Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Symbian originated from EPOC32, an operating system created by Psion in the 1990s. In June 1998, Psion Software became Symbian Ltd., a major joint venture between Psion and phone manufacturers Ericsson, Motorola, and Nokia.

Dakle Symbian nije isto što i Windows tj Microsoft bar po onome što sam mogao naći na Wikipediji. OStatak teksta možeš pročitati ovde https://en.wikipedia.org/wiki/Symbian


Vjerovatno je mislio na Windows Mobile 5.x i 6.x koji su bili aktuelni kad i Symbian.
 
Naravno.

Simpaticne cinjenice iznete dve poruke iznad moje :d
 
Vjerovatno je mislio na Windows Mobile 5.x i 6.x koji su bili aktuelni kad i Symbian.


Nije problem ne sporim sve i da jeste mislio na tu verziju windowsa, tačno je da su imali dovoljno vremena da se pokažu ali ima tu dosta toga što je uticalo da windows mobile bude tu gde jeste ali najvažnije je to da ipak oni još uvek nisu odustali od windows phona što je super.
 
Naravno.

Simpaticne cinjenice iznete dve poruke iznad moje :d



A šta tebi znače te činjenice da je Windows kaput? Ok vidićemo šta će biti dalje sa windowsom, ja ipak mislim da nije kraj priče o wp.
 
Činjenica je da je Windows 10 Mobile mnogo i bolji i lepši od Androida.
Činjenica je i da nema apps i da im je marketing loš, tj. da deluje da trenutno nemaju nikakvu strategiju.
Činjenica je i da je Gugl postao teško korporativno đubre jer namerno neće da obezbedi native apps za Windows Mobile premda je Mikrosoft izbacio gomilu svojih premium i free apps i za Android i za iOS.
Da postoje native Gugl apps za Windows Mob (kao što ima Fejs), bila bi druga priča, a to bi sigurno povuklo i još neke da naprave native apps za Windows mob.
Ali oni to namerno neće u pokušaju da izminiraju Windows mob jer se boje konkurencije.
No svejedno, ja svakako nikada neću svojom voljom koristiti Android (da ne kažem nikad, jer se nikad ne zna šta život nosi). Koristim iOS jer mi je prvi tačfon bio Ajfon 3G još 2008. i tad sam se navikao. Nisam Epl fan ali volim Ajfon jer ne volim Android, a Windows me još nekako nije ubedio da ga kupim (npr. nema Clash of Clans na Windowsu :).
Ali ako jednog dana budem menjao platformu, to sigurno neće biti Android, može da bude samo Windows Mobile.
Drugar je pre neki dan uzeo neki Windows 10 fon na ugovor jer nije želeo Android, i baš sam se oduševio kad sam ga video kako izgleda i radi. Jedino kažem nema nekih apps koje koristim, a već sam uložio i novca i vremena u iOS ekosistem pa se još držim njega jer mi vrši poso.

Live tiles lepsi? Pa to je glavni razlog zasto je Win8 puko i to je glavni razlog zasto je i WP lose prosao u pocetku. Ljudima se to nimalo ne dopada. Pogledaj na sta lici pocetni ekran na w10m? Sa transparentnim ikonicama izgleda kao android ekran. Mnogo neobicnih aplikacija ne moze da radi zbog ogranicenja API-ja koje je nametnuo Microsoft. Google je svakako manje korporativno djubre nego Microsoft. Microsoft je u toku lansiranja WP7/8 imao kampanju dont get scroogled, gde su se rugali Googleu na vrlo prostacki nacin. Kako MS moze da ocekuje da ce Google da obezbedi svoje servise na MS platformi? Pri tome MS menja svoj fokus i hoce da postane i Google i Apple istovremeno. MS nije nikakva konkurencija. Vecito su kopirali otvorene standarde i pravili svoje zatvorene verzije pri tome su vezivali korisnike za svoju platformu na najgore moguce nacine. Zasto nisi imao normalan e-bank na ne-windows racunarima do pre par godina? Razmisli.
I ja sam poceo sa ajfonom, 3g, pa 3gs i posle sam odustao jer mi se nije dopadao pravac u kome je Apple krenuo (MS je momentalno zauzeo jos gori kurs). Zajednicka stvar za WP i iOS platofrme je da su zakljucani i korisnici nemaju nikakvu slobodu. Kod Androida nisi zakljucan i mozes da uradis mnogo vise bez potrebe da razbijas OS.
 
