Šta je novo?

Distro za netbook?

Не знам колико је паметно јер такве картице као и флешке имају неки коначан број писања и може да се деси да не потраје нешто дуго. Линухи иначе немају проблем да се инсталирају и на флешку али ем ради мало спорије ем остаје исти проблем са трајањем.
 
U pravu si, u ovom slucaju je ovo sa karticom uradjeno za probu da vidimo da li mu odgovara (videcemo koliko ce izdrzati, mada on ne koristi svakodnevo).

Kod Kodija video buffering se "skladisti" u Ram (ako se drugacije ne podesi).
 
Не знам колико је паметно јер такве картице као и флешке имају неки коначан број писања и може да се деси да не потраје нешто дуго. Линухи иначе немају проблем да се инсталирају и на флешку али ем ради мало спорије ем остаје исти проблем са трајањем.

Imaju,ali dostici taj konacan broj je pojam...
Npr imam neku karticu od 16GB,uzeta kad su izasle brze mSD,turena u mob,filmovi,muzika,slike i sl skoro svakodnevno vrljano godinama,eno je i dan danas u mobu,nikakvih problema...
Kao i Transcend fleshka od 8GB,takodje uzeta kad su bile in,ta se nagledala linux distroa i nish...
 
Poslednja izmena:
meni su na tim kantama sa atomima,1/2gb i slicnom boranijom i polupanim diskovima dakle sa flesa/kartice ili rnjavog 52000rpm drajva najbolje radili porteus (sa ram-a) ili mint xfce sa persistence-om.
 
Zdravo!

Iz mog iskustva, najbolje "optimizovan" distro za slabe masine je Linux Lite ( https://www.linuxliteos.com/ ). XFCE okruzenje je u pitanju. Sve ostale kombinacije poslednjih osam godina su imale neke probleme. Linux Lite mi leti na prastarom desktopu sa AMD Athlon-om, kupljenom pre sigurno 10 godina. Uz sve to, bas je fino pripremljen za novog korisnika, te lako moze sve da instalira iz aplikacije Lite Software itd..

Pozdrav

Upravo pisem sa njega i ide sa fleske posto je zvekno hard,bogme jako fina lajt verzija... moracemo dublje kopati... hvala na preporuci
 
Pozdrav ljudi,

Imam neki stari netbook, Acer Aspire One sa Intel Atom procesorom, 1 GB RAM-a, 160 GB HDD.
Imao je instaliran XP Home Edition, ali pošto je relativno star i pošto je to jelte Windows postao je prilično spor, pa mi je palo na pamet da instaliram Ubuntu na njega. Međutim stavio sam poslednju stable verziju i ukapirao da ništa nisam postigao jer je čak i ona za njega prezahtevna - presporo radi.
Dajte neki predlog za neku malo više lightweight distribuciju? Video sam da postoji neki Lubuntu, ili predlog čak da skinem neku stariju Ubuntu verziju.

Windows XP Home Edition spor?! Ne znam koji si skinuo, ali ja sam skinuo sa SP3 koji trazi da se registrujes pa samo pokrenes AntiWPA i resis problem. Meni super pici na starim masinama, youtube sljaka, a inace na njega mozes LoL i Skype bez problema. Onaj XP Pro SATA sa poslednjim updatom izbegavajte u sirokom luku, izbacuje gomilu appcrash tj. ne mozes LoL i neke druge aplikacije.

EDIT : I naravno kad instaliras Windows moras dobro da ga nastelas tj. da ugasis gomilu gluposti.

EDIT 2 : Ako mora linux onda definitivno Puppy ili LXLE 32-bit.
 
Poslednja izmena:
Slitaz, mada čudi sporost xpa, proveri stanje hdd-a

Sent from my Lenovo A1000 using Tapatalk
 
XP koji je bio na njemu je bio preinstaliran, nisam ništa skidao. Moguće da je otišao HDD ili tako nešto. Ovih dana ću staviti Lubuntu, nisam do sad imao vremena, pa ću da vidim kako se ponaša. Ako je i sa tim kanta onda mu nema spasa....

EDIT: Eventualno ću da isprobam i Puppy i još neki od preporučenih :)
 
Poslednja izmena:
puppy,linux mint xfce (moj favorit),porteus i linuxlite.steta sto nema vise ozbiljnog crunchbang based/like distro-a,naslednici su neozbiljni (ili bar bili do skoro).
 
Slitaz je moja preporuka

Sent from my Lenovo A1000 using Tapatalk
 
Stavih Lubuntu, radi fino, nije savršeno, ali neuporedivo bolje od WinXP i Ubuntu LTS. Očigledno je prevelika kanta, mada s obzirom da je pao par puta, čak i sa ormara od 2+ metara oprošteno mu je :D
 
Upravo pisem sa njega i ide sa fleske posto je zvekno hard,bogme jako fina lajt verzija... moracemo dublje kopati... hvala na preporuci
Uh, tek sad vidim da si me citirao.. Nema na cemu a pri tome, bas u tom periodu se i meni desila ista stvar i ja takodje LinuxLite i cepaj.. :D
Pozz

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno