ASUS name for their implementation of Intel XMP. So that statement means what XMP will support is dependent on the exact actual CPU installed. I haven't seen any explanation of what exactly the XMP support relies upon.
 
Ja kazem da je to najbudjavija memorija,nikada je nisam ni kupovao al sam nekako doso do nje i to vise ni stapom :D
 
To sto pomenuti moduli memorije nisu na listi podrzanih od strane ploce, ne znaci da ih ploca ne podrzava.
Savage brend je relativno nov, dok je lista podrzanih memorija verovatno apdejtovana pre pojave pomenutih modula. Moja ploca koja je stara 5 godina isto tako ih "ne podrzava", a evo radi Savage modul od 8GB vec godinu dana bez greske.
 
Nazad
Vrh Dno