S ovim se slažem, mada ako bi kojim slučajem primetio da neko nudi nešto bolje od toga što ti koristiš (i što ti se više sviđa), zašto ne bi prešao... I na taj način kad gledaš - ako kupci ne kažnjavaju proizvođače zbog njihovih loših odluka, ko će, onda konkurencija na tržištu nema poente.

Pa i ne kažnjavaju ih nešto. Velika većina smartfona nema korisnički izmenljivu bateriju, fakin neverovatno da to bude važan faktor pri kupovini u 2016. umesto da je standard svuda. Em se zbog tankoće pravi kompromis sa trajanjem em ne možeš da je menjaš.
 
Live tiles lepsi? Pa to je glavni razlog zasto je Win8 puko i to je glavni razlog zasto je i WP lose prosao u pocetku. Ljudima se to nimalo ne dopada. Pogledaj na sta lici pocetni ekran na w10m? Sa transparentnim ikonicama izgleda kao android ekran. Mnogo neobicnih aplikacija ne moze da radi zbog ogranicenja API-ja koje je nametnuo Microsoft. Google je svakako manje korporativno djubre nego Microsoft. Microsoft je u toku lansiranja WP7/8 imao kampanju dont get scroogled, gde su se rugali Googleu na vrlo prostacki nacin. Kako MS moze da ocekuje da ce Google da obezbedi svoje servise na MS platformi? Pri tome MS menja svoj fokus i hoce da postane i Google i Apple istovremeno. MS nije nikakva konkurencija. Vecito su kopirali otvorene standarde i pravili svoje zatvorene verzije pri tome su vezivali korisnike za svoju platformu na najgore moguce nacine. Zasto nisi imao normalan e-bank na ne-windows racunarima do pre par godina? Razmisli.
I ja sam poceo sa ajfonom, 3g, pa 3gs i posle sam odustao jer mi se nije dopadao pravac u kome je Apple krenuo (MS je momentalno zauzeo jos gori kurs). Zajednicka stvar za WP i iOS platofrme je da su zakljucani i korisnici nemaju nikakvu slobodu. Kod Androida nisi zakljucan i mozes da uradis mnogo vise bez potrebe da razbijas OS.

Live tiles je samo propao na desktop jer ga je gurao gde mu nije mesto. Inače je smatran dobrim na telefonima, tabletima...

Što se tiče Google neće da stavi svoje servise na Microsoft telefonima.
Prvo Google postoji jer može da ima svoje servise i softver na Windows platformi. Drugo, staviće ih istog trenutka kad izračunaju da im se isplati na Windows telefone.
 
Live tiles je samo propao na desktop jer ga je gurao gde mu nije mesto. Inače je smatran dobrim na telefonima, tabletima...

Što se tiče Google neće da stavi svoje servise na Microsoft telefonima.
Prvo Google postoji jer može da ima svoje servise i softver na Windows platformi. Drugo, staviće ih istog trenutka kad izračunaju da im se isplati na Windows telefone.



Sve rečeno potpisujem. Ne bih umeo bolje da odgovorim ...
 
