Šta je novo?

monitor izgubi sliku iz cista mira (tokom igranja igre)

gari

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.08.2015
Poruke
2,076
Poena
79
Zdravo, samo da vas pitam za misljenje... Sto se simptoma tice - kao sto sam rekao u naslovu, monitor se "ugasi" samo tako tokom igranja igre, i nema druge nego da se ugasi kompjuter na dugme na kucistu. Prosto, monitor se ponasa kao da ne dobija signal - kao da je komjuter ugasen, ali kopjuter ocigledno radi. Posle opet upalim kompjuter, i monitor opet radi i prikazuje sliku najnormalnije. Jel imate ideju sta bi ovo moglo biti?
Ranije me je malo zezala graficka, uspeo sam da je odrzim u zivotu (razradio i podmazao kuler :) ), mozda je ona, ali ipak da pitam i vas za misljenje. Ja cu jos probati svakako i da ukopcam i iskopcam kabel od monitora - jer sta ja znam "ne mere to bez kabla". :D

Ovo mi se dva puta dogodilo u toku danasnjeg i jucerasnjeg dana.

Hvala unapred!
 
AMD karta? vidi da li ima novi bios koji bas to resava...
 
U pitanju je NVIDIA GeForce GT 520.

Vazi, probacu da vidim kako bih to izveo oko BIOS-a. Hvala na odgovoru. Valjda ima negde na ovom forumu nesto o tome. :)
 
Sada sam ubacio drugu graficku karticu. Dobio sam od druga neke dve polovne, pa sam prvo probao da stavim tu jacu koja je i sad u njemu. Cim sam tako prvi put upalio kompjuter, pojavila se slika, ali je posle nekog vremena nestala. I tako sam nakon par pokusaja paljenja i gasenja kompjutera sa paljenjem i gasenjem monitora uspeo da pokrenem kompjuter tako da se vidi slika, onda sam odmah instalirao drajver za nju, i sve je bilo super. Sutradan sam probao da upalim kompjuter, i opet nije hteo da se upali. Sad cu probati da stavim drugu jednu karticu koju mi je isto taj drug dao, ali sam hteo da pitam zbog cega bi moglo ovo da se desava?

Znam, odgovori su razni, ali jel moze ovo biti zbog drajvera mozda? Probacu jos razne kombinacije.

Da, i nisam jos probao da vidim da li ima noviji BIOS, tako nesto nisam ranije radio, mada mogao bih i to da probam. Samo reko da kazem sta mi se sad desava, mozda s time neko dodje do nekog zakljucka ili pretpostavke.
 
Poslednja izmena:
Proveri napajanje, pozajmi od drugara pa probaj. Vrlo verovatno da je ono u pitanju.
 
Kad se "ugasi" monitor tj. nema slike jel pise entering power saving mode?
 
I obavezno proveri temp. Kartice
 
Sa NVIDIA GeForce GT 520 sto sam opisovao u pocetku se desavalo da se ugasi tako. I da, vidis, nisam gledao temperaturu, moglo bi biti da je to u pitanju... Sad mi nije u kompjuteru, ali kuler se teze vrti. Rekao bih da je onda to skoro sigurno - igra u kojoj se ovo desavalo nije nesto zahtevna, ali je zahtevnija od desktopa, :) verovatno joj je malo falilo da se ugreje. Ako je to u pitanju, onda sam malo paglu sto sam pitao, jer se jeste ona grejala i ranije.

Ovo malopre sam probao AMD Radeon™ HD 6570, uspeo sam sa njom da pokrenem nekako kompjuter, ali od starta mi se desavalo da slika nece uopste da se pojavi na monitoru, ne kao sa NVIDIA karticom sa kojom mi se u igrici gibila slika. Nekad se upali, nekad se ne upali slika, ali u bar 95% pokusaja se ne upali.

I sad sam probao i ATI Radeon™ HD 5450, sa njom izgleda sve radi lepo kako treba.


Sto se tice performansi (dok rade :) ), moj utisak je: ATI Radeon™ HD 5450 < NVIDIA GeForce GT 520 < AMD Radeon™ HD 6570... I sad kad sam video koliko graficka kartica utice na performanse u igricama mogao bih svakako da vidim da uzmem neku novu karticu koja bi mi bila jaca od NVIDIA GeForce GT 520. Koliko vidim, grafika mi utice u jednoj jednoj od igara i na brzinu pokretanja same igre (Stronghold Crusader 2, ono "loading" kad namestim mapu i sve, pa hocu da krenem da igram).

Samo da pitam za svaki slucaj za AMD Radeon™ HD 6570... Jel znate da li bih mogao nju nekako da osposobim? Da li bi to sto nece da se od starta sa njom prikaze slika na monitoru (u vecini slucajeva) bilo do neke neispravnosti kartice, ili nekompatibilnosti sa ostalim komponentama, ili do nekeg vezanog za softver? Sto se tice ovih poslenjih pitanja, videcu i sam jos kako ce se ova kartica sto sam je sad ubacio ponasati, pa ako se sutra posle celog dana u nekim igrama ne desi problem (ili i prekosutra), onda je sigurno do graficke, pa bih izneo otisao sa istim pitanjem u sekciju za graficke kartice.

