Šta je novo?

ALPHA Phelix MP-5900 Dual Sim

corwyn

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2007
Poruke
73
Poena
309
Da li je neko imao iskustva sa ovim ili nekim drugim telefonom marke Alpha? Bukvalno nista nisam uspeo da nadjem na netu o njima.

Vidim sa ih ima kod domacih prodavaca pa me zanima nesto o njima.
 
Poslednja izmena:
Ako ne možeš da ih nadješ na netu bolje zaobidji.
 
Klasičan prepak kinez, konkretno prema Ratel potvrdi neki od modela Shenzhen Hexiang Electronics Co., Ltd. http://8smobile.manufacturer.global...832/Showroom/3000000213442/33304/4G-phone.htm.

Brendirani kinezi sa kombinacijom MT6580 i 2/16 GB na Aliexpress-u koštaju 70-80 USD, i postoji mogućnost da se iskopa neki rezervni deo u slučaju potrebe. Ovog Phelix-a u slučaju da mu ode nešto što nije u garanciji možeš samo u kantu da baciš. Slobodno zaobiđi ako mene pitaš...

edit:
Ako neko ima vremena da pošalje upit Kinezima za cenu, baš me interesuje kolika ja nabavna cena za ove "odrone".
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru. Nisam ni nameravao da ga uzimam ali sam video taj i jos par modela za koje nikada nisam cuo. Posto nisam bas u toku sa mobilnim telefonima reko da se raspitam. :)
 
Dobili smo sada ovaj telefon, ali nikako da provalimo kako se stavlja SIM kartica, a kamoli gde je slot za drugu i SD mini karticu... Skinem poklopac (baterija još nije ni stavljana - nov) i vidim otprilike gde je ležište za karticu ali ona nikako da uđe :) a ne bih da guram na silu. :)
Može li neki savet na brzinu?
 
Kartica STANDARDNE sim velicine se stavlja polozeno -horizontalno u odnosu na telefon.
mikro sd kartica ide u otvor gore desno , a MINI sim kartica odmah do nje okrenuta na dole,pozlaceni kontakti
imas iznad mesta gde stavljas sim kartice mini sliku u plastici.

Ono sto ja znam o ovom telefonu je standardna specifikacija i nista vise.
Posedujem ga oko 4 meseca i slot za karticu broj 2 dja rad dja ne radi bio zbog toga na servisu ,ali i dalje se ponasa isto.
Telefon nije rutovan niti imam nameru da ga rutujem, videcemo kako ce da se ponasa,
Ja sm ga najvise uzeo zbog 2 SIM kartice i relativno brzog rada sa njim.
Ako izdrzi garanciju super,mada softwer za njega ne postoji ,sa kojim bi mogao da uradim backup i korekcije kontakata na PCracunaru .
 
Ocigledno se ovaj telefon izradjuje od ne bas najkvalitetnijih komponeti, tako da - kome sta zapadne.
Telefon ima problema sa pojedinim video fajlovima i suzava sliku po sirini tako da ih je nemoguce gledati. S obzirom da prethodni firmver nije imao tih problema, ocigledno su nesto poprilicno zabrljali. Baterijska lampica zna pri razgovoru da se sama upali, sto je jako iritantno. Nadam se da ce biti nekog novog apdejta i da ce se taj problem resiti. Najveca mana ovog telefona je mikrofon i zvucnik koji su ocajni. Inace, android radi fluidno...4-jezgarni procesor i 2gb rama su za sada sasvim dovoljni. Takodje, prednja i zadnja kamera su solidne.
 
Nazad
Vrh Dno