O ukusima ne vredi raspravljati ali meni lično su live tiles daleko lepši nego bilo koji Android launcher koji sam video (priznajem nisam ih video previše), a svakako lepši od Samsung touchwiz ili kako li se već zove, koji je ekstremno kičast a Google native UX u android apps izgleda kao neki linux UX iz 1996 - spartanski i ružno, u poređenju sa iOS, bar meni grozno, kao i u odnosu na Windows Mobile UX koji deluje pre svega pristojno i uglađeno u odnosu na kako neki kažu android kupusaru - izraz koji ga vrlo lepo opisuje.
Windows Mobile nisu samo Live Tiles već ceo UX kao i ceo OS na kraju krajeva.
Vrlo je lepo dizajniran a pre svega inovativno u odnosu i na iOS i na Android - nimalo ne liči, a lepo izgleda.
Najzad, Ajfon kad se jailbreakuje - to je to. Nema šta ne može, a jb je proces klik-next-next-finish, naravno kad ga ima.
Inače iOS je sa svakom verzijom postajao sve manje restriktivan, pa mnogima JB više nije ni neophodan u smislu doterivanja UX, i dodavanja nekih mogućnosti koje fabrički nisu bile omogućene. Sad se JB mahom koristi za pirateriju jer nema puno toga što ti baš treba u fabričkom iOS-u toliko da je baš neophodan JB.
Evo gledam po sebi, svaki Ajfon dosad mi je bio brejkovan i ne bih voleo da ga koristim bez toga, dosta stvari bi mi falilo, dok sad spletom okolnosti nisam počeo da koristim fon koji je na iOS 9.3.x za koji nema JB (ima za 64-bitne, al moj je trenutno 5C 32-bitni), i ne nedostaje mi, dok do pre samo par godina maltene na to ne bih pristao.
 
Ako android izgleda kao iz 96, onda iOS isgleda kao iz 75.
Mislim priznaj da nisi koristio android od tvojih epic rasprava ovde na benchu, circa 2010-11.

Eh, to su bila vremena, gde se poredio htc tattoo sa 3gs jer oba imaju 600 MHz procesor.
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Što se tiče Google neće da stavi svoje servise na Microsoft telefonima.
Prvo Google postoji jer može da ima svoje servise i softver na Windows platformi. Drugo, staviće ih istog trenutka kad izračunaju da im se isplati na Windows telefone.

Tačno tako, ali za to Microsoft ima samo sebe da krivi. Google i Apple su indirektno odgovorni jer su izbacili svoje uređaje i softver pre i ljudi su odlučili da bi radije koristili njih nego WP. Da se WP izborio za tipa 20% udela, stavili bi o'ma'.
 
Poslednja izmena:
Takodje da se nadovezem na post iznad.. kad je vec rasprava o live tiles. Postalo je normalno (pogotovu u Srbiji), da smartfon izgleda kao Android, taj pocetni ekran i ostalo.
Ne vidim razlog cemu toliki animozotet prema live tiles, za pc se slazem ali na fonu ne. Pa kad vi nagomilate ikonice najkoriscenijih aplikacija na pocetni ekran svog Androida, onda bude isto kao live tiles, ali ovamo bolje. Jer ti tilesi nosu staticne ikonice, vec ako ih developer dobro odradi, prikazuju dosta korisne informacije. Po meni jako lepo i inovativno, a dolaskom Win10 jos lepse.. a u radu da ne govorim, sve brzo i jednostavno.
 
Ama ljudi sam izgled nije bio presudan, na pocetku mi se nije dopadao live tiles, sada mi se svidja vise nego android. Medjutim, to sto mi nedostaju aplikacije koje bih koristio i ocajna podrska za one koje imam, je presudilo da zamenim telefon i definitivno se necu vracati na windows.
 
W10M je jedna teska degradacija u odnosu na WP8 8.1 svako ko kaze obrnuto je zesci fanboy i voli sam sebe da povredjuje.
Ja sam mislio da ce W10M biti stvarno kako treba, medjutim pokazalo se da nije tako, dok je bio WP 7, 8 , 8.1 ja sam mogao sebi da obezbedim i dobar fon i to je sve radilo kako treba, app su boljka od pocetka ali su bile i alternative, sada mi se cini da su cak i oni manje poznati developeri odustali od ove platforme, bila je pre neka ekipa koja je entuzijazmom gurala koliko toliko.
Android je od Kit Kata popravio utisak, ja sada ne mogu da pljujem droid kao pre, nemam osnova iskreno, WP kao sistem otisao je u minus i nije to slucajno, dobro da je i na ta 2% verovatno dok ne predju korisnici na Droid i mali procenat na Apple.
A siguran sam da u tih 2% je najmanje 50% telefona marke Nokia i to iz 2012 i 2013 kada je WP bio na vrhuncu.
Ako ali ako MS izbaci daj surface phone to ce biti tako slavno kao i Sony clie - fantastican PDA koji se zadrzao samo par godina i nestao u zaborav svih...