Mada, bas si rekao da moze biti da je problem do napajanja - mozda zato vecinom nece da mi prikaze sliku sa AMD Radeon™ HD 6570. Testiracu sad tokom ovih nekoliko slobodnih dana ovo sto ste mi predlozili, hvala na pomoci. :)
 
Da li si sa DDU prvo ocistio stare Nvidia drajvere, prvo legalna deinstalacija a onda DDU i ciscenje rpova. Obe kartice koje spominjes noviji AMD drajveri ne podrzavaju, treba da nadjes stariju verziju Catalyst drajvera koji podrzavaju tu karticu.
 
Radio sam samo onu obicnu deinstalaciju u Control Panelu.

Obe ove druge kartice koje sam instalirao sam skinuo sa neta - sto je na njihovom sajtu bilo preporuceno. Za sad ta treca izgleda lepo radi, ali videcu jos i sutra, ali ako bi imalo nade da tako nekako sa drajverima namestim da radi ta druga koja je bolja, svakako cu probati. :)

Probacu tako - deinstaliram opet drajvere koje imam, pa da posle toga pokrenem i Display Driver Uninstaller, i ubacim opet tu jacu karticu, i vidim sta ce da se desi. Samo necu zuriti, sad kad imam ovu slabiju, hocu barem jedan dan da je forsiram i da vidim kako ce se ponasati - tek da znam sta sam probao, i da znam od toga sta vredi i sta ne vredi raditi.
 
Radio sam samo onu obicnu deinstalaciju u Control Panelu.

Obe ove druge kartice koje sam instalirao sam skinuo sa neta - sto je na njihovom sajtu bilo preporuceno. Za sad ta treca izgleda lepo radi, ali videcu jos i sutra, ali ako bi imalo nade da tako nekako sa drajverima namestim da radi ta druga koja je bolja, svakako cu probati. :)

Probacu tako - deinstaliram opet drajvere koje imam, pa da posle toga pokrenem i Display Driver Uninstaller, i ubacim opet tu jacu karticu, i vidim sta ce da se desi. Samo necu zuriti, sad kad imam ovu slabiju, hocu barem jedan dan da je forsiram i da vidim kako ce se ponasati - tek da znam sta sam probao, i da znam od toga sta vredi i sta ne vredi raditi.

Pazi kad sa DDU ocistis masinu, pripremi drajvere i stavi na mesto koje ti je lako dostupno. Masinu onda digni u safe modu i instaliraj drajvere rucno, windows posle DDU ne zna koju karticu ima tako da rucno startujes instalaciju AMD drajvera. Ja sam to radio jer mi je win 10 poludeo nisam mogao da se ulogujem, iz linuxa sam obrisao AMD dir i tek tada sam mogao da dignem masinu u safe modu. Nakupilo se izgleda dosta toga, update na update i na kraju kvrc.
 
Sve tri graficke nemaju dodatni 6pin konektor, dakle dobijaju svojih max 75W od ploce.
Tako da ne verujem da je do slabog napajanja.
 
Sve tri graficke nemaju dodatni 6pin konektor, dakle dobijaju svojih max 75W od ploce.
Tako da ne verujem da je do slabog napajanja.
Uf zar to nije previse da vuce sa ploce? Ja sam imao HD 6790 i ona je imala posebno napajanje. Mozda je moguce da je i samo napajanje oslabilo pa ne isporucuje dovoljnu snagu.
 
Kazem max !
Ove graficke jace trose vise od 5450 sigurno ali ne vise od 75W inace bi trebao 6-pin konektor za njih.
PCI-E slot daje max 75W, to je bila moja poenta.

Tako da ne verujem da (slabo) napajanje i grafička/e imaju veze jedno sa drugim.
 
Probao sam opet sa tom jačom karticom kao što ste me posavetovali, i nije uspelo. Pretpostavljam da je za nju odgovor jednostavan ipak - neispravna kartica. Vratio sam sad opet tu što mi je slabija, pa da me služi neko vreme dok ne dođem do neke polovne jače ili ne kupim novu. Jedino što mi se čini da ne skroz neisplativo kupovati novu karticu danas - barem kad je u pitanju neka u klasi te jače koja sa kojim ne dobijam sliku na monitoru.

Hvala na pomoći.
 
Pozdrav svima javljam se iz slicnog problema imam RX 550 4gb AMD graficku tokom igranja samo se monitor ugasi prvo izbaci jednu boju pa pise no signal i samo se ugasi pa moram ceo kompijuter na dugme resetovati ili da ga ugasim temperature sam merio sve je okej napajanje mi je 500W ostale spec Ryzen 7 2700 16gb rama al kada se to desi kompijuter jos uvek radi sve u njemu svetli ali prosto monitor ne radi kabl sam menja i sve sam pokusavao ali opet na isti problem dodjem to mi se retko kada desi ali desava se nekad u veoma bitnim situacijama u nekim igricama se i ne gasi a u nekim da
 
Moguće da je do grafičke, možda i do drajvera.
 
Nazad
Vrh Dno