Tako da imamo sada:

Apple - koji svake godine izbaci isti uredjaj sa super softverskom podrskom , naravno na ceni i uzasno zatvoren sistem aka Zatvor za otvoren um.

Google - koji za sebe obezbedjuje super podrsku (Nexus) a ne misli na OEM-e koji ili ne mogu ili ne zele svoje uredjaje da drze pod boljom softverskom podrskom...

MS - dobro poceli 2011 na WP i jasno 2014 zavrsili tu pricu, ovo sto je sada ostalo su samo tragovi...mrtvilo, stizu ih kletve Nokia inzinjera :)

Tako stoje stvari - u svetu nekada smo imali mnogo vise igraca - bar je bila veca ponuda OS na telefonima, sada je ostao Duopol > Google i Apple i mnogo je dosadno.
 
Poslednja izmena:
W10M je jedna teska degradacija u odnosu na WP8 8.1 svako ko kaze obrnuto je zesci fanboy i voli sam sebe da povredjuje.
Ja sam mislio da ce W10M biti stvarno kako treba, medjutim pokazalo se da nije tako, dok je bio WP 7, 8 , 8.1 ja sam mogao sebi da obezbedim i dobar fon i to je sve radilo kako treba, app su boljka od pocetka ali su bile i alternative, sada mi se cini da su cak i oni manje poznati developeri odustali od ove platforme, bila je pre neka ekipa koja je entuzijazmom gurala koliko toliko.
Android je od Kit Kata popravio utisak, ja sada ne mogu da pljujem droid kao pre, nemam osnova iskreno, WP kao sistem otisao je u minus i nije to slucajno, dobro da je i na ta 2% verovatno dok ne predju korisnici na Droid i mali procenat na Apple.
A siguran sam da u tih 2% je najmanje 50% telefona marke Nokia i to iz 2012 i 2013 kada je WP bio na vrhuncu.
Ako ali ako MS izbaci daj surface phone to ce biti tako slavno kao i Sony clie - fantastican PDA koji se zadrzao samo par godina i nestao u zaborav svih...

Tako da imamo sada:

Apple - koji svake godine izbaci isti uredjaj sa super softverskom podrskom , naravno na ceni i uzasno zatvoren sistem aka Zatvor za otvoren um.

Google - koji za sebe obezbedjuje super podrsku (Nexus) a ne misli na OEM-e koji ili ne mogu ili ne zele svoje uredjaje da drze pod boljom softverskom podrskom...

MS - dobro poceli 2011 na WP i jasno 2014 zavrsili tu pricu, ovo sto je sada ostalo su samo tragovi...mrtvilo, stizu ih kletve Nokia inzinjera :)

Tako stoje stvari - u svetu nekada smo imali mnogo vise igraca - bar je bila veca ponuda OS na telefonima, sada je ostao Duopol > Google i Apple i mnogo je dosadno.

Suština je u poslednjoj rečenici sada je ostao Duopol > Google i Apple i mnogo je dosadno. Upravo ja tu vidim prostor za priču o windowsu :) oni sada u rukama imaju odličan softver i samo je pitanje vremena kada će se na tržištu pojaviti telefoni sa Windows OS-om ...

Surface phone i Sony clie - fantastican PDA su neuporedive stvari, u pitanju je neko drugo vreme i mesto. Nisam siguran da MS radi na nekom uređaju da bi on tek tako nestao u zaboravu prosto ja tu ne vidim neku logiku da hiljade inženjera i stručnjaka iz raznih oblasti rade na nečemu što je unapred osuđeno na propast, sigurno su uradili neku vrstu ispitivanja tržišta i procene održivosti i našli neku računicu, ali ne brinem ja za njih mene jako zanima rupa koja će sasvim sigurno biti popunjena drugim telefonima, ja se pitam da li će u budućnosti biti moguće instalirati windows na neki telefon umesto nugata koji mi je bay the way po izgledu sličan kao i kitket sa kojim imam veoma ružno iskustvo. Ne kažem da je android loš čak šta više mislim da je extra ali meni nekako više odgovara windows kao os, stvara ukusa o njima ne vredi raspravljati.

Pretražujući net naišao sam na zanimljivu stranicu gde tačno objašnjavaju kako se instalira windows 10 na android phone :) http://xiaomiadvices.com/install-windows-10-on-xiaomi-mi4-download-official-rom/
 
Poslednja izmena:
W10M je jedna teska degradacija u odnosu na WP8 8.1 svako ko kaze obrnuto je zesci fanboy i voli sam sebe da povredjuje.
Ja sam mislio da ce W10M biti stvarno kako treba, medjutim pokazalo se da nije tako, dok je bio WP 7, 8 , 8.1 ja sam mogao sebi da obezbedim i dobar fon i to je sve radilo kako treba, app su boljka od pocetka ali su bile i alternative, sada mi se cini da su cak i oni manje poznati developeri odustali od ove platforme, bila je pre neka ekipa koja je entuzijazmom gurala koliko toliko.
Android je od Kit Kata popravio utisak, ja sada ne mogu da pljujem droid kao pre, nemam osnova iskreno, WP kao sistem otisao je u minus i nije to slucajno, dobro da je i na ta 2% verovatno dok ne predju korisnici na Droid i mali procenat na Apple.
A siguran sam da u tih 2% je najmanje 50% telefona marke Nokia i to iz 2012 i 2013 kada je WP bio na vrhuncu.
Ako ali ako MS izbaci daj surface phone to ce biti tako slavno kao i Sony clie - fantastican PDA koji se zadrzao samo par godina i nestao u zaborav svih...

Tako da imamo sada:

Apple - koji svake godine izbaci isti uredjaj sa super softverskom podrskom , naravno na ceni i uzasno zatvoren sistem aka Zatvor za otvoren um.

Google - koji za sebe obezbedjuje super podrsku (Nexus) a ne misli na OEM-e koji ili ne mogu ili ne zele svoje uredjaje da drze pod boljom softverskom podrskom...

MS - dobro poceli 2011 na WP i jasno 2014 zavrsili tu pricu, ovo sto je sada ostalo su samo tragovi...mrtvilo, stizu ih kletve Nokia inzinjera :)

Tako stoje stvari - u svetu nekada smo imali mnogo vise igraca - bar je bila veca ponuda OS na telefonima, sada je ostao Duopol > Google i Apple i mnogo je dosadno.
Ja nisam toliko pesimističan, ali me nervira koliko sporo to ide.

Redstone je stabilan za razliku od predhodnika, treba da srede kikseve tu i tamo. Tako da je sada na poliranju i zatvaranju praznine između uniformnog poliranog interfejsa i funkcija. To nije preterano teško stići, jer su funkcije ostalih OS prilično stagnirale.

Onda Microsoft ima drugi posao da napravi telefon vredan pažnje, za razliku od 950. Koji može relativno lako da proda u poslovno okruženje, gde su usvojili Apple (zbog podrške) jer Microsoft svakako može da parira sa podrškom za razliku od Google. Ljudi su ozbiljno bili ljuti što je Microsoft ukinuo podršku za OS star preko deset godina i koji radi na nekim računarima koji su slabiji nego današnji telefoni koji nemaju podršku od Google (a to iz nekog razloga treba da bude tolerisano).
Poslovni softverski ekosistem imaju, i tu niko ne može da im priđe. Tako da nedostatak aplikacije za Snapchat ne utiče na prodaju. Nakon toga može da se napravi dovoljno momentuma da se probiju.

Naravno, Microsoft može da opet sve za**** i od toga ne bude ništa. :D
Oni ne pričaju javno, ali je očigledno da ni ne očekuju da sada ljudi pohrle na telefone. Dali su dovoljno da ljudi koji su entuzijasti mogu da prate razvoj i da im to bude uzbudljivo. Očigledno je da ne računaju da im je trenutno proizvod spreman za masovno tržište.
 
Poslednja izmena:
@TosaNS

Ne razumes, CLIE je linija PDA uredjaja od Sonya, bila je prisutna par godina i to u poslovnom svetu zato i uporedjujem sa tim Surface telefonom koji ce biti u fokusu biznismena...
Kako je Clie linija izbacena PEG model je bio najskuplji , izgubio je znacaj kada su Nokia i ostali OEM-i npr Motorola progurali modele sa (smartphone) , tada je bilo jasno da je PDA mrtav projekat, tj da ih necemo vise vidjati, eto kao sada sto nema Netbooka.
Tako ce i taj Surface phone biti poklopljen, i zaboravljen zato sto MS je spor i nema jasnu viziju kuda, tj ima ali zavlaci korisnike jos uvek starim metodama.

da da , bila je to masina :) 1000dolara u ono vreme pre vise od 10 godina.

sony_clienz01.jpg
 
Poslednja izmena:
Surface linija je cela bila rizik i gubitak u početku. Sad Apple pokušava bezuspešno da parira.
Sony ne bih pominjao jer oni i danas sami sebe...:D
Kao što smo već pričali na temu.
 
@TosaNS

Ne razumes, CLIE je linija PDA uredjaja od Sonya, bila je prisutna par godina i to u poslovnom svetu zato i uporedjujem sa tim Surface telefonom koji ce biti u fokusu biznismena...
Kako je Clie linija izbacena PEG model je bio najskuplji , izgubio je znacaj kada su Nokia i ostali OEM-i npr Motorola progurali modele sa (smartphone) , tada je bilo jasno da je PDA mrtav projekat, tj da ih necemo vise vidjati, eto kao sada sto nema Netbooka.
Tako ce i taj Surface phone biti poklopljen, i zaboravljen zato sto MS je spor i nema jasnu viziju kuda, tj ima ali zavlaci korisnike jos uvek starim metodama.

da da , bila je to masina :) 1000dolara u ono vreme pre vise od 10 godina.

Pogledajte prilog 208031

Razumeo sam te dobro i znam šta si hteo da kažeš ali nisam siguran da si ti mene razumeo ja tvrdim da se ta paralela između ta dva uređaja ne može povući i jedina sličnost im je što su oni "dizajnirani" za poslovni svet, ove uređaje koje si naveo PDA i Netbook je pregazilo vreme dok za razliku od tebe ja ipak mislim i uverenja sam da Surface phone neće biti poklopljen. Što se tiče vizije MS da nemaju kuda da je ta konstatacija tačna onda bi oni definitivno stavili ključ u bravu i raspustili svoje radnike propali bi ali to nije slučaj, a tvoja konstatacija da su spori jeste tačna i za to postoji mnogo razloga ali ja kao krajnji korisnik nema razumevanja jer sam nestrpljiv i nikakvo objašnjenje mene ne zanima.

Ako bi se i SAP našao na surfejs phone to bi mogla biti dobitna kombinacija

http://www.mksolutions.co.rs/sr/sap.html
 
Poslednja izmena:
LOL od HW MS zaradjuje samo na Xboxu i Surface tabletima i to je upitno kolika je zaista zarada.

Cloud je buducnost, jasno ces videti da je W10 poslednja verzija klasicnog desktop sistema, dolaze neke nove igracke i cuda , kakav Surface phone to ce biti predstava za dvorske lude aka mS fanove, trajace max 2-3 godine.

Svako ko prati IBm zna da on ne bas diktira ali utice na tempo kojom guraju tehnologiju u masu...

A IBM ima bas ova zanimanja i to razvija, podmuklo i bez nekog hajpa :)

Cloud computing, Cognitive computing, Information technology

Nece MS da propadne ali su zato Nokiu unistili...ali to ne znaci da MS nema probleme...to je ocigledan znak da nesto ne valja.
 
Poslednja izmena:
Tableti od 1500e, a oni imaju malu zaradu ? Ma vazi
Brate, sto se tice clouda i tehnologija vezanih za isti, MS to i gura, i puno ulaze u njihov razvoj. Ako ce neko da povuce sve ka cloud sistemima, onda ce pored IBM-a, to biti upravo MS.
Ipak ne vidim poveznicu, izmedju Surface fona i clouda.. i kako ta tehnologija ubija Surface fon.
 
Surface linija je preko milijardu dolara po kvartalu.
 
I tu sad ja dolazim do zaključka da prilikom odabira možda na polici ti se ipak odlučiš se za nešto novo i drugačije u odnosu na ono što ti je bilo u džepu do malo pre. Naravno ja se slažem sa tim da je glupo menjati telefone ko dobar dan niti sam pristalica toga ali mi se nalazimo u potrošačkom društvu tako da su česte promene na tržištu realne i moguće i ništa nije zacementirano

To što se nalazimo u takvom društvu nije razlog da mu se ide uz dlaku, ovaj i slični forumi su pravi dokaz tog ludila. Šta bi se desilo kada bi opala prodaja novog iPhonea, Nexusa, Galaxya i ostalih, pa možda bi i propali. Zašto se to ne dešava je vrlo važno pitanje.
 
Poslednja izmena:
Ja još nisam sreo osobu koja ima i koristi neki od Surface uređaja, a video sam dosta poslovnih ljudi, što domaćih, što stranaca.
Stranci, svi redom koriste iphone, određen broj pri tome nosi i ipad. Laptop/ultrabook se sve manje nosi, osim u situaciji kada treba prezentovati neki softver ili nešto drugo specifično.
Treći igrač na tržištu bi trebalo da postoji, ali srećom Microsoft to nije uspeo. Zašto srećom? Pa zato što pokušavaju da uvale sistem i ekosistem koji je zatvoreniji i sa više ograničenja nego što Apple to nudi.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja još nisam sreo osobu koja ima i koristi neki od Surface uređaja, a video sam dosta poslovnih ljudi, što domaćih, što stranaca.
Stranci, svi redom koriste iphone, određen broj pri tome nosi i ipad. Laptop/ultrabook se sve manje nosi, osim u situaciji kada treba prezentovati neki softver ili nešto drugo specifično.
Treći igrač na tržištu bi trebalo da postoji, ali srećom Microsoft to nije uspeo. Zašto srećom? Pa zato što pokušavaju da uvale sistem i ekosistem koji je zatvoreniji i sa više ograničenja nego što Apple to nudi.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk


Nisam video ni ja taj poslovni svet ali očekivati da ćeš to videti u zemlji Srbije je ravno senzaciji, a koji je sistem zatvoreniji to samo programeri mogu reći ja ne.
 
Surface linija je cela bila rizik i gubitak u početku. Sad Apple pokušava bezuspešno da parira.
Sony ne bih pominjao jer oni i danas sami sebe...:D
Kao što smo već pričali na temu.
Sa čim apple pokušava da parira?
Misliš na iPad liniju?

Sent from 640
 
@TosaNS:
Pre dva dana sam sedeo sa ekipom iz EA (da, oni što prave igre) i osim ajfona i jednog većeg laptopa, nisam video ni Surface ni Windows telefon.

Tek od wp10 neko je mogao da napravi app za prosto "skeniranje" wifi mreža. Wp8 nije omogućio programerima najobičniji pristup spisku wifi mreža u okolini (taj spisak pravi OS), da bi grafički prikazali mreže, kanal i jačinu signala. To je najbanalniji primer.
Iole komplikovaniji primer je uparivanje telefona sa npr nekom kamerom. Imam fuji podvodnu kameru koja ima wifi i aplikaciju na telefonu koja se zakači na taj wifi i prebacuje slike sa kamere u telefon. Aj čik napravi takvu app na Windows telefonima. Juče ste dobili pristup spisku wifi mreža, možda jednog dana omoguće i iniciranje wifi konekcije i iz 3rd party app.
Primer jeste banalan, ali problem sa wp je baš u tome što mnoštvo ograničenja sprečavaju programere da urade ono što su zamislili.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
@TosaNS:
Pre dva dana sam sedeo sa ekipom iz EA (da, oni što prave igre) i osim ajfona i jednog većeg laptopa, nisam video ni Surface ni Windows telefon.
U kontekstu ove tvoje price oni su mnogo jaki i bitni likovi (znas sedeo sam sa jakim momcima), u svakom drugom kontekstu EA bi pretpostavljam bila najgora firma koja pravi najgore igre.

Nego, je l' si cuo za aplikaciju Sony Remote Transfer?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno